Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek kifizessem, vagy...

Szerintetek kifizessem, vagy veszekedjek?

Figyelt kérdés

A család egy szem ateistája vagyok.

Ez már lemeccselt dolog, erős lenne kijelenteni, hogy elfogadták, de már nem téma köztünk.

Van rgy kis közös bizniszünk anyuval, telefonon kérdeztem tőle, hogy mennyit kell átadnom, mire mondta "X összeg, plusz 5ezer egyházi adó, ugye idén megadod?"

Köpni-nyelni nem tudtam, megkérdeztem, mégis minek? erre elkezdte, hogy el se temetnek enélkül, (kegyeleti erdőbe tervezem magam elásatni, ceremónia nélkül)

A végén lement passzív-agresszívba, és rámtette a telefont.



2019. ápr. 11. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Azt add meg amivel tartozol neki, az egyház meg az ő magánügye. Ha tömni akarja őket pénzel csinálja, nem a te dolgod. Nem kell veszekedni, csak legyél határozott és tárgyilagos.
2019. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%
Gondolod ingyen elásnak? Vagy hogy tervezted?
2019. ápr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
99%
ma 21:26-os: a temetés költségeit akkor is fizetni kell, ha az egyházi adót mindig fizetted, semmivel nem kevesebb
2019. ápr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Ma már hivatalosan - azt hiszem - egyházközségi hozzájárulás néven fut az egyházi adó. Az elnevezésben szerintem benne van, hogy az adott közösségbe tartozó egyén járul hozzá (az ottani) költségekhez, ELVILEG önkéntesen. Ha te nem érzed magadhoz közel ezt a közösséget, akkor miért kellene fizetned? Képmutatásból? Hogy ne szóljanak meg? Mondom ezt úgy, hogy hívő vagyok, a magam enyhén eretnek módján vallásos is ;) és minden évben fizetem (a család nevében szoktam egyébként). Ha az elveidhez is ragaszkodnál, de békülékeny gesztust is akarsz tenni, akkor esetleg azt is mondhatod, hogy "egyházi adót" nem fizetsz, de a helyi szeretetszolgálatnak adsz (katolikusoknál Caritas, máshol nem tudom hogy hívják).
2019. ápr. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Először a temetésről: Az egyházi adónak (egyházfenntartási járuléknak) akkor van jelentősége, ha az adott egyház szertartása szerinti temetést szeretnének (pappal). Ha az illető fizette, akkor gond nélkül van lehetőség az egyházi szertartásra. Ha nem fizette, de a temetést intéző hozzátartozója egyházi temetést akar, akkor általában az utolsó 5 évre szóló egyházi adót kifizettetik vele.

Ha a temetést intéző személy nem akar egyházi temetést (mondjuk éppen az elhunyt akaratából kifolyólag), akkor ennek nincs jelentősége.


Ettől teljesen független dolog, hogy a temetésnek vaskos summa a költsége. Kb. 10 évvel ezelőtt egy kisvárosban egy koporsós temetés 350e Ft volt. Az urnás valamivel olcsóbb, a kegyeleti erdő nem tudom, mennyi lehet. De szerintem nagyságrendileg hasonló összegekre kell készülni.


Visszatérve az alapkérdésre: Kérdező, szerintem tedd föl a kérdést magadnak: évi ötezer forintot megér-e neked, hogy egy konfliktussal kevesebb legyen? Nekem megérne. Habár abban is van logika, hogy ha következetesen nemet mondasz, akkor egy idő után talán beletörődnek a szüleid és békén hagynak, míg ha ingadozónak látszol, akkor mindig úgy érzik, hogy még van esély visszatéríteni a "nyájhoz".

2019. ápr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
1%
ne haragudj 5000 ft ilyen nagy gond,telegy okosabb ,nem am ebbol lesz vita,en biztos nem kernem toled,
2019. ápr. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Én nem fizetném ki, ez ugyanis nem az 5 eFt-ről szól, hanem a lelkiismereti és vallásszabadságról.

"erre elkezdte, hogy el se temetnek enélkül," - megmondod, hogy nem is akarod, hogy egyházi temetésed legyen.

Viszont felajánlanám, hogy azt az 5 eFt-t odaadom valamelyik állatmenhelynek például.

2019. ápr. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Hamvas rétihéja ***** válasza:
1%
Most tényleg 5000 forint miatt csinálod itt a cirkuszt? Veszekedsz, idegeskedsz, kérdéseket írsz ki. Oké, lehet neked van igazad, és sikerülne is ezt kiharcolni, de megéri ezt?
2019. ápr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha felvállalod a konfliktust akkor ne fizesd ki. Én ezt tenném a helyedben. Ha nagyon papmpogna a család akkor azt mondanám, hogy ezzel az 5000 forinttal a muszlim egyházat tamogatom inkább, ha a keresztények ilyenek.

Ha konfliktuskerülő vagy akkor 5000 forintért vásárold meg a nyugalmadat. Bár ettől lehet hogy vérszemet kap a családod és még több támogatást kérnek tőled az egyháznak.

2019. ápr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kovpet ***** válasza:
100%
Én nem veszekednék. De nem is fizetnék, elvből.
2019. ápr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!