Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom családja a nyakamon!...

Párom családja a nyakamon! Költözzek?

Figyelt kérdés

Hogy az elején kezdjem...

Tavaly el kellett költöznöm otthonról a szülőkkelvaló rossz viszony miatt.

Párom apukájáéknál sok időt töltöttem, sokat beszélgettem velük.

Amikor a költözésre adtam a fejem, akkor megbeszéltük párommal, hogy albérletbe megyünk.

Párom apukájáéknak van egy háza, amit csinosítgattak és a szabadidejüket ott töltötték. Ez lesz páromnak (és a testvérének) az öröksége.

Akkor ők, azt mondták, hogy hülyék lennénk albérletbe menni, amikor itt a két lakás a fenekünk alatt. Így akkor mi be költöztünk abba a házba.

A probléma az, hogy azóta minden nap itt vannak. Párom huga mindennap, kivétel nélkül bejön. Nem nagy ház, nincs lehetőség elvonulni. És néha szemtelen. Közli, hogy ez még mindig az ő öröksége. Mindennap fél-háromnegyed órára bezárkózik a fürdőszobába.

Tudom, hogy kompromisszumot kell kötnöm. Tudom, hogy hallgatom kell, mert ez nem az én lakásom. Semmi baj nem lenne vele, ha alkamanként fent lenne, mert amugy rendes gyerek.

Alapból introvertált személyiség vagyok. És mostmár kezd kicsit sok lenni, hogy 365 napja a nyakamon van.

Költözzünk párommal albérletbe? Szeretném a jó viszonyt megtartani a párom családjával és úgy gondolom, hogy haragot szülne, ha bejelenteném, hogy elköltözünk. Nem tudom hogy lehet ezt szépen beadagolni.

24/L



2023. júl. 26. 22:57
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
62%
Nem kértem pszichológia órát, köszönöm szépen. Lehet, hogy téged nem zavar, hogyha úgy beszélnek rólad, mint az állatokról szoktak, attól még van egy illem, amit be kéne tartani. Ahogy nem mondod azt sem másra, hogy fial, kölykedzik, meg még képzelj ide olyan illetlen szavakat, amik csak eszedbe jutnak. Inkább próbálj meg normálisan kommunikálni embertársaiddal és nézz magadba.
2023. júl. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
1%

Igazán sajnálom, hogy frusztrációt okoz benned valami. Meg tudod fogalmazni úgy, hogy rólad szóljon? Engem ugyanis nem ismersz.

Vagy én kezdjem el azt, hogy engem a három pöttyözes zavar? Mikor lathatóan lenne még mondanivaló, de magadba fojtod? Sok dolgot fojthatsz a való életben is magadban, amit szintén sajnálok, hogy olyan a közeg, ahol nem jelenhet meg.

Vagy ":D" zavar, ami egy gyerekes dolog? Nem, engem nem zavar, nincs sérülésem mögötte.

Javaslom, próbáld meg integrálni a dühödet oda, ahová valóban szól. Odaszül. Ez a szó, ha ekkora dühöt vált ki belőled, ott van mélyen sok dolog.

Zavar, hogy sok nőt degradál esetleg, aki nem tud kiállni magáért eleve? Rossz döntéseket hoz, és rossz helyre szül. Mert mondhatod ezt nyugodtan, ez már közelít a valósághoz.

2023. júl. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
63%

Te is ismeretlenül vádaskodsz. Az a fajta ember lehetsz, akinek a saját gondolata színarany. Nem vagyok dühös. Nem tudod milyen, ha az vagyok. Csupán undorítónak tartom, hogy így nyilatkozol másokról, hogy "odaszül". Tiszteletlen. Mint egy állat, aki random lerakja valahova a kölykeit. Nem tudom, neked mi lenne a normális, tökéletes, elfogadható magyarázat, hogy miért zavar, de most fogalmazom meg sokadjára, nem tehetek róla, hogy te nem érted.

