Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Otthonba akarja küldeni az...

Otthonba akarja küldeni az anyukámat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párommal anyukám házában lakunk, beteg, gondozásra szorul. Így ketten egész jól el tudjuk látni, anyukám is jól érzi magát a helyzethez képest.

A párom 7 hónapja megkérte a kezem , és családot szeretnénk alapítani, esküvő még nem volt mert anya gondozására kell a pénz.Egy ideje már el kezdte mondogatni hogy ez így nem fog menni, így sosem lesz családunk ha folyamatosan az anyukámmal foglalkozunk, de sosem lett belőle komolyabb veszekedés. Viszont tegnap elmondta, hogy hetek óta otthonokat nézeget , és muszáj lesz beküldenünk. Amikor elmondtam neki hogy soha nem fogom ezt megtenni(mivel még mentálisan épp és mi is el tudjuk látni). Elkezdett őrjöngeni hogy ez az ő döntése is , és amennyit gondozta anyut a ház fele és az örökség is az övé,konkrétan majdnem megütött, anyunak is undorító dolgokat mondott, hogy miért nem döglik már meg hogy mi boldogok lehessünk, és sorolhatnám. Hatalmasat csalódtam benne. Mit tegyek?



2022. jún. 26. 20:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/112 anonim ***** válasza:
13%

Ti tök hülyék vagytok, ha azt hiszitek nem lehet nagyszülő ápolása mellett gyereket vállalni!


És akinek kettes vagy hármasikrei vannak, azok meg szuperhősök, hogy két-három magatehetetlen embert is ápolnak, vagy mi?


Azt kell csinálni, mintha két gyereked lenne, és még csak nem is egyedülálló anya, hanem van párja! Két felnőtt simán ellát két 24 órás felügyeletre szoruló embert! Szépen fel kell venni az ápolásit, meg a GYODot, apuka dolgozzon, fizessetek napi 2 órára plusz segítőt és kész!


Nehogymár elfeledkezzetek az ikrekről! Ráadásul anyuka ép értelmű, nem demens(velük nehéz), tehát totál simán lehetne egy baba közelében, csak nem egy embert pelenkázol, hanem kettőt. Sokan csinálják egyedül ikrekkel, illetve sokan csinálják párban is!


Amúgy a pasit dobd, mert ugyan én megértem, hogy szívét lelkét kitette és idegbeteg, hisz hiába volt, mert közös életről lemondtál anyukád javára, de az nem oké, hogy pénzre hajtott, ennyit a szíve-lelke kitevéséről, csak a fizikuma és az idegszálai mentek rá pénzért, az meg jobb is:)


Szóval a pasi felejtős, de kapcsolatod lehet. Ahol egy embert(babát) már pelenkáznak, ott elfér a másik is!


Amúgy az otthon szuper hely lehet, ha nem valami elfekvő, viszont úgy több pénzt visz el, mintha ti gondoznátok, de legalább több társasága lenne.. bele sem merek gondolni, hogy szenved szerencsétlen, ha minden nap csak te/ti beszéltek vele..mármint oké, hogy szeretitek egymást, de ez rettenetesen kevés inger.


Egyébként kicsit alább kell adni, nem kell naponta fürdetni, csak két-három naponta, a többit elég az intimkendővel megtörölni, hisz nem megy sehova, ilyen idősen nem is székelnek minden nap, hajat is elég heti egyszer mosni, fogsort kicsit többet.


Amennyiben eszénél van, alig igényel ellátást. Etetésnél át kell szokni a bébiételekre, turmixolni a főttételek egy részét, heti 3x elég a szilárd étellel etetni, a szívószállal meg ő is elboldogul, egy kis paradicsomos húsgombóc turmix vagy egy krumplifőzelék pörkölttel turmix.. :)


Okosan kell csinálni, és kevesebb gond. Nem kell minden nap másik főétel, 3 naponta elég főzni, nem baj, ha kétnapig ugyanaz van, mindenki megeszi a másnapos ételt is! Nem kell neki olvasni, ha már nem tud lapozni, hanem benyomsz egy hangoskönyvet, rádiójátékot, ne csak TVt bámuljon szegény.


