Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mindig kettesben akar lenni...

Mindig kettesben akar lenni az Anyós a babával?

Figyelt kérdés

Sajnos még nem találtam ilyen kérdést. Az Anyósom az első naptól kezdve, ahogy hazahoztuk a kislányomat, úgy szeretné alakítani, hogy kettesbe maradhassanak. ,, Menjetek el, nincskedvetek elmenni, majd mi vigyázunk.... "


Nekem már akkor nagyon tolakodó és elgondolkodtató volt, de a mai napig erőszakoskodik (most 7 hónapos a lányunk). Mégegyetemre járok levelezőre és van olyan, hogy Anyukám vigyáz a kislányunkra, ha hosszabb időre kell elmennem és a férjem dolgozik, de egy-egy bevásárlásra vagy vacsorára Anyósom is vigyáz rá. Persze féltékeny is anyukámra (burkoltan már a szülés előtt is utalt rá). Tisztaságilag, őszinteségileg és féltésileg is nagyon nagy különbségek vannak a két család között.


Az első kérdésem az lenne, hogy hosszabb időre még ti is a saját szüleiteket választanátok, mind a párotok szüleit, ha apuka nem ér rá?


A másik kérdésem, hogy nálatok is megszólalna az anyai ösztön, hogy miért erőszakoskodik ennyire a vigyázás kapcsán? Mit akar kettesben máshogy csinálni a gyerekkel? (Tudni kell, hogy szeret duruzsolni mindennel kapcsolatban a férjemnek, amit ő máshogy csinálna és sosem a szemembe mondja, csak ha már látja, hogy a férjemnek sincs hatása abban a dologban rám...)



Szerintem még nagyon kicsi a lányunk, de mondtam is neki, hogy később többet lesz náluk is. (Amitől előre félek... de ezt nekik nyilván nem hangoztatom.)



2023. márc. 19. 17:34
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
53%

Bocs de nem sajnállak. Itt te vagy a hunyó hogy azt csinálod amit mondanak. Tőlem úgy teszed tőnkre az életed ahogy akarod. De én lekoptatnám szépen a nagymutert aki a másikat ki akarja túrni a mama szerepből, meg engem le kaar építeni. Ferjemnek megmondanám h növesszen fäszt és tegyen valamit az anyjával mert ha nem akkor haza költözök aztán pisloghatnak mindannyian.

Ha neked nem annyira fontos a saját gyereked mint mindenki más, akkor hagyd csak h anyóska szêpen kidúrjon téged a főnök szerepből. Ez erre megy, elárulom. De megismétlem. Úgy teszed tönkre az életed ahogy akarod ezzel a tutyimutyisággal. Már rég el kellett gna irányítani, szülês előtt. Hát mit kepzel a vén rihe.rongy ✌️

2023. márc. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
84%
Persze mert mindenki olyan tiszteletlen az anyósával mint amilyen te vagy meg olyan papucs a férje,hogy ugrik és úgy csinál mindet ahogy te mondod :D
2023. márc. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
95%
Hát ha látja h leuralható a kisasszony akkor le is fogja uralni!
2023. márc. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
100%
Hmm... Bizony az ember mindig egy csaladba hazasodik... Minimalizald a kontaktot de megis csak csalad es gondolom tudtad mi var.. Nem a hazassag utan lett boszorka az anyos
2023. márc. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj kérdező, most már anya vag, igaz nagyon fiatalka lehetsz, de halgass az osztoneidre! Nem veletlen erzel itt valami rosszat!


Miert engeded akar vasarlasok alkalmaval, hogy vigyazzon ra? En nem engednem, ha egesz egyszeruen az egesz szitubol, viselkedesbol az jonne le, hogy valami nem oke. Te gyereked, te dontesed...ez a joga van szoveg tudjatok mennyit er? A nagy semmit..konkretan a gyamhatosag maximum havi par orat itelne meg, azt is felugyelet alatt, de ha bemondana a kerdezo,hogy pszichiaterhez is jar, akkor 0. Ezt elmeleti sikon hoztam fel.

Mindenesetre szedd mar ossze magad a gyereked erdekeben

2023. márc. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
57%

Utolsónak is nagyon nagyon igaza van!!!


Joga meg tényleg csak iszony minimális, sőt majdnem semennyi mert ti vagytok a szülei. :)

2023. márc. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
21%
Az anyóst EL KELL TILTANI a gyermektől!
2023. márc. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
17%

Kell a fenéket! A kérdező szimplán nem kedveli az anyósát, sajnos, ez nem ritka jelenség. Sokan hiszik, férjhezmenetel után a férjük már csak az övék, az anyjához meg semmi közük.

