Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mindig kettesben akar lenni...

Mindig kettesben akar lenni az Anyós a babával?

Figyelt kérdés

Sajnos még nem találtam ilyen kérdést. Az Anyósom az első naptól kezdve, ahogy hazahoztuk a kislányomat, úgy szeretné alakítani, hogy kettesbe maradhassanak. ,, Menjetek el, nincskedvetek elmenni, majd mi vigyázunk.... "


Nekem már akkor nagyon tolakodó és elgondolkodtató volt, de a mai napig erőszakoskodik (most 7 hónapos a lányunk). Mégegyetemre járok levelezőre és van olyan, hogy Anyukám vigyáz a kislányunkra, ha hosszabb időre kell elmennem és a férjem dolgozik, de egy-egy bevásárlásra vagy vacsorára Anyósom is vigyáz rá. Persze féltékeny is anyukámra (burkoltan már a szülés előtt is utalt rá). Tisztaságilag, őszinteségileg és féltésileg is nagyon nagy különbségek vannak a két család között.


Az első kérdésem az lenne, hogy hosszabb időre még ti is a saját szüleiteket választanátok, mind a párotok szüleit, ha apuka nem ér rá?


A másik kérdésem, hogy nálatok is megszólalna az anyai ösztön, hogy miért erőszakoskodik ennyire a vigyázás kapcsán? Mit akar kettesben máshogy csinálni a gyerekkel? (Tudni kell, hogy szeret duruzsolni mindennel kapcsolatban a férjemnek, amit ő máshogy csinálna és sosem a szemembe mondja, csak ha már látja, hogy a férjemnek sincs hatása abban a dologban rám...)



Szerintem még nagyon kicsi a lányunk, de mondtam is neki, hogy később többet lesz náluk is. (Amitől előre félek... de ezt nekik nyilván nem hangoztatom.)



2023. márc. 19. 17:34
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
48%
Te a saját extrém példádból általánosítasz. Legtöbbünknek teljesen átlagos szülei vannak, ebből következőleg legtöbbünk anyósa is átlagos.
2023. márc. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
86%
De ha pszichiátriai kezelt az anyós, hogy lenne már átlagos?
2023. márc. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
21%
Attól, hogy pszichiátrián kezelték, lehet normális, átlagos, ugyanolyan, mint a legtöbb ember.
2023. márc. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
26%
Ez igy van. De ez az asszony fúrkálja a menyét
2023. márc. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
23%

Sajnos, ez egy teljesen átlagos anyós-meny viszony.


És mi itt csak a meny szempontjait ismerhettük meg. A másik fél meghallgatása nélkül nem lehet pártatlan véleményt kialakítani.


A menyek egy része (a fiús anyukák), majd megértik ezt pár évtized múlva, amikor ugyanezt élik át, csak akkor ők lesznek az anyós szerepében. Akkor majd (hacsak nincs extrém szerencséjük), velük szemben is ellenségesen, de minimum tartózkodóan fog viselkedni a menyük, a saját anyját részesítve előnyben. Várhatóan sokkal kevesebbet fogják látni az unokájukat, mint a másik, az anyai nagymama. Ezt persze a menyük majd mindenfélével meg is tudja indokolni, akár itt a GyK-n is, ha még lesz! ☺

2023. márc. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
86%
Az ösztöneidre hallgass. Az enyém azzal jön, hogy tudja mert felnevelt 3 gyereket. Én kettőt. Még is látszik a gyerekein. A férjem is azért el normális életet mert én mellette vagyok. (Lehet nagyképűen hangzik de ez sajnos így is van. Túl jól ismerem őket). Szerinte pl túl sokat beszélek a kisbabamhoz, elég mellette némán ülni mert úgysem tud válaszolni!!!!! Vagy ne adják neki annyit enni mert kövér nem baj az hogy ordít mert éhes. Ilyen embereknek nincs azaz isten hogy odaadjam. És ez csak néhány apróság.
2023. márc. 29. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
10%

Mindenki a saját egyedi példájából általánosít.

Amúgy minden menynek ezer indoka van az anyósával szemben.

De abban is biztosak lehettek, hogy az anyós környezetében pedig a meny van kibeszélve, és az anyóst sajnálják a menye miatt.

Nyilván mindkettőben van igazság. És egyikben sem.

Alkalmazkodás és tolerancia. Ez a megoldás. Mindkét részről. Ám manapság a menyek várnak el totális alárendelődést az anyós részéről, de ez nem helyes és nem is működőképes.

2023. márc. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, nálunk is hasonló a sztori. Amíg meg nem született a lányom azt hittem milyen jó lesz hogy majd segít az anyós. A saját beteg lányát akarja minden áron az én lányomba látni. Már mindenki mondta neki hogy nem is hasonlít de nem érdekli. Bele se gondol hogy nekem mint a gyerek anyjának ez milyen érzés. Valamint ugyanez. 2 hetes kora óta hajtogatja hogy menjek el itthonról majd ő lesz a kicsivel. Meg hogy adjam oda és szüljek egy másikat. :DD Már nem tudom sírjak vagy nevessek. Én se értem hogy mit gondol vagy hogy gondolja de berzenkedek hogy egyedül maradjon a lányommal. Egy szó mint száz: teljesen megértelek.
2023. márc. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom az összes válaszolót, akik ilyen szomorú dolgokat írtak le. Nagyon szépen köszönöm, hogy őszintén leírták az élettörténetüket és kívánom, hogy az általuk szeretett módon oldódjanak meg a gondjaik!


Sajnos igazatok van abban, hogy az én nézőpontomat látjátok,de sosem utáltam az anyósomat,sőt...Azt sem tudom, hogy ő mit gondol rólam,pedig sokszor puhatolóztam nála ez miatt.Nagyon önbizalomhiányos vagyok,de azt ki merem mondani,hogy sok mindenben ,,mintameny'' lehetnék.



Viszont a legnagyobb baj az volt, hogy a lányunk születéséig semmi bántó dologért nem szóltam, mindig őket néztem, hogy ők mit szeretnének.

Csak annyi minden felgyülemlett így, hogy annyiban megváltoztam: kedvesen mégiscsak meg szeretném beszélni a dolgainkat (persze nem a múltbelieket). Én 23 vagyok a férjem meg 31 éves.


Az elmúlt egy-két hétben is kétszer vigyázott a lányunkra, csak azt nem szeretem benne, hogy sosem elég... (mármint tudom, hogy megy a hátam mögött a számolgatás, hogy megint miért az ő szülei, most miért nem mi). A rossz érzések mellett tudom, hogy ,,muszáj" rájuk is bíznom, de egy-egy elszólás mindig megingatja a bizalmamat. Pl.: nevetve megkérdezte, hogy és esett már le az ágyról... Lehet ő viccnek szánja, de ez egyáltalán nem az egy 8 hónapos babánál...

2023. ápr. 1. 22:59
 40/66 A kérdező kommentje:
Ez után elmeséltem egy kisfiú történetét neki, hogy miért is kell figyelni a fejsérülésekkel, meg hogy szeretnék minden balesetről tudni, ami akkor történik, amikor nem látom. Közben megint kereste a férjem szemkontaktusát ilyen, már megint túlaggódja, túlfélti mosollyal. (Hozzáteszem azóta is vigyázott már Rá, de egyre nyugtalanabb vagyok ezek miatt ha kettesben vannak.)
2023. ápr. 1. 23:10
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!