Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Otthonba akarja küldeni az...

Otthonba akarja küldeni az anyukámat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párommal anyukám házában lakunk, beteg, gondozásra szorul. Így ketten egész jól el tudjuk látni, anyukám is jól érzi magát a helyzethez képest.

A párom 7 hónapja megkérte a kezem , és családot szeretnénk alapítani, esküvő még nem volt mert anya gondozására kell a pénz.Egy ideje már el kezdte mondogatni hogy ez így nem fog menni, így sosem lesz családunk ha folyamatosan az anyukámmal foglalkozunk, de sosem lett belőle komolyabb veszekedés. Viszont tegnap elmondta, hogy hetek óta otthonokat nézeget , és muszáj lesz beküldenünk. Amikor elmondtam neki hogy soha nem fogom ezt megtenni(mivel még mentálisan épp és mi is el tudjuk látni). Elkezdett őrjöngeni hogy ez az ő döntése is , és amennyit gondozta anyut a ház fele és az örökség is az övé,konkrétan majdnem megütött, anyunak is undorító dolgokat mondott, hogy miért nem döglik már meg hogy mi boldogok lehessünk, és sorolhatnám. Hatalmasat csalódtam benne. Mit tegyek?



2022. jún. 26. 20:04
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/112 anonim ***** válasza:
12%

Jajj ugyanmár! És akinek 3-4 gyereke van(pláne manapság), vagy esetleg több korkülönbséggel! Ők is 10+ évig pelenkáznak és nem halnak bele! Ráadásul nem csak egészséges gyerekek vannak ám!


Egy idő után rutinná válik! Addig pedig, amíg anyuka nem válik demenssé, veszélyessé a szellemi hanyatlása miatt nem valószínű, hogy 30 év fog eltelni. Továbbá mondom, ahogy a gyerekesek bébiszittert alkalmaznak fogadjanak fel segédet, aki egy egy estét átvállal, vagy napközben!


Miért lettem lepontozva? Mert megoldást találtam, hogy könnyítssenek a terhen, hogy mindenkinek jó legyen? Vagy rávilágítottam, hogy nem is a legrosszabb a helyzet?


Szerintem is kuka a pasi, de ez két embernek simán megoldható feladat, mintha egy nagy és nehéz gyerek lenne!

2022. jún. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/112 anonim ***** válasza:
90%

A stílus felháborító. A tulajdonjog igény nevetséges.

De: nem várható el tőle (sőt tőled sem) hogy feladja az életét és anyukádat ápolja. Én sem tenném. A gyerekiemtől sem várom el.

2022. jún. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/112 anonim ***** válasza:
92%

Az, hogy a párod elkeseredett a gondolattól, hogy a Te anyukádat még ki tudja mennyi ideig ápolnotok kell, az érthető és normális, az viszont már súlyos jellemhiba, ahogy ennek hangot adott, ahogy viselkedett és amit még ez mellé hozzátett.


Sokan úgy gondoljákk, nem kell azzal törődni, miket mond egy ideges, vagy egy részeg ember én viszont azt gondolom, pont akkor mondja ki azt, amit legbelül gondol, érez, csak olyankor leolvad a kultúrmáz.


Ha ennek a fiúnak idegességében az jön ki a száján, hogy anyukád mikor hal már meg, és amúgy a ház fele az ővé a gondozásért, akkor én semmi máson nem gondolkoznék, csak azon, hogy mennyi időt kap ahhoz, hogy eltakarodjon.


Rendben, lehet, hogy adott bele a ház felújításába, és annak is van értéke, hogy ápolni segítette anyukádat, de akkor számoljátok ki tételesen azt is, hogy eddig ingyen lakott anyukád házában, az mennyit ér?


Ez a fiú rendesen kimutatta a foga fehérjét, vele én tuti nem terveznék közös jövőt.

2022. jún. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/112 anonim ***** válasza:
15%

