Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mindig kettesben akar lenni...

Mindig kettesben akar lenni az Anyós a babával?

Figyelt kérdés

Sajnos még nem találtam ilyen kérdést. Az Anyósom az első naptól kezdve, ahogy hazahoztuk a kislányomat, úgy szeretné alakítani, hogy kettesbe maradhassanak. ,, Menjetek el, nincskedvetek elmenni, majd mi vigyázunk.... "


Nekem már akkor nagyon tolakodó és elgondolkodtató volt, de a mai napig erőszakoskodik (most 7 hónapos a lányunk). Mégegyetemre járok levelezőre és van olyan, hogy Anyukám vigyáz a kislányunkra, ha hosszabb időre kell elmennem és a férjem dolgozik, de egy-egy bevásárlásra vagy vacsorára Anyósom is vigyáz rá. Persze féltékeny is anyukámra (burkoltan már a szülés előtt is utalt rá). Tisztaságilag, őszinteségileg és féltésileg is nagyon nagy különbségek vannak a két család között.


Az első kérdésem az lenne, hogy hosszabb időre még ti is a saját szüleiteket választanátok, mind a párotok szüleit, ha apuka nem ér rá?


A másik kérdésem, hogy nálatok is megszólalna az anyai ösztön, hogy miért erőszakoskodik ennyire a vigyázás kapcsán? Mit akar kettesben máshogy csinálni a gyerekkel? (Tudni kell, hogy szeret duruzsolni mindennel kapcsolatban a férjemnek, amit ő máshogy csinálna és sosem a szemembe mondja, csak ha már látja, hogy a férjemnek sincs hatása abban a dologban rám...)



Szerintem még nagyon kicsi a lányunk, de mondtam is neki, hogy később többet lesz náluk is. (Amitől előre félek... de ezt nekik nyilván nem hangoztatom.)



2023. márc. 19. 17:34
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
Sokan vannak jó emberek rossz családból, ezt se felejtsük el
2023. ápr. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom a férjét ki nevelte, az is lehet, hogy anyós alkalmatlansága miatt a szomszéd. Ezer írtam, hogy fontos lenne tudni, hogy milyen nevelési elveket ismer anyós. Bántalmazó, elhanyagoló, erőszakos, okoskodó, stb. De akkor sem bíznék benne, már csak azért sem, mert szándékosan tereli a helyzetet a kettesben maradáshoz a babával. Vajon miért? Mit nem láthat a baba anyja?
2023. ápr. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
14%

És mit nem láthat a baba anyja, amit a baba anyja anyja csinál? Merthogy vele simán otthagyja a babáját. Egyedül. Hosszú időre. Az miért nem probléma?

És, ha pl. a férjének meg ez lenne probléma? Ha ő sem bízna az anyósában? Elvégre honnan tudhatná, hogy nem akar-e valami rosszat a babának? Talán a feleségét a szomszéd nevelte fel, mert az anyós bántalmazó, elhanyagoló, erőszakos, okoskodó, stb...


És arra még nem gondoltatok, hogy nem a kettesben maradás a lényeg, hanem a vigyázás? Hiszen, ha ott a baba anyja, akkor nincs szükség rá, hogy valaki más vigyázzon a babára! Senkinek nincs annyi esze, hogy hogy belássa, az anyós csak segíteni akar? És legalább annyira részt akar venni az unokája életében, mint a másik nagymama? Ugyanannyi joga van hozzá.

2023. ápr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
88%
Neked sincs annyi eszed hogy lásd, szigorúan kettesben akar lenni a babával? Csak ő és a gyerek állandóan? Bennem beindulna valami ha az anyósom kizárólag kettesben akarna lenni a gyerekkel. Bocs de a saját anyámtól is megkérdezném h ugyan miért?! Bár az enyém nem akar kidúrni az anyaságból, se az anyósom ugyhogy nálunk ez nem téma :D kérdezőnél pedig láthatóan elég szemet szúró furcsaságok vannak az anyós körül. Segíteni nem így kell, hanem megkérdezzük hogy ugyan mit kéne tenni?
2023. ápr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
27%
Nem akar szigorúan kettesben maradni. Ezt csak ti értelmezitek így. Teljesen belelovalljátok magatokat egy elképzelt történetbe.
2023. ápr. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
64%
66
2023. ápr. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!