Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudnám szépen a reális...

Hogyan tudnám szépen a reális megoldás felé terelni a férjem?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzetünk a következő, 3 éve házasodtunk össze a férjemmel, már előtte is nagyon sok probléma volt, sőt már a férjem gyerekkorában sem volt például jóba a nővérével meg nagyon hamar kirepült egyedül, mert nem bírta elviselni a folyamatos irányítást amit próbáltak vele a szülei csinálni. Gyakorlatilag mindig a nyakába akarták varrni a nővérét. (Tudom furcsa, fogalmam sincs miért)

Szóval amikor összeházasodtunk és a sógornőm “elvesztette” teljesen a férjemet meg annak a lehetőségét hogy ráakaszkodjon, teljesen megőrült és mindenből próbált onnantól balhét generálni. Plusz mindig mondogatta hogy testvére lévén neki kellene lenni a legfobtosabbnak a férjemnek és a házasságnak vége lesz egyszer de ő mindig a testvére marad, meg hogy fog ő még kopogtatni nála amikor én elhagyom stb. Holott én mindig nagyon nyíltan álltam hozzá, ezeknek ellenére sosem vitáztam, nem küldtem el a francba, elfogadtam hogy ok, ő ilyen, nem a férjem választotta a testvérét nem tudok vele mit csinálni ez van.

De a részéről ez odáig vezetett hogy a férjem teljesen megszakította vele a kapcsolatot mert már nagyon durván mérgezte a napi hívogatásokkal, írogatásokkal meg az ezzel járó kínlódással amit művelt. Na hát pont ennyi kellett az anyósoméknak is, ők is teljesen elkezdték lelkileg szépen lefelé kaparni a férjemet ilyen kis “ha elfordulsz a nővéredtől és nem segítesz neki mindenben akkor majd tőlünk is köszönhetsz el” meg “igenis a testvéred, muszáj vele foglalkoznotok mert neki nincs senkije és ti lesztek akiknek majd mellette kell lenni” stb.

Ez megy már lassan 1 éve, amióta a férjem meghozta ezt a döntést.

Viszont a probléma amire tapasztalatokat vagy véleményeket várnék az az, hogy 2 hetente felhívják valami hülyeséggel vagy írnak neki, hogy milyen egy szerencsétlen, csak magával törődik, semmirekellő, a nővére miatta sír napok óta mert nem keresi, tönkre tesz mindenkit meg ilyen hasonló jóságok. Ugye ő nem akarja őket elküldeni a francba mert mégis csak a szülei (természetesen én sem szeretném ezt, ezért nem avatkoztam bele egészen idáig soha, még a férjemnek se szidtam őket egyszer sem.) és inkább mindig végig hallgatja ezeket az ócsárlásokat meg amit rá zúdítanak, aztán utána napokig krákog a stressztől meg fáj a gyomra stb. Hogyan tudnám megbeszélni vele szépen, hogy hiába a szülei de ez már nem normális és kezdjen vele valamit végre? Elvégre mégis nagyon rossz nekem ezt látni hogy mindig így viselkednek vele amikor nem ezt érdemli, plusz még én is nézem minden 2-3 hetente napokig egy vita után ahogyan őrlődik.

Előre is nagyon köszönöm, ha érdemben tudtok tanácsot adni. :(



2022. aug. 22. 14:51
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a kívülálló sokszor nem tudja felmérni, milyen evekig, evtizedekig egy ilyen ráakaszkodó, beszólogató embert hallgatni, neki kitéve lenni. Masok azt látják, hogy jaj, de aranyosak, milyen jó testvérek, hat mi bajod van neked, neked mar ez se jó. Az ő szemszögéből nekik van a vilagon a legcsodalatosabb testveri viszonyuk, és csak temiattad változott ez meg, te beszelted tele a fejét. Ez a beteges csüggeszkedés az ő problémaiból ered, megis a masik embert hibaztatják mindenért. És a kívülálló tényleg nem fogja fel, mert nem ertheti, milyen iszonyatosan sok tud ez lenni, mennyire elege van az embernek egy idő után, hogy csak meglatod a kijelzőn a nevét és hanyingered lesz... ez, hogy karácsonyozzunk együtt, hagyjuk ki a házastarsat, annyira jellemző. Meg hogy a pszichiáter lenne a hülye... hát igen. Es masok szerint milyen cuki ez a ragaszkodás.áh...
2022. aug. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:

31! Igen, pontosan ez van amit leírtál egy az egyben!!