Menj és kezdj magaddal, meg az életeddel valamit, mert én kezdek. Szerezhetnél egy kis empátiát, meg megtanulhatnál embertársaidról normálisan nyilatkozni.

Ajánlom magamat!

2023. júl. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
34%

Ui.: attól, mert valakit valami zavar, még nem lesz sérült, frusztrált, ahogy te gondolod és le is írod. Tebenned miért van ekkora előítélet és az önkritika teljes hiánya? Miért zavar, ha mások megkritizálnak valamit? Mert akkora önvédelembe kezdtél, mint a ház. Ne, ne válaszolj, költői kérdés volt.

Ja, és: ...... :D

2023. júl. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
75%

#32 De undorító ez, amit csinálsz. :D Ájtatoskodó szenteskedésbe bújtatott lenyomása a másiknak. Mi az, hogy vele van probléma, mert - egyébként szerintem jogosan - nem tetszik neki egy bizonyos szó? Te mindennel olyan rohadtul elégedett vagy ebben a világban? Ha valami nem tetszik neked, akkor amögött mindenképp a saját nyomorod kivetülése az ok?


Szerintem ez az abnormális, amit te csinálsz. Nem kell mindig mindent szeretni, elviselni. Igenis vannak sz.r és undorító dolgok a világban (például a te megnyilvánulásod is) és az, hogy valaki ezek ellen szót emel, nem jelenti azt, hogy vele van a baj. Sőt.

2023. júl. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
7%

Amúgy jog. És a kötelesség? Írtam egy választ, amibe belekötöttek egy szó miatt. Kinek tetszik, kinek nem. Ezzel nincs gond.

De ha gondod van vele, kötelességed nem degradáló stílusban megnyilvánulni. Főleg, hogy nem tartozik a kérdéshez, és a szabályzaatban is benne van, hogy ne offolj. Ha már illem, meg szabályok. Ha észreveteled van, illik megkérdezni a másikat, hogy elmondhatod-e. Ha már az illemet is felhoztuk. Igen, felhúztad magad egy szón, amivel neked van dolgod, hogy miért. Nem nekem. Én leszarom, és akkor használok, amikor csak akarom. Miért hiszed, hogy ha téged zavar valami, majd a külvilág változik. Nem fog. Neked kell.

2023. júl. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
26%
Te szóltál oda degradáló módon a kérdezőnek, csak visszanyalt a fagyi. Ezen picsogni nem éppen intelligens, de nagyon cuki, ahogy ismételgeted :)
2023. júl. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
13%

Az lenne a magas szint, hogy kommenteken át szajkózod, hogy te milyen intelligens vagy és milyen magas szinten vagy hozzánk, a többiekhez képest? Hogy nálad van a kizárólagos igazság, hogy illemről beszélsz, de lehülyézel mindenkit, hogy kijelented, hogy hagyod az egészet, de azért még ideokádsz három hozzászólást?! :D Ez lenne a magas szint? :D


Ki kell, hogy ábrándítsalak: ez rohadtul nem a magas szint, hanem a béka segge alatti. Intellektuálisan és emberi minőségben is.

2023. júl. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
92%

"hatalmas a kert és azt párom szülei gondozzák"


Na hát ez az!

Tehát náluk lakva pont nem az teljesül, amiért elköltözni akartatok: Hogy a szülőktől szeparálódjatok.

Nem arról volt szó, hogy nem volt hol lakni, mert a szülőknél is lehetett lakni. Így igazából nem "költöztetek el".

Azért albérleteznétek, hogy elszakadjatok, hiszen egy szerelmes pár vagytok, kettesben akartok lenni.

2023. júl. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, getzi leszek, de ha ebbe szülsz, ne csodálkozz, hogy a gyereked feléd sem fog nézni, amint leérettségizett/szakmát szerzett. És ez még a legjobb kimenetel, csak mondom...
2023. júl. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!