Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Otthonba akarja küldeni az...

Otthonba akarja küldeni az anyukámat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A párommal anyukám házában lakunk, beteg, gondozásra szorul. Így ketten egész jól el tudjuk látni, anyukám is jól érzi magát a helyzethez képest.

A párom 7 hónapja megkérte a kezem , és családot szeretnénk alapítani, esküvő még nem volt mert anya gondozására kell a pénz.Egy ideje már el kezdte mondogatni hogy ez így nem fog menni, így sosem lesz családunk ha folyamatosan az anyukámmal foglalkozunk, de sosem lett belőle komolyabb veszekedés. Viszont tegnap elmondta, hogy hetek óta otthonokat nézeget , és muszáj lesz beküldenünk. Amikor elmondtam neki hogy soha nem fogom ezt megtenni(mivel még mentálisan épp és mi is el tudjuk látni). Elkezdett őrjöngeni hogy ez az ő döntése is , és amennyit gondozta anyut a ház fele és az örökség is az övé,konkrétan majdnem megütött, anyunak is undorító dolgokat mondott, hogy miért nem döglik már meg hogy mi boldogok lehessünk, és sorolhatnám. Hatalmasat csalódtam benne. Mit tegyek?



2022. jún. 26. 20:04
 81/112 anonim ***** válasza:
90%
75.: Na te nem vagy értelmes ember, ebbe a tévhitbe ne ringasd magad. 🤣 Ha mindenki szembejön az autópályán, akkor nem ők a hülyék. Ki kérte a kérdező, hogy bárki is nyalogassa? F.szika azt hitte, hogy majd pénzt kap a kezéhez, mama hamar meghal, ő meg beleül a jóba készen. Hát most koppan. Lejött róla a máz, kiderült, hogy a néni halálát kívánja magában, a kérdezőt is verné és viszket a pénzre. Te is ilyen kis haszonlesőke vagy, azért a nagy védés?
2022. jún. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/112 anonim ***** válasza:
15%
Sajnos 81es nem tudom világosabban elmondani, hogy az egyik fél állítását tekinthettük meg, te ez alapján állítasz fel egy nézetet. Sajnálom, hogy ennyire korlátozott képességekkel áldott meg téged a sors, hogy az alap szintű értelmezést sem tudod megtenni.
2022. jún. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/112 anonim ***** válasza:
83%
82.: Vannak dolgok, amire nincs elfogadható magyarázat. Majdnem megverte a kérdezőt, a pénzre ácsingózott mondván az neki jár és ordenáré módon a mama halálát kívánta. Szerinted erre van elfogadható magyarázat? Értettem én, amit írtál, csak abszolút nem úgy gondolom. 😃 A tolvajok, rablók, gyilkosok (kivétel a jogos önvédelem) álláspontjára sem kíváncsi az ember.
2022. jún. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/112 anonim ***** válasza:
14%

83, te abban a világban élsz, ami fekete-fehér? Dühében is tudja az ember a másik halálát kívánni(lásd 12 dühös ember pl, ha még nem találkoztál ilyennel), nem gondolják komolyan. A pénzt szerintem komolyan gondolja, nyilván szabadulni kell tőle, de annyira nem vészes, mint amennyire beállítják. "Majdnem megverte"-- tudod te mennyi ember majdnem megver gondolatban másokat? Persze nyilván baja van a pasinak, és nem kell a kérdező életébe, de a felháborodása érthető, és de, tökre kíváncsiak a "bűnözők" álláspontjára is, ettől függ, milyen súlyos ítéletet kapnak a kijelölt kereteken belül. Pl ha valaki lop a családjának egy kis kenyeret, vagy drogért lop, az kevésbé súlyos, mintha fülbevalót akart volna magának, csak mert tetszett, ezért ellopta.


Ezek elég összetett dolgok, de igen, aki indulatból CSELEKSZIK felnőtt létére(tehát nem csak beszél, bár a beszéd is valamennyire tudatos), azzal valami nem oké, de ilyen nem történt. Nem csinált semmit a pasi.


Azzal sem, aki a sérelmeit pénzre akarja váltani, főleg, ha ő maga önként vállalta azt, amiért pénzt vár el utólag.. Bár szerintem itt a kérdező megvezette a pasit, (ahogy az én exem is biztos tudta, hogy nem velem tervez jövőt és nem szeret, de azért mondogatta, hogy szeret és majd a gyerekeink..) elfogadta a gyűrűt, amikor tudta, hogy a közelben nincs még esküvő, mert ő nem akar, mert szerinte nem lehet rá félre tenni, és hiába merült fel többször a párja részéről a család, közös jövő-ő nem mondta meg, hogy "nem, amíg anyukámat kell ápolni, nem vállalok veled gyereket", hagyta, hogy a párja abban a hitben legyen, hogy majd alakulnak a dolgok.. szegény próbált is, nem ördögtől valóak az idősotthonok, akkor kibukott a dolog, hogy a kérdező nem dolgozik a helyzet megoldásán, hanem neki így változás nélkül és közös jövő nélkül megfelel minden, hiába fogadta el a gyűrűt..


Szóval a pasi nem követett el bűnt, ráadásul élettársak voltak, ha jól tudom itt a közös lakhatásba befektetett pénzt simán visszakövetelhetné, én vissza is adnám, de ajándékokat nem, és ápolási díjat sem. Ki lett használva, majd tanul belőle, ahogy én is tanultam.