Még mindig azt mondom, hogy csak az egyik felet olvashattuk, a másikat nem. Számtalan kérdést feltettem a kérdezőnek, amelyre nem érkezett itt válasz. Nyilvánosan kérdeztem, nem privát üzenetben. Én nem feltétlenül nyalogatom a kérdező sebeit, ahogy azt sokan megteszik. A srác, férfi viselkedése is helytelen volt ez tény, de sok mögöttes információ hiányzik. Én azt gondolom kérdező, ha te arra szenteled fel az életedet, hogy anyukádat gondozd, tedd, de akkor sokat ne várj az élettől. Ha a pasi elhagy, lehet jön más, de anyagilag úgysem fogod bírni, és egyedül sem. Utána majd vakarózhatsz. Eleve eléggé kellemetlen húzás volt azt mondani, hogy nincs házasság, mert anyura kell a pénz. Egy ember egészséges kereteken belül megértő, de ezt én sem tolerálnám! Ráadásul esküdni nem csak nagy hűhóval lehet, hanem lehet szerényen is, polgári két tanús esküvő. Én a leírtjaidból egy dolgot látok és érzek, mégpedig az, hogy vitathatatlan módon önző vagy. Minden körülötted meg anyukád körül forogjon, más nem számít. És persze, ha egy ember elnyomja magában a stresszt, problémát, tisztában kell lenned azzal, hogy az előbb utóbb robbanni fog. Ez most megtörtént, de a kérdéseimen felül, érdekelne az is, hogy a pároddal az elmúlt kb 1 évben hányszor ültél le vele erről beszélni? Leültél egyáltalán? Meghallgattad, hogy ez neki nehéz? Mennyiben hanyagoltad el a párodat? Mivel én simán elképzelhetőnek tartom, hogy felborult az egyensúly. Egyébként a házból ugyan nem jár neki, de a közösen szerzett ingóságokat tulajdonképpen felezni kellene. Azaz, ha vettetek egy 2 milliós autót akkor neked bármennyire is fáj, abból egy millió az övé, ugyanígy egy jó fajta tűzhely is kirúg legalább 200 ezerig, hűtőgép is, mosógép is benne lehet 150ben, vagy akár egy televízió. Nem soroltam fel sok, és eget rengető tételt, mivel ezek hétköznapi szinten sok esetben rendelkezésre álló dolgok.

Ha ezek fennállnak és ennyi mindent közösen szereztetek, akkor bizony simán lehet, hogy a párod joggal tart igényt hellyel közzel 500000-1500000 nagyságrendig (ugye az ingóságok értékétől függ). Én biztos bármennyire is jó lelkű ember lennék, nem hagynám veszni a pénzem, hiszen azáltal, hogy nehéz, nekem is nehéz lenne, mivel albérletet kell keressek. Ez a tőke meg egy gyenge induló alap lenne, ha pl a legaljáról beszélünk. Végtére is bármi legyen kérdező, továbbra is igényt tartok a válaszaidra.

2022. jún. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/112 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, a párod nyilván vállalhatatlan dolgokat mondott, de ilyen feltételek mellett (anyukádat ápolni kell ki tudja meddig, akár 10-20 évig is), az ápolás elviszi a pénzeteket és a szabadidőtöket, nem fogsz találni mást, hosszú távon biztosan nem. Ezt senki sem fogja felvállalni, max valami lecsúszott alak, aki ingyen lakhatásért hajlandó segíteni neked, és mást nem vár el az élettől, mert legalább nem hajléktalan. A legtöbb ember ennél többet szeretne, és nem áldozza fel a fiatalságát az anyukád kedvéért
2022. jún. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/112 anonim ***** válasza:
13%

"joggal tart igényt hellyel közzel 500000-1500000 nagyságrendig "


Kétlem, hogy valami luxus házban laknának, ahol ennyi a berendezés fele :D

2022. jún. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/112 anonim ***** válasza:
12%

#56 én az autót is beleszámoltam!


2 milliós autó nem egy elérhetetlen kategória (1000000)

200 ezres hűtő (100)

200 ezres tűzhely (100)

150 ezres mosógép (75)

100 ezres TV (50)


Ez így 1.325.000.-

Nyilván ez lehet kevesebb alacsonyabb értékű jármű, berendezés esetén.


600 ezres autó (300)

100 ezres hűtő (50)

100 ezres tűzhely (50)

100 ezres mosógép (50)

80 ezres TV (40)


Ez így 490.000.-

Lehet osztani szorozni.

2022. jún. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/112 anonim ***** válasza:
15%
Gondolom a kérdezőt a pasi tartja el, mert mellette dolgozni nem tud. Az ápolási pedig fillérek.
2022. jún. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/112 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a kérdező is dolgozik, max 2 szakban. Én ezt tudom elképzelni. Vagy az egyik 1 a másik 3 szakos.
2022. jún. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/112 anonim ***** válasza:
90%
57-es, légy kedves a kalkulációba a pasi által nyilván nem megfizetett albérleti díjat is beletenni, de ott is vastagon fogjon a ceruza. Lévén az anyósjelölt ingatlanban lakik.
2022. jún. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!