Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Otthonba akarja küldeni az...

Otthonba akarja küldeni az anyukámat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párommal anyukám házában lakunk, beteg, gondozásra szorul. Így ketten egész jól el tudjuk látni, anyukám is jól érzi magát a helyzethez képest.

A párom 7 hónapja megkérte a kezem , és családot szeretnénk alapítani, esküvő még nem volt mert anya gondozására kell a pénz.Egy ideje már el kezdte mondogatni hogy ez így nem fog menni, így sosem lesz családunk ha folyamatosan az anyukámmal foglalkozunk, de sosem lett belőle komolyabb veszekedés. Viszont tegnap elmondta, hogy hetek óta otthonokat nézeget , és muszáj lesz beküldenünk. Amikor elmondtam neki hogy soha nem fogom ezt megtenni(mivel még mentálisan épp és mi is el tudjuk látni). Elkezdett őrjöngeni hogy ez az ő döntése is , és amennyit gondozta anyut a ház fele és az örökség is az övé,konkrétan majdnem megütött, anyunak is undorító dolgokat mondott, hogy miért nem döglik már meg hogy mi boldogok lehessünk, és sorolhatnám. Hatalmasat csalódtam benne. Mit tegyek?



2022. jún. 26. 20:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/112 anonim ***** válasza:
89%
18.: Aki majdnem megüti és így kifordul magából az meg is fogja tenni. Ki mondta, hogy ápolja ő is? Nincs joga a másik anyját otthonba dugni! Ne is ápolja, adja le a kulcsot aztán mehet amerre lát. Isten mentsen, hogy az ilyen f.sznak szüljön bárki!
2022. jún. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/112 anonim ***** válasza:
95%

"akkor nem szabad feláldozni magad és élnetek kell az életet."


Csak nem ezzel a pasival.

2022. jún. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/112 anonim ***** válasza:
95%

Az, ahogy reagalt, az undorito, egyertelmuen szakitas.


De remelem, hogy azt nem kell magyarazni, hogy mennyire megterhelo az otthoni apolas es ra fog menni az eleted.

En elgondolkoznek ettol fuggetlenul valamifele segitsegen.

Tudom, mert 3 evig apoltam otthon edesanyamat, amikor azt mondtam, hogy eleg volt, nem birom tovabb, raadasul a hazassagunk es a megelhetesunk is majdnem rament. Nehez dontes volt, de otthonban van jelenleg is es mar eltelt azota 8 ev!

Nem is tudom mi lenne velem, ha en anno ezt nem lepem meg es apolom tovabb.

A csaladom mentalis allapotarol nem is beszelve, hogy veluk mi lett volna.


Egyebkent a kerdezo azert van bajban, mert valoszinuleg egyedul nem tudna ellatni az anyjat, se anyagilag, se fizikailag, maskulonben nem is lenne kerdes.

2022. jún. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/112 anonim ***** válasza:
22%
Kamu
2022. jún. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/112 anonim ***** válasza:
92%

21

A kérdező írta többes számban hogy ellátjuk.

2022. jún. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/112 anonim ***** válasza:
92%
Akkor tehát a dolog úgy néz ki, hogy a srácnak kell a lakás meg a pénz, és mostanáig bírta magában tartani, hogy csak ezért gondozta anyádat? Khm. Hát, szerintem is dobhatod.
2022. jún. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/112 anonim ***** válasza:
31%

Egyesek könnyen ítélkeznek, hogy egy felet elolvashattak. Annyiban egyet értek a többi válaszolóval, hogy neki a lakásból, házból semmi sem jár, de lássunk olyat, amit nem tudunk. Hány éve vagytok együtt? Volt e valaha / többször konfliktus anyukád és a párod között? Egyáltalán hány évesek vagytok? A párod valóban sokat gondozta anyukádat?


Nézd, ha ez egy évek óta tartó kapcsolat, és évek óta megy anyukád gondozása, én is belefáradnék ebbe és mindenféle őrjöngés nélkül döntés elé tennélek, ha 20on éves vagyok azért, mert nem erre akarom elcseszni az időmet, ha 30as éveimet töltöm akkor azért, mert ott már számolni kell azzal, hogyha 32-33 évesen kezded és a gyerek tanulni akar addigra már 56-57 leszel. Ha meg 40es lennék had ne is mondjam. Abban az esetben, ha anyukádat választanád, én a kalapomat felvenném és eljönnék onnan. Nyilván, ha a ház anyukádé, engem nem érdekelne, hogy az egész a te neveden van, de az valahogy nem fér a fejembe, hogy hogy nem mentetek külön legalább albérletbe, ha már lakást venni nem tudtok?

2022. jún. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/112 anonim ***** válasza:
97%
Ha valóban hatalmasat csalódtál benne, akkor nyilvánvaló, hogy mit kell tenned.
2022. jún. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/112 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem kamu akkor egyáltalán nem értem a kérdést. Szakítás, pasi megy. És ezt pasiként írom.
2022. jún. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/112 anonim ***** válasza:
94%
Na igen, nem mindegy hogy mi a betegsége ami miatt ápolásra szorul. Ketten gondoztátok, ami úgy kevésbé megterhelő mint 1 embernek. Én egyedül gondoztam 5 évig demens anyukámat, és piszkosul megterhelő, idegileg, fizikailag és anyagilag is. Már elhunyt szegény egy éve, de ez se kellemes egy állapot, pedig tudom hogy sokkal jobb neki már ott fönt. Ez az 5 év meg olyan volt, mintha kiesett volna, és most eszmélek rá, hogy nem foglalkoztam mással csak a gondozással , és hogy neki jobb legyen. Rádöbbenek hogy ennyi évvel idősebb is lettem. Ezért úgy gondolom te se áldozd fel az életed, a fiatalságodat, ha ilyesmi betegségről van szó. A pasitól mindenképp szabadulj meg, mert az már több mint sok amit mondott, és tett. De az otthonon hosszabb távon érdemes elgondolkodni. Ma már én is inkább azt választanám, ha tehetném.
2022. jún. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!