Már mindketten úgy voltunk vele az utóbbi időben, hogy egyszerűen a hátunk közepére nem kívántuk hogy hozzánk szóljon vagy keressen. Amikor menni kellett a “kötelező vizitre” mert ő ott van épp az anyjáéknál akkor már indulás előtt tiszta ideg volt mindkettőnk.

2022. aug. 22. 19:58
 33/47 anonim ***** válasza:
60%
Szanalom a férjed egy határozatlan papucs...
2022. aug. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:
Nem az, egy embernek sok idő kell ahhoz, hogy be tudja látni végülis mi a szülei igazi (negatív) szándéka vele szemben. Nem megy egyik napról a másikra. Ez a kérdés pont azért született, hogy akik hasonló helyzetben vannak, tanácsoljanak valami okosat hogyan tudok neki segíteni ebben.
2022. aug. 22. 21:21
 35/47 anonim ***** válasza:
100%

Itt jon a hataszabas.

Vagyis a ferjed 1x elmondja a szuelinek h abban a pillanatban amikor elkezdik a szokasos mondokat o le fogja tenni a telwfont. Vagy felall es hazamegy.


Es ezt kovetkezetesen be kell tartania. Vagyis lezeszi a telefont vagy hazamegy. Az eleje necces de mar rajonnek a szulok h mi a palya es leszoknak rola. Ha nem akkor 1perces telefonalasok es latogatasok lesznek.

2022. aug. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
77%
Talpára állhatna már picit, ne legyen iylen.
2022. aug. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

" ez, hogy karácsonyozzunk együtt, hagyjuk ki a házastarsat, annyira jellemző. "


Na ne vicceljetek ! Mitől jut ide egy testvér , hogy rivalizál a feleséggel?! Ez tényleg gyakori?!

2022. aug. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
100%
"Ugye ő nem akarja őket elküldeni a francba" De, küldje. A nővérnek konkrétan olyan súlyos a mentális problémája, hogy mások életére is hatással van, ilyenkor már nagyon indokolt szakemberhez küldeni.
2022. aug. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%
37, igen, a csüggeszkedő családtagok tök gyakran állnak elő ilyennel. Az én anyósom még tavaly is, amikor már évek óta hazasok vagyunk a férjemmel és másfél éves volt a gyerekünk, bepróbálkozott nála, hogy ugye most már végre a szüleivel tölti a szentestét, mint minden NORMÁLIS gyerek? Amikor a férjem megkérdezte, hogy akkor az ő gyereke nem töltheti a szüleivel a szentestét, meg akkor én se, közölte, hogy a kicsinek úgyis mindegy, én meg oldjam meg. Egyszerűen nem is hallják magukat, csak jönnek ezekkel a hajmeresztő ötletekkel.
2022. aug. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:
37! Igen sajnos én sem tudnék ilyen lenni, számomra is furcsa pedig tényleg semmit nem követtem el ellene. Mindig vettem neki ugyan úgy ajándékot ünnepekre, amikor volt egy nagyon stresszes időszaka akkor megleptem egy kis aprósággal hogy érezze nincs egyedül stb. Akkor ennyire durva még nem volt a helyzet de aztán valamiért bekattant. Az esküvőnkre se jött el de elvárná hogy a férjem a lábai előtt legyen. Durva..
2022. aug. 23. 08:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!