Nem követett el semmit! Nem ütött meg senkit, nem rongált meg senkit, dühében mondott dolgokat annak, aki miatt szétment szerinte a kapcsolata, de ebben semmi rossz nincs. Nem példás ember, de szerintem bőven középkategória, egy átlagosan jó-átlagosan rossz ember álmai és befektetett erőforrásai omlottak össze, és erre teljesen átlagosan reagált.


Tudod, ha csinált volna valami rosszat, egyértelmű, hogy megcsinálta, de pont ezért szabnak ki büntethetési határokat, mert számítanak a körülmények is. Egy szenvedély vagy pszichés beteget nehezen ítélnek el, mert nem alkalmas tettei megítélésére, ahogy erős sokkhatást(ezaz, a pasinak most omlott össze az élete) átélő embert is máshogyan ítélnek meg.


Elvesztette a lakhatását, a pénzét, a szerelmét, a menyasszonyát, a sok segítség hiábavaló volt, amit beletett a kapcsolatba.. Ez azért elég kemény, még akkor is, ha vannak ennél rosszabbak! Őszintén úgy gondolom, hogy tök rendben van, ha dühében és elkeseredettségében azt mondja "dögölj meg, miattad van". A másik is felnőtt ember, dolgozza fel, ez a minimum, ami elvárható egy felnőttől.

2022. jún. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/112 anonim ***** válasza:
83%

84#

Te tenyleg nem vagy normalis.

2022. jún. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/112 anonim ***** válasza:
87%

07.04 Nem tudom, ez mennyire átlagos, hogy egy férfi így viselkedik, ha "összeomlanak az álmai", de ez attól még igen primitív, alsó oktávos viselkedés és azért mert általános, még lehet nagyon rossz. Amit művelt, az bántalmazás, nem csak a fizikat nevezzük annak. Ez a viselkedés amúgy igen gyakran előszobája a fizika bántalmazásnak, mert aki dührohamokra hajlamos és annak levezetésére a társán vezeti le a dühét, ott később sajnos a keze is eljárhat. Önmagában az is elég megnyomorító tud lenni egy kapcsolatban, ha szóban megfélemlíti, bántalmazza, megalázza valaki a társát.


Igen, értjük, lehet jogos a férfi elkeseredése, a dühe, akár a követelése is, de ennek kifejezése, a HOGYAN??? na az a nagyon nem mindegy.


Azért, mert rengeteg férfi viselkedik így és rengeteg nő él bántalmazó kapcsolatban, attól az még nem normális és aki teheti, lépjen ki belőle.

2022. jún. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/112 anonim ***** válasza:
66%

Kár veszekedni.

Úgy ítélkezünk a férfiról hogy a kérdező arra sem méltatott minket hogy leírja hány évesek, mióta tart a kapcsolatuk, a gondozás. Ki mennyit gondoz? Anyagilag ki mit vállal, nem tudjuk az anyukàja betegségét. Csak az alapján ítélünk hogy majdnem megütötte. Majdnem. Gyakorlatilag semmi lényeges infót nem kaptunk. Szerintem ez egy mese.

2022. jún. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/112 anonim ***** válasza:
86%

"Nem követett el semmit! Nem ütött meg senkit, nem rongált meg senkit, dühében mondott dolgokat annak, aki miatt szétment szerinte a kapcsolata, de ebben semmi rossz nincs."


Azonnal b.sznám ki azt, aki ilyeneket mond. Úgy látszik te is ilyen vagy, mint a kérdező pasija.

2022. jún. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/112 anonim ***** válasza:
19%
#83! Majdnem a kutya sem sz.rik ezt tudom Neked mondani. Neked vagy azoknak hogy esne, ha valakit huzamosabb ideig gondoznak hogy ezt kapják érte? Nem kell senki halálát kívánni ez vitathatatlan tény, de azért a másik fél is kivette a részét a gondozásból voltak tervei, az esküvő, amire valószínűleg voltak tervek csak a mama miatt nem valósultak meg. Neked, nektek hogy esne ez? Mivel a kérdező egy rakat általam és más által feltett kérdésre sem felelt, innentől a kérdés átment provokációba, ahol emberek provokálták egymást, igen én is, aki nem mondtam egy ember alapján véleményt, de az is, aki a kérdezőt szentül védte. Megmondom őszintén csodálkozom, hogy a kérdés és hozzászólások még nem lettek törölve, közel 90 válasz láttán, de mindenki nevében én ezt a kérdést bejelentem provokációnak.
2022. jún. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/112 anonim ***** válasza:
89%

" Neked vagy azoknak hogy esne, ha valakit huzamosabb ideig gondoznak hogy ezt kapják érte? Nem kell senki halálát kívánni ez vitathatatlan tény, de azért a másik fél is kivette a részét a gondozásból voltak tervei, az esküvő, amire valószínűleg voltak tervek csak a mama miatt nem valósultak meg."


Te nem vagy normalis. Ezert lettel ossze vissza csalva is . A kerdezo hapsijanak a pontos masa vagy noben.

En nem azert segitek valakinek , hogy viszonzast es halat kapjak ! Nincs szuksgem ra! Oszinte ember vagyok , mint az itt valaszolok nagy resze. Te egy romlott ember vagy . Szegyeldheted magad. Rengeteg olyan elet helyzet van ami miatt egy ember elete megvaltozik , bizonyos tervek nen valosulnak meg . Az elet megy tovabb . Sebki sem kenyszerit senkit , hogy varjon a masikra. Nagyon egyszeru.

2022. jún. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!