Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Névválasztás, anyós problémák?

Névválasztás, anyós problémák?

Figyelt kérdés
Elég nagy a felfordulás körölöttünk. Most várjuk az első babánkat, aki kisfiú lesz. Nekem évek óta megvan az elképzelésem nevek terén, mind kisfiú, mind kislány. A választott névben meg tudtunk egyezni a férjemmel, neki is tetszik és a vezetéknévvel is jól cseng. Itt jön a probléma; anyósom. Férjeméknél családi hagyomány, hogy az első kisfiú az apuka nevét kapja. A mi kisfiúnk lenne az 5. ugyanazzal a névvel. Egy elég régies keresztnévről beszélünk, én pedig nem vagyok híve ezeknek és a férjem se ragaszkodik hozzá. Anyósom mióta megtudta, hogy terhes vagyok ezzel rágja a fülünket. Szépen elmagyaráztuk neki, hogy mi más nevet képzeltünk el a gyereknek. Teljesen meg van ránk sértődve, azóta látogatni se lát, hívni se hív semmi. Nem szeretnénk emiatt rossz kapcsolatot a családdal, viszont úgy gondolom a névválasztás a mi dolgunk. Én nem szeretnék engedni belőle. Ilyen szituációval mit lehet tenni?

2023. júl. 27. 14:24
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
13%

Százmilliószor volt már ez a probléma!


És magatoktól is fél perc alatt rájöhetnétek.

Legyen második keresztneve a gyereknek, ami az anyós által kívánt név. Ettől ő megnyugszik, szólítani viszont nyilván a ti általatok választott néven fogjátok.

2023. júl. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy mi a név amit anyós szerint adni kell, és a kérdéshez szintén nem releváns mit választottak a kerdzoek. A lényeg az, hogy a gyerekét mindenki úgy nevezi el, ahogy akarja, annak nevébe két ember szólhat bele, az anyja, meg az apja.
2023. júl. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
94%
Biztos nem engednék. A mi gyerekünk nem az övé. És ha most engedték, majd a gyereknevelés e is beleszól, aztán megsértődik ha nem úgy van. A ti kisfiatoknak se fogtok engedni, ha hisztizik, ugye?
2023. júl. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
95%

"Az ilyeneket szokták úgy megoldani, hogy Kovács Bence Lajos lesz a gyermek."


Azoknál, akik képtelenek q saját életüket élni. Akiknek ez megy és nem anyós meg após véleménye meg akarata nekik az első, bizony simán Kovács Bencének fogják azt a gyereket elnevezés akkor is, ha anyós fejen áll

2023. júl. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
95%
Sosem értettem, miért kell a szülő után elnevezni kötelező jelleggel a gyereket. Különálló ember, különálló személyiség születik, nem az 5. Kiss Pál (innen is elnézést mindenkitől, akit így hívnak, semmi személyes :D). Ha már ebbe is beleszólást engedtek, előbb utóbb a gyereknevelésbe is bele akarnak szólni. A ti kisfiatok nevének eldöntésében két embernek a véleménye számít: akitől fogant és aki a világra hozza. Ha a nevén múlik az, hogy mennyire szeretik őt a nagyszülők, az nem rólatok vagy a gyerekekről árul el többet, hanem az ő szegénységi bizonyítványukat mutatja fel. Esetleg második névnek adhatjátok, de akkor megvan a veszélye, hogy már csak azért is azon a néven fogja szólítani. A döntés a tiétek, nem a nagyszülőké, mivel ezt a gyermeket ti vállaljátok. Nekik is megvolt az esélyük nevet választani, nem tudom, mennyire örültek volna, ha mondjuk ott kotnyeleskedik be valaki. :)
2023. júl. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
91%
A ti babátokat ti nevezitek el. Az anyós érve, miszerint az ő családjában ez a szokás, már ott megbukik, hogy te, a férjed és a baba külön család vagytok. Hisztizzen csak úgyis engedni fog mert érdekli az unoka. Szóba fog állni veletek idővel, ne aggódj. Ennek folyománya lehet, hogy a hátad mögött Lajoskának fogja hívni, de ezt is lehet kezelni ott és akkor.
2023. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
97%
De miért kéne akár második névként is adni egy olyan nevet, akit a gyerek szülei nem akarnak? Nektek tudathasadásotok van, amikor ilyeneket mondtok? Hogy megnyugodjon... Komolyan, felröhögtem. Felőlem meg is pukkadhatna, mert az én gyerekem nevébe csak nekem és a férjemnek van joga beleszólni. Még véleményt sem illik mondani senkinek.
2023. júl. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
13%
Hát attól függ milyen nevet akartok. ha Benett, Noel, Kolen vagy hasonló borzalom, akkor bármit is akar anyós, a gyerek jobban jár vele.
2023. júl. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

"Nem szeretnénk emiatt rossz kapcsolatot a családdal"

Nem is ti csináltok emiatt rossz kapcsolatot a családdal, a család (vagyis anyósod) szeretne emiatt rossz kapcsolatot csinálni veletek. Tegyétek túl magatokat rajta, ő csinálja, ő baja. Különben is megjósolható, hogy nem tart örökké. Ha Nintendónak nevezitek el azt a gyereket, akkor is záros határidőn belül csak odaeszi majd a fene, és kérni fogja, hogy tutujgathassa. Odalesz a harag.

Maximum azzal még lehet, hogy megpróbál kinyírni titeket, hogy ő akkor is Lajosnak szólítja.

2023. júl. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem anyós dolga, és be sem kell szólnia.
2023. júl. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!