Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy kellene reagálnom?

Hogy kellene reagálnom?

Figyelt kérdés

A szüleim sokszor drága dologokat vesznek a gyerekeimnek. És ha ez az anyós fülébe jut (mesélik nekik sogorék mert pl épp itt voltak és látták azt a vmit vagy ő saját maga látta) mindig megkérdezi hogy mennyi volt ha elmondom neki akkor látszik a döbbenet az arcán valóban túlzás néha amit a szüleim csinálnak de ilyenkor nem tudom hogy reagáljak csak a megvető pillantást van felőlle kicsi féltékenységgel is. Nem szól semmit de olyankor furcsán érzem magam. Illetve ha nem mondom meg mennyi volt akkor utánna néz a neten és utánna mondja hogy látta az interneten hogy ennyibe meg annyiba kerül. Nyilván nem mondhatom hogy áhh dehogy fele ennyi.. A gyerekeimre ő szinte nem költ csak akkor ha valami ünnep van de a másik unokákra ünnepek nélkül is költ. Szóval nem értem hogy ezt miért csinálja. Nyilván nem várom el hogy bármit is vegyen de nem értem részéröl ezt a féltékenységet megvetést. Tudom hogy ő ilyen összegeket nem tudna kiadni nem is várja el tőle senki meg senkitől se a szüleim maguktól veszik és jelzem hogy mindkét részröl átlagos életmód van. Azt is gondolom hogy semmi köze hogy hogy ki mennyit költ a gyerekre.

Hogy reagálnátok az ilyen helyzetben?



febr. 26. 21:09
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

10es. Nem szó szerint mindig de pl ha kapott vmi nagyobb dolgot a gyerek és ha jönnek látogatóba látják és rá kérdez hogy "hát ez honnan van?" Ilyenkor el szoktam mondani hogy anyuék vették. Vagy van hogy a gyerek boldogan meséli neki hogy ezt vagy azt kapott a mamától. De egy 2000ft-os dolognál is ez van szóval nem csak a drága ajándékoknál.

febr. 27. 07:00
 12/22 anonim ***** válasza:
92%
Én annyit mondanék neki, hogy nem kértem véleményt. Amennyiben nem tetszik, akkor lehet menni azokhoz az unokáihoz, akikhez eddig is hordta a pénzét. Ide nem kell többet jönnie, ha képtelen a pofáját alapállásban tartani.Nincsen köze hozzá, hogy ki milyen ajándékot hoz és mennyiért.
febr. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kellene ragálnod? Ne haragudj, Kati, de azt hiszem, semmi közöd, hogy a szüleim mit vesznek az unokájuknak.


Így. Egyszerűen, határozottan.

febr. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Én visszekérdeznék, miért ilyen fontos tudni mennyibe került, mit változtat?

Hátha kellemetlen a kérdés, és többet nem teszi fel.

febr. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Ajandek volt es itt le is zarnam a temat. A tovabbiakban meg szarnek a fejere, puffogjon otthon ilyen hulyeseg miatt, o baja.

De soha nem mennek bele ezzel kapcsolatos beszelgetesbe, nagyon gyorsan rovidre kell zarni, az ilyen emberrel csak igy lehet.

febr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Grizesteszta ***** válasza:
100%

Nálunk nem nagymama viselkedett így, hanem egy nagyon távoli rokon. Pl nehezményezte, hogy a gyerekek sokat vannak a szüleimnél, nem tudnak szegény szülők pihenni és milyen sokat is esznek a gyerekek és sok játékot is vesznek nekik a szüleim... A szülők életerős friss ötvenesek voltak( 90-es évek, korkedvezményes nyugdíj:)) alig várták, hogy menjenek a srácok, és boldogan költöttek rájuk.


Neki mondtam egyszer, hogy 'A játék ára? Nem tudom, ajándék volt, és nem is tudom megkérdezni anyut, mert épp az unokák uzsonnázását felügyeli, azt számolja falatonként, hogy mennyibe is kerül neki ez az uzsi...' Itt vérig sértődött a rokon és nem jött többet amikor tudta, hogy én is ott vagyok...


Az anyut meg nem idegesítette, ő mindig mondta: Ugyan, Margó, olyan morgó vagy! Vegyél inkább te is az unokának, elmondom, hogy én hol vettem, jó?


De ami az anyós illeti- őt mégse sértsük vérig:) - így reagálnék mindig: az ára? Nem tudom, ajándék volt, de a gyerek nagyon örült neki.:)

febr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom is állandóan mindennek az árát nézi. Nálunk már kezd leszokni róla, a férjem kitartóan, minden egyes ilyen kérdésénél visszakérdez, hogy neked nem mindegy? Meg hogy, anyu, nem minden a pénz. Ha engem kérdez, akkor mindig azt mondom, hogy nem tudom. Akkor is, ha amúgy tudom. A kitartásunk eredménye az, hogy lassan tényleg nem hallunk ilyen kérdéseket tőle.
febr. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"mindig megkérdezi hogy mennyi volt"

Válasz: NEM TUDOM!

febr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia,ne törődj vele.Nem kell beavatni semmi ilyesmibe.Ne mondod el és kész.
febr. 28. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem, miért mondod meg, mennyibe került az ajándék. Sőt, azt se értem, NEKED miért kell egyáltalán tudnod az árát. A szüleid vették, az ő dolguk mennyiért.

Máris ki lenne húzva a probléma méregfoga.

febr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!