Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom családja a nyakamon!...

Párom családja a nyakamon! Költözzek?

Figyelt kérdés

Hogy az elején kezdjem...

Tavaly el kellett költöznöm otthonról a szülőkkelvaló rossz viszony miatt.

Párom apukájáéknál sok időt töltöttem, sokat beszélgettem velük.

Amikor a költözésre adtam a fejem, akkor megbeszéltük párommal, hogy albérletbe megyünk.

Párom apukájáéknak van egy háza, amit csinosítgattak és a szabadidejüket ott töltötték. Ez lesz páromnak (és a testvérének) az öröksége.

Akkor ők, azt mondták, hogy hülyék lennénk albérletbe menni, amikor itt a két lakás a fenekünk alatt. Így akkor mi be költöztünk abba a házba.

A probléma az, hogy azóta minden nap itt vannak. Párom huga mindennap, kivétel nélkül bejön. Nem nagy ház, nincs lehetőség elvonulni. És néha szemtelen. Közli, hogy ez még mindig az ő öröksége. Mindennap fél-háromnegyed órára bezárkózik a fürdőszobába.

Tudom, hogy kompromisszumot kell kötnöm. Tudom, hogy hallgatom kell, mert ez nem az én lakásom. Semmi baj nem lenne vele, ha alkamanként fent lenne, mert amugy rendes gyerek.

Alapból introvertált személyiség vagyok. És mostmár kezd kicsit sok lenni, hogy 365 napja a nyakamon van.

Költözzünk párommal albérletbe? Szeretném a jó viszonyt megtartani a párom családjával és úgy gondolom, hogy haragot szülne, ha bejelenteném, hogy elköltözünk. Nem tudom hogy lehet ezt szépen beadagolni.

24/L



2023. júl. 26. 22:57
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is túlzás egyébként, pedig nagyon hasonló a helyzetünk. Tesóm kiskorú, még otthon lakik, de a lakás amiben most a párommal lakok közös örökség. (egyébként nem beteg aki ilyet kitalál, mert a szüleimnek "csak" egy pesti lakásra volt extra pénze, ezért is összeteszem a kezem az albérlet árakat látva)


Én ráadásul nagyon jóban vagyok tesómmal, sok időt töltünk együtt, mégse lóg itt minden nap. Többször itt alszik, de mindig meg van kérdezve párom, nem zavarja-e. Pedig itt még külön szoba is van neki, de így sem itt lóg minden nap, és nem is fitogtatja hogy ez az ő lakása. Majd ha elég idős lesz, hogy felmeruljon, hogy ide költözik, felnőtt emberek módjára megbeszéljük, bár addigra mi is gyűjtünk sajátra. Szóval szerintem nem normális amit a tesó csinál és a párodnak kellene leállítania. Ha nem hajlandó rá, szerintem is érdemes megfontolni a költözést.

2023. júl. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
44%
Beteg egy família
2023. júl. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, ha a csávódnak ez így kényelmes, költözz. Ennél még egy ismerős kanapéján is jobb csövezni egyedül.
2023. júl. 27. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
91%
Én azt nem értem, hogy fér bele az idejükbe mindennap ott lenni? Nincs más dolguk? Meg miérr van kulcsuk hozzá? Egyelőre még nem az örökségük, majd az lesz, ha a szülő meghal. Én a helyedben tuti elköltöznék, akár egyedül is, ha a pároddal ezt nem tudjátok letisztázni.
2023. júl. 27. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:

Egy telken vagyunk a nagyszülővel, két teljesen külön lakrészben. Segítjük őt, orvoshoz viszem, bevasárolunk neki... Illetve, amikor leesett a lábáról még többet segítettünk neki. Főztem és áthozza a ruháit mosni. De vele van a legkevesebb baj...még úgyis, hogy átdúrja a szemetünket(ezt sem szóltam meg, pedig a nyelvemen volt nem egyszer)...

Illetve hatalmas a kert és azt párom szülei gondozzák, ezért vannak fent mindennap.

A hugának nyáriszünet van. Délelőtt 11 körül megérkezik és este 7 körül megy el. Suli időben délután 4 körül jön és este 7 körül meg megy el.

2023. júl. 27. 06:26
 16/57 anonim ***** válasza:
94%
Ó, Jesszus! Ilyen körülmények közt be sem költöztem volna oda. Teljesen elég indok az, hogy magánszférát szeretnél. Ha ezen képesek megsértődni, sértődjenek. Akkor elkönyvelheted majd magadban, hogy nem azért ajánlották fel a házat, hogy nektek anyagilag jó legyen, hanem azért, hogy a kisfiú különköltözése ne legyen igazi különköltözés, ne "veszítsék el" őt.
2023. júl. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
81%
Hogy merül fel egyáltalán hogy kinek mi lesz az öröksége? Ez annyira undorító és szánalmas. Nem kell a mamának sem egyáltalán eltürni a facságait, meg a hóbortjait. Tudod mit kutatna utánam a szemétben. Egyáltalán miért te hurcibáltad minden hová, tényleg ennyire be akarsz vágódni?
2023. júl. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 A kérdező kommentje:

Amíg szüksége volt rá,vittem. Megkértek rá és biztos vagyok benne, hogy más is megtette volna. Most, hogy már jobb erőben van, biciklizik ő..de ma is megyek nagy bevásárolni neki.

Ezzel csak azt szerettem volna szemléltetni, hogy mindig kéznél vagyunk, ha szükséges. Nem a "nagy lovon ülök" az ingyen lakhatásért.

És itt meg szeretném jegyezni azt is, hogy anyagilag is megengedhetném magamnak az albérletet, de természetesen jól jött, hogy annó felajánlották az a házat.

2023. júl. 27. 07:18
 19/57 anonim ***** válasza:
92%
Értem én de vannak gyerekei, gondolom a párod szülei, rendezzék ők. Nem kell kéznél lenni meg bizonygatni hogy te megérdemled az ott lakást. Én a helyedben biztos nem lébecolnék ott, ha kitudok fizetni egy albérletet. Ennyit megérne nekem a nyugalmam.
2023. júl. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
82%

Jézusom, nem veszed ésre, hogy mennyire kihasználnak? Vigyet mamukát ide-oda, főzzél-mossál rá, stb.


Hát, tudod ki csinálná. Valahol itt elhúznék, oldják meg, a saját családjuk, én nem más bejárónője vagyok.

2023. júl. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!