Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Névválasztás, anyós problémák?

Névválasztás, anyós problémák?

Figyelt kérdés
Elég nagy a felfordulás körölöttünk. Most várjuk az első babánkat, aki kisfiú lesz. Nekem évek óta megvan az elképzelésem nevek terén, mind kisfiú, mind kislány. A választott névben meg tudtunk egyezni a férjemmel, neki is tetszik és a vezetéknévvel is jól cseng. Itt jön a probléma; anyósom. Férjeméknél családi hagyomány, hogy az első kisfiú az apuka nevét kapja. A mi kisfiúnk lenne az 5. ugyanazzal a névvel. Egy elég régies keresztnévről beszélünk, én pedig nem vagyok híve ezeknek és a férjem se ragaszkodik hozzá. Anyósom mióta megtudta, hogy terhes vagyok ezzel rágja a fülünket. Szépen elmagyaráztuk neki, hogy mi más nevet képzeltünk el a gyereknek. Teljesen meg van ránk sértődve, azóta látogatni se lát, hívni se hív semmi. Nem szeretnénk emiatt rossz kapcsolatot a családdal, viszont úgy gondolom a névválasztás a mi dolgunk. Én nem szeretnék engedni belőle. Ilyen szituációval mit lehet tenni?

2023. júl. 27. 14:24
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
23%
Milyen nevet adnátok?
2023. júl. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
6%
Melyik név számít nálad "elég régiesnek"?
2023. júl. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
97%
Én nem engednék anyósnak, a ti dolgotok a gyerek névadása. Hadd hisztizzen, majd túllép rajta.
2023. júl. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%
Neki megvolt a lehetősége nevet választani, most rajtatok a sor. Ne engedjetek. Esetleg második keresztnévnek. De majd megbékél, nyilván nem fogja emiatt megszakítani a kapcsolatot. A családban én vagyok a harmadik Mária, ne szúrjatok ki a gyerekkel, legyen saját neve.
2023. júl. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
79%
2-es, gondolom ilyen István meg Lajos, ilyenek.
2023. júl. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
5-ös voltam, amúgy én sem engednék. Oké, hát megtöritek a sort, és akkor mi van? Majd feldolgozza.
2023. júl. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
69%
Az ilyeneket szokták úgy megoldani, hogy Kovács Bence Lajos lesz a gyermek.
2023. júl. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
67%
#5 Nem olyan biztos az, egyeseknél még például az András is régiesnek tűnhet, miközben szerintem nem az.
2023. júl. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
95%
7-es, de lehet, anyósnak így kevés.
2023. júl. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
92%
8-as, András szerintem egy tök divatos (örökzöld) név szerintem is.
2023. júl. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!