Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom családja a nyakamon!...

Párom családja a nyakamon! Költözzek?

Figyelt kérdés

Hogy az elején kezdjem...

Tavaly el kellett költöznöm otthonról a szülőkkelvaló rossz viszony miatt.

Párom apukájáéknál sok időt töltöttem, sokat beszélgettem velük.

Amikor a költözésre adtam a fejem, akkor megbeszéltük párommal, hogy albérletbe megyünk.

Párom apukájáéknak van egy háza, amit csinosítgattak és a szabadidejüket ott töltötték. Ez lesz páromnak (és a testvérének) az öröksége.

Akkor ők, azt mondták, hogy hülyék lennénk albérletbe menni, amikor itt a két lakás a fenekünk alatt. Így akkor mi be költöztünk abba a házba.

A probléma az, hogy azóta minden nap itt vannak. Párom huga mindennap, kivétel nélkül bejön. Nem nagy ház, nincs lehetőség elvonulni. És néha szemtelen. Közli, hogy ez még mindig az ő öröksége. Mindennap fél-háromnegyed órára bezárkózik a fürdőszobába.

Tudom, hogy kompromisszumot kell kötnöm. Tudom, hogy hallgatom kell, mert ez nem az én lakásom. Semmi baj nem lenne vele, ha alkamanként fent lenne, mert amugy rendes gyerek.

Alapból introvertált személyiség vagyok. És mostmár kezd kicsit sok lenni, hogy 365 napja a nyakamon van.

Költözzünk párommal albérletbe? Szeretném a jó viszonyt megtartani a párom családjával és úgy gondolom, hogy haragot szülne, ha bejelenteném, hogy elköltözünk. Nem tudom hogy lehet ezt szépen beadagolni.

24/L



2023. júl. 26. 22:57
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
34%
Igen, öltözz ki.
2023. júl. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
73%
Ha közös örökség, akkor el kell fogadni, hogy a csaj akár ott is lakhat. Beteg, aki kitalál ilyen "közös örökséget".
2023. júl. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 A kérdező kommentje:
Úgymond az "örökségek" még nincs jelentősége. Párom szüleié a ház.
2023. júl. 26. 23:11
 4/57 anonim ***** válasza:
96%
Oké, hogy neked nem tetszik, de a párod benne lenne hogy költözzetek?
2023. júl. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:
Holnap állok elő az ötlettel, de ha nem jön, akkor lassan ott tartok, hogy egyedül megyek
2023. júl. 26. 23:18
 6/57 anonim ***** válasza:
18%
Jól írod : ha az ingyen lakhatás jól jön, akkor bizony tűrnöd kell. Miért gondolod, hogy majd miattad nem fog menni a lány? Hát neki több joga van ott lenni, mint neked! Miért ne mehetne? Mert TÉGED zavar? Te meg őt zavarod, minden bizonnyal.. Fordítva ülsz azon a bizonyos...
2023. júl. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
24%
Ők vannak gyakorlatban otthon, Te úgymond vendég vagy...
2023. júl. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
92%
Oké 6-os, de amúgy minek megy oda a csaj, ha nem ott lakik? Csak mert egyszer az ő öröksége is lesz? Szerintem csak direkt idegesíti a kérdezőt, tök fölöslegesen mászkál oda.
2023. júl. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem költözz el, akár egyedül is. Nem kell túlragozni, csak mondd, hogy szükséged van magánszférára, az meg abban a házban nincs.
2023. júl. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:

Jajj félreértés ne essék. Én nagyon hálás vagyok, hogy ott lakhatok. Nagyon sokat nyeltem már és nem szólok semmiért...ezért is érzem azt, hogy nem bírom tovább és mennem kell. A rövid ismertetőből mondjuk nem derül, ki, de mi is teszünk eleget, azért, hogy ott lakhatunk. Mondjuk szerintem páromnak is ugyanannyi joga van ott élni, mit a hugának, kedves utolsó:)

Illetve, mi mikor elköltözünk a szülők ajánlották fel, hogy oda menjünk.

A hug 14 éves.

2023. júl. 26. 23:38
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!