Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudnám szépen a reális...

Hogyan tudnám szépen a reális megoldás felé terelni a férjem?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzetünk a következő, 3 éve házasodtunk össze a férjemmel, már előtte is nagyon sok probléma volt, sőt már a férjem gyerekkorában sem volt például jóba a nővérével meg nagyon hamar kirepült egyedül, mert nem bírta elviselni a folyamatos irányítást amit próbáltak vele a szülei csinálni. Gyakorlatilag mindig a nyakába akarták varrni a nővérét. (Tudom furcsa, fogalmam sincs miért)

Szóval amikor összeházasodtunk és a sógornőm “elvesztette” teljesen a férjemet meg annak a lehetőségét hogy ráakaszkodjon, teljesen megőrült és mindenből próbált onnantól balhét generálni. Plusz mindig mondogatta hogy testvére lévén neki kellene lenni a legfobtosabbnak a férjemnek és a házasságnak vége lesz egyszer de ő mindig a testvére marad, meg hogy fog ő még kopogtatni nála amikor én elhagyom stb. Holott én mindig nagyon nyíltan álltam hozzá, ezeknek ellenére sosem vitáztam, nem küldtem el a francba, elfogadtam hogy ok, ő ilyen, nem a férjem választotta a testvérét nem tudok vele mit csinálni ez van.

De a részéről ez odáig vezetett hogy a férjem teljesen megszakította vele a kapcsolatot mert már nagyon durván mérgezte a napi hívogatásokkal, írogatásokkal meg az ezzel járó kínlódással amit művelt. Na hát pont ennyi kellett az anyósoméknak is, ők is teljesen elkezdték lelkileg szépen lefelé kaparni a férjemet ilyen kis “ha elfordulsz a nővéredtől és nem segítesz neki mindenben akkor majd tőlünk is köszönhetsz el” meg “igenis a testvéred, muszáj vele foglalkoznotok mert neki nincs senkije és ti lesztek akiknek majd mellette kell lenni” stb.

Ez megy már lassan 1 éve, amióta a férjem meghozta ezt a döntést.

Viszont a probléma amire tapasztalatokat vagy véleményeket várnék az az, hogy 2 hetente felhívják valami hülyeséggel vagy írnak neki, hogy milyen egy szerencsétlen, csak magával törődik, semmirekellő, a nővére miatta sír napok óta mert nem keresi, tönkre tesz mindenkit meg ilyen hasonló jóságok. Ugye ő nem akarja őket elküldeni a francba mert mégis csak a szülei (természetesen én sem szeretném ezt, ezért nem avatkoztam bele egészen idáig soha, még a férjemnek se szidtam őket egyszer sem.) és inkább mindig végig hallgatja ezeket az ócsárlásokat meg amit rá zúdítanak, aztán utána napokig krákog a stressztől meg fáj a gyomra stb. Hogyan tudnám megbeszélni vele szépen, hogy hiába a szülei de ez már nem normális és kezdjen vele valamit végre? Elvégre mégis nagyon rossz nekem ezt látni hogy mindig így viselkednek vele amikor nem ezt érdemli, plusz még én is nézem minden 2-3 hetente napokig egy vita után ahogyan őrlődik.

Előre is nagyon köszönöm, ha érdemben tudtok tanácsot adni. :(



2022. aug. 22. 14:51
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%

Emlékeztetni kell, arra miért is szakította meg a kapcsolatát a nővérével.

Emellett jó, hogyha megérti, szeretheti bármennyire is a szüleit, a kapcsolatuk mostantól kezdve csak ilyen hívásokból fog állni. Neki kell eldöntenie, szeretné-e ezt.

2022. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Valahogy majd megfogalmazom magamban szépen, nehogy azt gondolja én akarom eltaszítani a családjától mert eszemben sincs ilyen.
2022. aug. 22. 14:59
 3/47 anonim ***** válasza:
75%
Hány éves ez a nővér? És a férjed mennyiben tehet róla, hogy "nincs senkije"? Amúgy ez mit jelent, hogy nincs senkije? Gondolom, pasija nincs, na de barát? Kolléga? Az sincs?
2022. aug. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Idén tölti októberben a 40-et, 10 év van közöttük. A férjem semennyiben nem tehet róla nyilván mert mindenkit elmart maga mellől tehát magán kívül senki nem tehet róla. Barátai vannak 1-2 de a testvérétől várna el kb minden “társ” szerepet vagy nem is tudom mit.
2022. aug. 22. 15:06
 5/47 anonim ***** válasza:
96%
Ismerek egy ilyen házaspárt, a nővér úgy viselkedik köztük, mintha ő lenne a feleség, a valódi feleség meg valami bébiszitter volna. A férjbe karolva megy, a kocsiban csak előre hajlandó ülni, nekem róluk az az érzésem, hogy a két testvér közt valamikor vérfertőzés történhetett, mert egy szobában is laktak felnőttkorukig, és a nővér tényleg a férjének tekinti a fiútesót. Anyagilag nem akaszkodik náluk, mert nagyon gazdag lett a nővér, jó foglalkozást választott.
2022. aug. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Vagyis bocsánat azt várná el, hogy előrébb legyen a férjemnél mint én. Amit nem tudom hogyan vár el hiszen nem az a normális ha valaki a feleségét teszi parkoló pályára a nővérével szemben.
2022. aug. 22. 15:08
 7/47 A kérdező kommentje:
5! Jaj nem is tudom mit csinálnék, ha a férjem ezt valaha is hagyta volna.
2022. aug. 22. 15:09
 8/47 anonim ***** válasza:
97%
De ráér ez a nővér. Nem dolgozik, nincs hobbija? És mint ahogy az előttem kérdezi, nincs ismerőse? Hogy egész nap ezzel foglalkozik? Van valami fizikai vagy szellemi problémája, ami miatt egyébként nem önellátó?
2022. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
Oké hogy rendes vagy, hogy nem szóltál bele és szépen mondod majd. De van egy pont amikor igenis bekell avatkozni, ha a férjed egészsége a tét, mind a mentális mind a fizikai. A testvére beteg és orvos kell neki. És ha a szülei is ilyen idióták akkor azoknak is megkell mondani. Anya a nővérem mentálisan beteg, keressetek neki orvost. És különélő családos ember vagyok, ha nem szàlltok le rólam akkor veletek sem beszélek. Nem kell hallgatnia a hülyeséget, állítsa le az anyját, mondja meg neki hogy őt ez nem érdekli.
2022. aug. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Nem, semmi fizikai. Szellemi meg igazából nem tudom, azóta műveli ezt a férjemmel állítólag mióta elhagyta 15 évvel ezelőtt a vőlegénye 3 év után. Az miatt nem tud a mai napig normális kapcsolatot létesíteni mással és azóta próbálja a férjemet magához kötni. De szerintem azért ez nem ok erre a viselkedésre.
2022. aug. 22. 15:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!