Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Névválasztás, anyós problémák?

Névválasztás, anyós problémák?

Figyelt kérdés
Elég nagy a felfordulás körölöttünk. Most várjuk az első babánkat, aki kisfiú lesz. Nekem évek óta megvan az elképzelésem nevek terén, mind kisfiú, mind kislány. A választott névben meg tudtunk egyezni a férjemmel, neki is tetszik és a vezetéknévvel is jól cseng. Itt jön a probléma; anyósom. Férjeméknél családi hagyomány, hogy az első kisfiú az apuka nevét kapja. A mi kisfiúnk lenne az 5. ugyanazzal a névvel. Egy elég régies keresztnévről beszélünk, én pedig nem vagyok híve ezeknek és a férjem se ragaszkodik hozzá. Anyósom mióta megtudta, hogy terhes vagyok ezzel rágja a fülünket. Szépen elmagyaráztuk neki, hogy mi más nevet képzeltünk el a gyereknek. Teljesen meg van ránk sértődve, azóta látogatni se lát, hívni se hív semmi. Nem szeretnénk emiatt rossz kapcsolatot a családdal, viszont úgy gondolom a névválasztás a mi dolgunk. Én nem szeretnék engedni belőle. Ilyen szituációval mit lehet tenni?

2023. júl. 27. 14:24
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
18%
Azért ehhez tudni kéne mindkét nevet, ami a tiétek és amit anyós akarna. Mert pl egy Rezső, Géza, Béla, Ernő valóban borzalmas, de egy István vagy egy Zoltán még teljesen jó. Illetve a mai nevek között is vannak szörnyűek de vállalhatóak is.
2023. júl. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
89%

#21

Nem, nem kell tudni. Egyrészt a szülők dolga, és a szülők ízlésének kell hogy megfeleljen a név.

Másrészt nevek és ízlés kérdésében nincs igazság, nekem pl. az István is éppen olyan vénemberes hülye név, mint a Géza.

Harmadrészt ha Ádámnak akarom hívni a gyerekemet, akkor ne kelljen már Zoltánnak hívnom csak azért, mert az VÉGÜLIS ELVISELHETŐ, és anyósomat boldoggá tenné. Le van anyós szarva ebben a kérdésben, én nevezhessem el a gyerekemet, engem tegyen boldoggá. Ugyanez áll akkor is, ha Dezmondnak akarom elnevezni, tökmindegy. Vagy én kit nevezhetek majd el, az unokámat? Nem, az embernek a saját gyereke nevéről szokás döntenie, nem az unokáéról.

2023. júl. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 lizzi77 ***** válasza:
100%
Ezt sose értettem,hogy mi ez a nagy névhurcibálás...mégha vmi főnemesi család leszármazottja lenne,vagy mondjuk Kossuth Lajos ük-ükunokája,ahol tiszteletből és hagyományőrzésből a híres ős nevét adják,azt megértem ,de a 12.000- ik Kiss Józsefnél ennek semmi jelentősége nincs.Nálunk az volt,hogy a harmadik generàciónak is ugyanazt a nevet akarta az apai ág,anyu meg nem akarta,de apàm meg gyáva volt,így az anyakönyvben második névnek csak sikerült beíratnia màsodik keresztnévnek...a tesóm azóta is marhára örül neki,hogy minden hivatalos papírt így kell kitöltenie és aláírnia,de egyébként sose használja,meg más sem.
2023. júl. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
98%
Most allitsd le az anyost, kulonben lesznek meg ennel is nagyobb problemak.
2023. júl. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
96%
#24-re hallgass! Ne teremts precedenst, hogy bármibe is belebeszélhetnek.
2023. júl. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
84%
A névválasztás a szülők dolga,anyósnak semmi köze hozzá.Jól is néznénk ki,ha ő mondaná meg,hogy hívják a gyerekemet😁Akkor ennyi erővel megkérdezem az anyámat meg az apámat is.
2023. júl. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
A következő forduló valószínűleg - névtől függetlenül - a becézés lesz.
2023. júl. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
96%

Szerencsére nem anyóst fogják a kórházban megkérdezni, hogy mi legyen a gyermek neve, hanem téged. Anyós vagy megbékél majd, vagy nem. Az utóbbival is jól jártok. Ha ennyin besértődik, az őt jellemzi, nem téged. Ez abszolút nem az a téma, ami a nagycsaládra tartozik. Ez a te és a férjed feladata, és döntésköre.


Nekem amúgy anyám izélt a név miatt, mert általánosított, és neki nem jöttek be a bizonyos szótagra végződő nevek. Amióta megszületett a gyerek, az lett a kedvenc neve, és belátta, milyen butaság volt részéről az általánosítás. Hátha anyósod is belátja majd, hogy az unokájáról van szó, nem egy névről. Csak legyetek határozottak.

2023. júl. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
06:43...Azoknak akik lepontoztak:Miért képzelitek,hogy az anyós felsőbbrendű lény?Talán a meny felett áll?Ilyen okoskodó szipirtyótól mentsen meg az ég!Aztán meg csodálkozik,hogy a menye nem bízza rá az unokát.Kb 3 éves szinten van,hogy bízhatna meg benne?
2023. aug. 1. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
#27 Nálunk ez a probléma előjött.
2023. aug. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!