Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A barátnőm apja nem kellene...

A barátnőm apja nem kellene kifizesse a motoromat?

Figyelt kérdés

Még csak 5hónapja ismerem és odaadtam neki a motorom, hogy próbálja ki. Előtte soha nem motorozott, de mindent megmutattam neki, hol vannak a kezelőszervek stb. Az első kanyarban elesett, egyszerűen belehajtott az árokba. Szerencsére lassan ment és nem sérült meg, de a motor kicsit összetört. (Triumph Street triple 675) Én magam javítottam és új helyett bontott alkatrészt vettem, de így is 650euróba került.. Ma lett kész, 3hétig használni sem tudtam, és eddig nem ajánlotta fel, hogy kifizeti.

Tudom, hogy nem lett volna szabad odaadom, de nem egy jelentéktelen összegről van szó és örülnék ha legalább a felét kifizetné. Kérnem kellene tőle, vagy várjak hátha felajánlja magától?



2022. jún. 23. 19:35
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
88%

Nem értem, hogy adhattad oda neki? Autót is odaadtad volna annak, akinek nincs jogsija?

Egyébként igen, felét fizesse ki.

2022. jún. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
35%
A 6-os az lesz aki a közlekedés részlegre is gyártja a motorutáló kérdéseit, nem kell vele foglalkozni.
2022. jún. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az is igaz, ha tényleg nincs rá jogsira akkor "jogosulatlanul engedted át neki a vezetést".
2022. jún. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
100%

Határeset. Illene fizetni, vagy beszállni a költségekbe.

Ő akart menni a motorral, felelősséget is kell vallani érte.

Szóval legalább a felét, de inkább az egészet ki kellene csengeti a kárt

2022. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
96%

nem kellett volna odaadnod olyannak, aki soha nem motorozott.

Alap, hogy kérés nélkül kifizeti a javítást.

2022. jún. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
92%

“ Talán kicsit félreérthetően magyaráztam. ”


Nem, nem magyaráztad félreérthetően, hanem sok itt a funkcionális analfabéta. És ilyen debilek játszanak netügyvédet, meg azt hiszik tudják mi a bűncselekmény. Szerintem válogasd meg, kitől kérsz véleményt.

2022. jún. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg tőle, hogy miként kívánja kifizetni a motor javítását? Ne azt kérdezd, hogy ki akarja-e, hanem hogy mikor, vagy milyen módon.
2022. jún. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
92%

Először is. Lehet rólam bárkinek bármilyen rossz benyomása,de soha nem veszélyeztetném senki éppségét! Inkább legyek egy irigy tróger.

Másodsorban pedig,mivel az após nem ért a motorokhoz,lehet,nem is tudja,hogy neked mennyi anyagi károd keletkezett. Az anyagi helyzetük sem mindegy,mert oké,fizessen bele,de ha hónapról hónapra élnek,akkor ezt csak részletekben tudod tőle elkérni.

2022. jún. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
98%

Jó, lehet nem kellett volna odaadni a motort, nem lett nagyobb baj szerencsére, de lehetett volna neked is.

És apósod elég könnyen van, ha nem vállal felelősséget. Tavaly 22 évesen egy őz elém ugrott mikor anyámék kocsiját fizettem. Akkor még egyetemista voltam, nem volt állandó keresetem, de így is úgy álltam anyámék elé, hogy egy részét fizetném, mivel én vezettem. Nem fogadták el, mivel nyilván nem szándékosan ütöttem el az állatot, de én így éreztem fairnek, és ez a minimum, hogy felajánlom.

2022. jún. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
23%

Nekem meg apám vigyorogva mondts hogy meghúzta az autómat🙂

Jó, mondjuk mindegy, mert az az elem már így is meg volt húzva, amúgy is fújni kellett volna.

2022. jún. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!