Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom családja a nyakamon!...

Párom családja a nyakamon! Költözzek?

Figyelt kérdés

Hogy az elején kezdjem...

Tavaly el kellett költöznöm otthonról a szülőkkelvaló rossz viszony miatt.

Párom apukájáéknál sok időt töltöttem, sokat beszélgettem velük.

Amikor a költözésre adtam a fejem, akkor megbeszéltük párommal, hogy albérletbe megyünk.

Párom apukájáéknak van egy háza, amit csinosítgattak és a szabadidejüket ott töltötték. Ez lesz páromnak (és a testvérének) az öröksége.

Akkor ők, azt mondták, hogy hülyék lennénk albérletbe menni, amikor itt a két lakás a fenekünk alatt. Így akkor mi be költöztünk abba a házba.

A probléma az, hogy azóta minden nap itt vannak. Párom huga mindennap, kivétel nélkül bejön. Nem nagy ház, nincs lehetőség elvonulni. És néha szemtelen. Közli, hogy ez még mindig az ő öröksége. Mindennap fél-háromnegyed órára bezárkózik a fürdőszobába.

Tudom, hogy kompromisszumot kell kötnöm. Tudom, hogy hallgatom kell, mert ez nem az én lakásom. Semmi baj nem lenne vele, ha alkamanként fent lenne, mert amugy rendes gyerek.

Alapból introvertált személyiség vagyok. És mostmár kezd kicsit sok lenni, hogy 365 napja a nyakamon van.

Költözzünk párommal albérletbe? Szeretném a jó viszonyt megtartani a párom családjával és úgy gondolom, hogy haragot szülne, ha bejelenteném, hogy elköltözünk. Nem tudom hogy lehet ezt szépen beadagolni.

24/L



2023. júl. 26. 22:57
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
92%
42: Azt írta, a költözés haragot szül. Nem azt, hogy ő gyereket szül. XDD
2023. júl. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon sok hozzászólás törölve lett itt a "magas szintű"-től. Vajon hogy lehetséges ez?
2023. júl. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos és kevésbé hasznos kommenteket is.


Update: Rájöttem, hogy miért várom, hogy bármi is történjen, ha nem mondom páromnak, hogy mi a baj (mindig is egy csendben szenvedő típus voltam, aki azt hiszi mindent meg tud oldani egyedül).


Párommal összebeszéltünk és pár hónap múlva költözünk.

Abban maradtunk, hogy nem variálunk a huggal. Ezt én kértem, mert kár lenne a jó viszonyt tönkretenni párom családjával.

2023. júl. 29. 05:46
 44/57 anonim ***** válasza:
86%

Az a pár hónap pontosan mennyi lenne?

Október? Január?

Te most ott egy megtűrt csicska vagy, aki felügyeli, ellátja a vénasszonyt, ha szükséges.

Ez nem egy jószándékú segítség volt, hanem egy aljas számító kihasználás. Máskülönben tiszteleben tartanák a kapcsolatotokat.

Egészségügyis vagy?

2023. júl. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
94%
Ne foglalkozz azzal, ki mit gondol róla: ami neked jó, azt tedd! Ha neked ez nem jó, nem kényelmes, és megteheted, hogy máshol legyél, akkor lépj! Jogod van ott lenni, ahol akarsz, ahol neked jó.
2023. aug. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
94%

Ez agyrem. Mikor elvarjak, hogy fogadd el, de abban a formaban az nem az, amit kerestek. En nem birnam ki azt, hogy egyaltalan nincs sajat lakasunk, de meg azt is mondjak, hogy dehogynem, van.

A baratommal megbeszelnem, hogy ez igy nem megy. Inkabb elkoltozol, ha senki sem tekinti tieteknek, mar ugy ertve, mint egy berlemenyt.

Mert ott a tulajdonos sem johet-mehet csak ugy. Ott be kell csongetni az ajton, de azt se barmikor ossze-vissza.

2023. aug. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
92%

Ezért nem ajánlott más tulajdonába menni lakni ilyen formában. Maximum akkor, ha biztosan megbízhatóak és 1000%hogy hagynak élni, nincs átmászkàlás, se senki másnak kulcsa hozzátok. ( Amúgy lehet élni így is, csak ahhoz olyan családtagok kellenek akik tiszteletben tartják a magánszfèrátokat. )

Én így oda se költöztem volna ilyen emberek közé, de minimum már rég le kellett volna lépni. A Miss P*csa hug miatt végképp Nincs semmi magánéletetek, szemetet áttúró rokon? Isten őrizz az ilyenektől.

Jobban jársz ha elköltözöl, te mindenképp, remélhetőleg a párod is megy veled, ha megtudja hogy ez a helyzet és te rosszul érzed így ott magad. És főleg jobban jársz ha oda nem csináltok gyereket, mert ennél is rosszabb lesz.

2023. aug. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
90%

Dehogy fogtok költözni. Három hónap... miért nem EGY HÉT?!


Nálam mondjuk egy nap lenne. Jössz? Nem? Oké, akkor szia, élj a családoddal nyugodtan, engem felejts el.

2023. aug. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
100%
A lánytestvér elég problémásnak tűnik, hogy 14 évesen ennyire nincsen élete, hogy folyton a felnőtt fiútestvérén lóg. Ha ki is költöztök, utánatok fog jönni, ha ennyire gáz van nála a toronyban, ezt is mérlegeld, és gondold át, hogy a párom le fogja-e kezelni.
2023. aug. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
93%
Szia,ebből már jó viszony nem lesz,ezek az emberek azt nem nagyon akarják,a leírtak alapján.Idegesitő egy népség lehet.Párod húgát becsuknám a fürdőbe,mert nagyon nagy a szája.
2023. aug. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!