Az anyósodnak pont annyi joga van az unokájához, mint a te anyádnak.

Kíváncsi vagyok, az ilyen hozzáállású nők hogy viselik majd, amikor a saját menyük fogja őket kizárni a fiuk és unokájuk életéből!

2023. márc. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
100%
En megertem a kerdezot. A sajat anyammal jartam ezt vegig. Nekunk borzaszto volt mindig is a kapcsolatunk. Amikor 5 eve megszuletett a lanyom, mindenkitol kerve lett, h senki se jojjon be a korhazba. Ezt mindenki meg is ertette,rajta kivul,amikor 2 szer is betrappokt. 2 ra elkukdtettem.amikor otthon voltunj, hulla voltam, 1 hetet toltottunk bent. Olyan szinten felidegesitettem magam azon, hogy kijelentette,h megvar meg egy etetest es utana mefy, hogy verzett az orrom. Normalis ember esetleg megkerdezi,meddig maradhat. Es nem,nem segitett,mert mindig is utaltuk egymast.ennek az az oka, h aput latta bennem es sose tudott igazan szeretni. Konkretan ram akart telepedni es a vege az lett,hogy " kidobtam" o is jezuskarol meg demonokrol . 5 eves a kislanyon 2 eve teljesen megszakitottam vele a kapcsolatot. Nem kell ilxen ember az eletembe. Akkor se,ha az " anyam".mindenesetre, amikor ott volt, akkor teljesen levegonek nezett.
2023. márc. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó voltam. Bocsánat a helyesírási hibákért gyorsan írtam és a telefon átírta. Egyébként, ha a gyereküket is elvesztették én biztosan nem hagynám egy pici babával kettesben. Nehogy az legyen, hogy neked is kislányod van és rajta élje ki anyós a gyászát, úgy értem, nehogy sajátjaként akarja majd kezelni. Mellesleg amikor hozzátok meg ő egy vendég.Nem túl szép, amikor levegőnek néz.

Amit fentebb írtam anyuról. Nekem nagy megnyugvás, hogy nem beszélek vele. A másikra való rátelepedés mellé hozzátársult egy nagyfokú hiperaktivitás is ( csapkod a gondolatokban össze vissza, a gyerekem 3 hétig a látogatásai után kibillent a bioritmusából, állandóan a gyerekem arcában volt, beszélt a gyerekem helyett, pl " majd gyere máskor is" már minth a gyerekem anyámnak mondta volna), kontrollmániás volt. Sajnos sok az ilyen beteg ember, akit pszichésen kezelni kellene. Állandóan ment a tabletjéről a Jézus szive egyházas duma , pedig akkor aznap már 3-ra kértem, hogy nem akarok ilyet meghallani a gyerekem közelében. Én teljesen megszűntettem vele minden kapcsolatot. Volt egy feljelentése a gyámhivatalban, hogy márpedig neki nagyszülői jogai vannak, de kirohant onnan hisztizve. Innentől pedig ki venné komolyan. Akkor megmondtam a gyámhivatalban, hogy ok, legyen felügyelt kapcsolattartás, de ez jó a kisgyereknek, ha az anya tiszta feszkó, mert a nagymama minden, de mindenáron látni akarja a gyereket? Egyébként aki meg nem ismeri a storit, annak a szemében én vagyok a legmocskosabb ember, mert a gyerekem nem engedem a nagyihoz. Csupán annyi történt, hogy ütött vert gyerekkoromban, amikor gimis voltam folyamatosan megalázott testsúlyommal, ordított velem, hogy otthon mindent megeszek, holott ez nem volt igaz, hanem hormonzavarom volt, ami miatt meghíztam... láss csodát, amikor elmentem főiskolára 18 kg csak úgy leolvadt, mert én főztem magamra. De ez csak egy szelet a sok problémáról. Egy igazi beteg ember, akinek szó szerint megborult az elméje. Olyan szólásokba is belekötött, amikor azt mondtam, nem kell az ördögöt a falra festeni és akkor lökte a szövegét, hogy jajj, nem szabad ördögről beszélni. Én konkrétan nem vesztettem semmit sem, mert sosem volt igazi anya. Megpsórolom így a a kényszeres találkozásokat. Engem egy életre tönkretett, és nem akarom, hogy kislányomat is tönkretegye. A kérdező jól érzi, és ne is hagyja egyedül őket.

2023. márc. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!