Nem tudom melyik részével mehet el sok idő, de amikor nem kell vele harcolnod, hogy fürödjön, hogy ne mászkáljon el és nem veszekszik veled hülyeségekért, vagy ami meg sem történt, addig egész könnyű! Pelenka, egyszerűsített étkezés, hogy önállóan is menjen(turmixold az ételt) és simán megvan, mint a babáknál.

2022. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/112 anonim ***** válasza:
99%
Nagyon remelem , hogy nem engedted hogy ott maradjon ! Konyorgom mondd , hogy kidobtad. En felnek egy hazban aludni ezzel a hapsival.
2022. jún. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/112 anonim ***** válasza:
95%

Kb a sztori feléig a pasival értettem egyet. Rámegy az életetek erre. Nagyon szép és önfeláldozó, de nemcsak magadat, hanem a mindenkori párodat, a jövőben pedig a gyerekeidet is feláldozod ezért. Azért nem volt esküvő, mert a gondozásra kell a pénz. Később azért nem lesz gyerek vagy a gyereknek új ruha, mert a gondozásra kell a pénz.


Viszont a második fele alapján ki kell dobni ezt a pasit, mert nem normális, agresszívnak is tűnik. De azért szólok, hogy nehezen fogsz olyan pasit találni, aki hajlandó anyukádat még évtizedekig gondozni, kerülgetni.

2022. jún. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/112 anonim ***** válasza:
87%
41, nem ugyanaz. Egy gyerek gyorsan felnő, csak néhány évig kell pelenkázni meg födetni, de idővel egyre kevesebb gond van vele. És örömet is okoz ahogy egyre ügyesebb, okosabb lesz. De anyuka állapota nem fog javulni, ezt élete végéig csinálhatja a kérdező és a majdani férje, már ha valaki ezt vállalja. És nem sok férfi vágyik arra, hogy az anyósát ápolja 30-40 évig.
2022. jún. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/112 anonim ***** válasza:
91%
A pasi kuka.
2022. jún. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/112 anonim ***** válasza:
10%
Fellettébb érdekes, hogy majdnem azt írtam le, amit a 38as, és teljesen le lettem pontozva... Érdekes egy értelmezés megy ezen az oldalon, vagy már ez is arról szól, kinek mennyi barátja van itt.
2022. jún. 27. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/112 anonim ***** válasza:
87%

A párodnak annyiban igaza van, hogy a végtelenségig nem lehet bírni egy idős ember gondozasat és neki az anyad csak a te anyad, kb senki, azt pedig nem lehet tőle elvarni, hogy őt gondozza. Ez épp egy olyan kérdés, ami bármelyik kapcsolatban felmerulhet és sok olyan lesz, ahol nem fognak egyet érteni abban, mi legyen.


Itt a stílus a probléma és az agresszió. Le lehet ülni és elbeszelgetni a témáról, arról, mi lenne a megoldás, nem pedig támadni és ilyen minősíthetetlen stilusban előadni a dolgokat. Nálam azonnal lapat lenne a pasi, olyannyira, hogy már a ház előtt várnák a cuccai és azonnal lecserelnem a zárat is.

2022. jún. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/112 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az a döbbenetes, hogy ezek után te még itt kérdezgeted, hogy mit tegyél.


Bár ha az én lányom lennél, gyorsan megoldódna a helyzet, mert az első őrjöngésénél kidobattam volna a házamból a pasikádat a rendőrökkel.

2022. jún. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/112 anonim ***** válasza:
85%

Azt kell csinálni, mintha két gyereked lenne - persze, csak az egyik 70-80 kilós... tökugyanaz, tényleg.


Mondd csak, te ennyire ostoba vagy?

2022. jún. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/112 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként hogy eltűnt már a kérdező :D
2022. jún. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!