Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósjelöltem reménytelen...

Apósjelöltem reménytelen eset? (24/N)

Figyelt kérdés

Sajnos felújítás, festés miatt pár hétre ki kellett költöznünk az albérletünkből párommal.


Az én szüleimhez nem tudunk menni, mert vidéken laknak és mindketten Pesten dolgozunk, meg amúgy is szűkös lenne a hely. Így sajnos csak az az opció maradt, hogy párom szüleinél húzzuk meg magunkat a felujitás ideje alatt.


Ezen a héten költöztünk be, és minden rendben egy dolgot leszámítva. Párom apukája reggel nem túlzok, kettő órát tölt a fürdőszobában. Befekszik a kádba, rádiót hallgat, telefonozik, legalábbis a kiszűrödő hangokból erre gyanakszom. Ő otthonról dolgozik így ráér kényelmesnek lenni.


Nekem viszont sajnos kötött munkaidőm van, reggel 8-ra muszáj vagyok beérni. Akkor kezdődik, se előbb, se később. Első nap mikor ezzel a dologgal még nem voltam tisztában vártam, vártam, vártam aztán emiatt kicsit elkéstem. De a többi napon se sikerült bejutnom.


Logikus lenne, hogy jelezzem páromnak, viszont egyrészt befogadtak minket, milyen jogon pattogok, masrészt pedig az ő szemében szentek a szülők, semmi negatívat nem lehet mondani rájuk, mert személyes sértésnek veszi. Volt már hogy bagatell dolgon emiatt összekaptunk.


Apukájának diszkréten jeleztem, de rám se hederített kb. Neki kell az a reggeli feltöltődés, ahogy ő fogalmazott.


Ezzel az az egyetlen baj, hogy nekem is kéne, mert sminkelést a szobában, fogmosást megoldottam a konyhában mar a hét masodik részében, de wc-re nem tudok elmenni, mert egybe van a fürdővel. Ahogy zuhanyozni sem. Nekem mindkettő muszáj szükséglet reggel.


Úgy indultam el emiatt többször is dolgozni a héten, hogy fájt, adott esetben görcsölt a hasam, és ez így nagyon nem kellemes. A reggeli zuhany nélkül még megvagyok úgy ahogy, de az is kell nekem hogy felébredjek.


Mit gondoltok, valahogy megoldható lenne ez a probléma? Barmi ötlet jöhet mert én már tanácstalan vagyok. A korábbi kelés se oldaná meg a gondot, mert anyósjelöltem is dolgozni jár, és ő még korabban kel, nyilván előtte se mehetek be és foglalhatom be a fürdőt.



2023. aug. 19. 11:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
96%

A wc-t teljesen megértem, a reggeli zuhanyzást szerintem erre a pár hétre engedd el, olyan nincs, hogy neked ez kell ahhoz, hogy felébredj. Otthon lehet, de most alkalmazkodni kell.


A wc dolgot felhozhatnád mindenki előtt. Ha akkor is süket fülekre talál, akkor én elköltöznék onnan és a kapcsolatom folytatása attól függne, hogy anyuci pici fia hajlandó-e velem jönni.

2023. aug. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
82%
Menj el még azelőtt a mosdóba, hogy ő befeküdne. Elhiszem, hogy zavaró, meg nem akarsz korábban kelni, de ha ezt szokta meg és ezt szereti nem fog változni rajta, még arra az időre sem ameddig ott vagytok
2023. aug. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
6%
A mai fiatal faj, azt képzeli, hogy mindig mindenki hozzájuk fig igazodni. Sőt , kötelesek , hozzájuk igazodni!!
2023. aug. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
95%

23-as és 50 éves vagyok és soha nem is hallottam olyat az ismeretségi körömből, hogy valaki reggel 2 órán át elfoglalja a fürdőszobát. Pláne, ha ott van az egyetlen WC. Basszus, ha valakire rájön a szükség, azért tartogatja két órán át, hogy egy idióta rádiót hallgasson a kádban meg telefonozzon?


Inkább pont fordítva, régen elő sem fordult ilyen, mert senki sem dolgozott otthonról, de rugalmasban sem és mindenkinek el kellett indulnia reggel munkába.

2023. aug. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
93%
Számomra az a meghökkentő, hogy a felújítás alatt ki vagytok penderítve . Akkor erre az időre nem is fizettek ugye? Na aztán ha nem tudok hova menni? Tök jó h kifestenek csak épp azért vagy albérletbe mert muszáj...
2023. aug. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
94%

25-re:

Ez is jogos.

Szerintem simán elvárható lenne, hogy akkor a tulaj gondoskodjon nektek lakhatásról, ő fizesse azt, ÉS AKKOR JOGOS A BÉRLETI DÍJ FELÚJÍTÁS ALATT IS. De csak akkor!

Még akkor is macera és kényelmetlenség a kétszeri összepakolás és át- majd visszahurcolkodás.

2023. aug. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
57%

Mennyi ideig tart ez a titokzatos felújítás? Hetek, hónapok?


Elég furcsa, hogy újít fel a tulaj, amikor bérlők laknak a lakásban. Azt tudom elképzelni, hogy valami sürgős javítani való van, pl. csőtörés miatt. Nálam volt ilyen, mikor béreltem egy lakást, de az úgy lett megjavítva, hogy ott laktam, közben jöttek a szakemberek, kellett fürdőszobát burkolni is, de pár napig tartott. Felújítást általában bérlők végleges kiköltözése után szoktak megejteni. Szóval furcsa hogy a tulaj egyszercsak kiköltözteti a bérlőket, mert felújítja a lakást, és azok hetekig csöveznek valahol, ráadásul még fizetik is az albérletet, és elvileg majd mennek vissza valamikor.


Lehet, hogy meg akart tőlük szabadulni a tulaj, mert problémák voltak, és kirakta őket azzal a mesével, hogy fel kell újítani, és nem fogja visszaengedni.


Az apósjelölt reggeli két órás fürdése szintén furcsa, de én mondjuk ezen problémáznék most a legkevesebbet.

2023. aug. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
89%

"az ő szemében szentek a szülők, semmi negatívat nem lehet mondani rájuk, mert személyes sértésnek vesz"


Legyen eszed, ne szülj.

2023. aug. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé reménytelen.
2023. aug. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
100%
Adj hálát az égnek, hogy még időben kiderült a párod hozzáállása. Gondold el, amikor komolyabb dologról lesz szó(gyereknevelés, stb) és ő akkor is a szüleit fogja pártolni, nem téged. Kínszenvedés lesz az életed mellette. Még nem nőtt fel. Menekülj.
2023. aug. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!