Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudnám szépen a reális...

Hogyan tudnám szépen a reális megoldás felé terelni a férjem?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzetünk a következő, 3 éve házasodtunk össze a férjemmel, már előtte is nagyon sok probléma volt, sőt már a férjem gyerekkorában sem volt például jóba a nővérével meg nagyon hamar kirepült egyedül, mert nem bírta elviselni a folyamatos irányítást amit próbáltak vele a szülei csinálni. Gyakorlatilag mindig a nyakába akarták varrni a nővérét. (Tudom furcsa, fogalmam sincs miért)

Szóval amikor összeházasodtunk és a sógornőm “elvesztette” teljesen a férjemet meg annak a lehetőségét hogy ráakaszkodjon, teljesen megőrült és mindenből próbált onnantól balhét generálni. Plusz mindig mondogatta hogy testvére lévén neki kellene lenni a legfobtosabbnak a férjemnek és a házasságnak vége lesz egyszer de ő mindig a testvére marad, meg hogy fog ő még kopogtatni nála amikor én elhagyom stb. Holott én mindig nagyon nyíltan álltam hozzá, ezeknek ellenére sosem vitáztam, nem küldtem el a francba, elfogadtam hogy ok, ő ilyen, nem a férjem választotta a testvérét nem tudok vele mit csinálni ez van.

De a részéről ez odáig vezetett hogy a férjem teljesen megszakította vele a kapcsolatot mert már nagyon durván mérgezte a napi hívogatásokkal, írogatásokkal meg az ezzel járó kínlódással amit művelt. Na hát pont ennyi kellett az anyósoméknak is, ők is teljesen elkezdték lelkileg szépen lefelé kaparni a férjemet ilyen kis “ha elfordulsz a nővéredtől és nem segítesz neki mindenben akkor majd tőlünk is köszönhetsz el” meg “igenis a testvéred, muszáj vele foglalkoznotok mert neki nincs senkije és ti lesztek akiknek majd mellette kell lenni” stb.

Ez megy már lassan 1 éve, amióta a férjem meghozta ezt a döntést.

Viszont a probléma amire tapasztalatokat vagy véleményeket várnék az az, hogy 2 hetente felhívják valami hülyeséggel vagy írnak neki, hogy milyen egy szerencsétlen, csak magával törődik, semmirekellő, a nővére miatta sír napok óta mert nem keresi, tönkre tesz mindenkit meg ilyen hasonló jóságok. Ugye ő nem akarja őket elküldeni a francba mert mégis csak a szülei (természetesen én sem szeretném ezt, ezért nem avatkoztam bele egészen idáig soha, még a férjemnek se szidtam őket egyszer sem.) és inkább mindig végig hallgatja ezeket az ócsárlásokat meg amit rá zúdítanak, aztán utána napokig krákog a stressztől meg fáj a gyomra stb. Hogyan tudnám megbeszélni vele szépen, hogy hiába a szülei de ez már nem normális és kezdjen vele valamit végre? Elvégre mégis nagyon rossz nekem ezt látni hogy mindig így viselkednek vele amikor nem ezt érdemli, plusz még én is nézem minden 2-3 hetente napokig egy vita után ahogyan őrlődik.

Előre is nagyon köszönöm, ha érdemben tudtok tanácsot adni. :(



2022. aug. 22. 14:51
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

20! Köszi! A férjem a testvérével abszolút nem beszél fél éve pont azért mert kettőnket fúrt nagyon és próbálta a házasságunkat védeni.

Csak ugye ez a szülő téma a kényes nagyon. Valahogy máshogy áll hozzájuk ezeknek ellenére is mint a tesójához. Talán attól tart, hogyha majd nem lesznek akkor hogy fog magával elszámolni hogy nem beszélt velük. Csakhát na. Ilyen alapon mindenkinek minden utolsó szemétséget el kéne viselni.

2022. aug. 22. 16:20
 22/47 anonim ***** válasza:
100%
Pedig jelen esetben =-t lehet tenni a szülők és a bolond testvér közé, ők se jobbak, ha a férjedet és téged beáldoznának. A férjedet fel kell oldozni a szülők által keltett bűntudat alól.
2022. aug. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%
Szerezzen magának pasit a nő és akkor leszáll a párodról.
2022. aug. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%
Írsz példákat, hogy milyen segítségeket vár el a nővére? Anyagiakban is elvárja?
2022. aug. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem àllsz a sarkadra ez lesz a hàzassàgotok veszte...a férjed döntse el ki a fontosabb...
2022. aug. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:

24. Anyagilag abszolút nem.

Hanem hogy kellene vele egy héten 1-2 napot töltenie kettesben, minden nap kellene beszélniük telefonon meg Viberen is.

Vele kellene közösen ajándékot venniük az anyjáéknak nem velem.

Esténként videóhívás.

Ilyenek

2022. aug. 22. 17:53
 27/47 A kérdező kommentje:
Meg az ünnepeket csak nekik 4-en tölteni mert ők egy család. Magyarul ugye én ne menjek mert mindig is a családé lesz a karácsony.
2022. aug. 22. 17:54
 28/47 anonim ***** válasza:
100%

A férjem húga elég hasonló, bár sok különbség is van. Ő családos, sok gyerekkel. Ő mindig is ráakaszkodós volt, kicsi koruk óta, kamaszkorukban pedig végképp, mindenhova vinni kellett, az összes haveri összejövetelre, később a barátokkal a nyaralásokra is, mindig mindenhova menni akart, amikor párja volt, a férjemet meg az anyját akkor is vinni akarta mindenhova magukkal (amikor mi még nem voltunk együtt). Az aktuális pasi ezt elnézte mindig, a férje egy béketűrő papucs, akinek minden mindegy. Aztán összejöttünk, ez megszűnt, a húga pedig egyre jobban berágott. Nálunk is oda torkollott az egész, hogy tavaly a férjem megszakította vele a kapcsolatot. Itt az a helyzet, hogy csak a ferjem anyja szokott agitálni, hogy ilyet nem szabad, ki kell békülni, engedni kell a húgnak, "tudod, milyen", stb. Ez nem történik meg. A férjemet ez nem bantja, ő a húgától sokkal jobban kikészült, az neki ezerszer nagyobb stressz volt.

A férjem, ha az anyja elkezdi a szöveget, akkor elmondja neki újra, mi miatt kellett megszakítani a kapcsolatot, hogyan viselkedett a húga már a végén, milyen irrealis elvárásai voltak, mekkora stressz volt az egész. Újra és újra. Nem tud az anyja ra mást mondani, mint hogy "de hát rá kellene hagyni, tudod, milyen". Erre a ferjem azt mondja, hogy "tudom, azért nem beszélek többet vele". És ennyi. Ezen nem jutnak túl, de ezzel vége is a beszélgetésnek...

2022. aug. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell szakítani a szülőkkel is a kapcsolatot, egyébként meg valszeg ők is tehetnek arról hogy ez így elfajult, mert ahogy olvasom, ez nem normális. Te csak terelgesd a férjedet úgy, ahogy a többiek mondták, de a szülőkkel is kezdeni kell valamit. Beteg egy família.
2022. aug. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

28. Köszönöm, kicsit megnyugtat, hogy nem csak nálunk van ilyen helyzet.. Az anyósomék is mindig ezt a “jaj dehát nem kell felvenni amit mond” dumát nyomják dehát amikor már bele akar mászni mindenbe akkor már nem lehet engedni neki..


29. Hát ha sokáig ez a hajtépés fog menni akkor nem igen lesz más megoldás szerintem sem.

2022. aug. 22. 18:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!