Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nekem kéne hálásnak lenni az...

Nekem kéne hálásnak lenni az ajándékért és elnézést kérnem az anyósomtól?

Figyelt kérdés

Anyósom úgy döntött, meglep valamivel a születésnapomon. Meg is lepődtem, mert eddig még fel sem köszöntött soha. A csomagot csak betette a kerti asztalra, mert nem voltunk otthon. Én mikor kinyitottam, azt hittem szívrohamot kapok. 2 kismacska volt benne, nem túl jó állapotban (hasmenéses, csippás, alig pihegő...). Az első dühömben inkább nem akartam anyóst felhívni, mert valami kéretlen szaladt volna ki a számon, így inkább felpakoltam a macskákat és elmentem az állatorvoshoz, aki azt tanácsolta, hogy inkább altassuk el őket, mert kezelgetheti őket súlyos tízezrekért, de meglepődne, ha valamelyik is túlélné. Na, ezek után mégis felhívtam anyóst és érzéssel bár, de kiosztottam, hogy ezt mégis hogy gondolta. Ezzel lezártnak tekintettem az ügyet egészen egy fél órával ezelőttig, amikor apósom felhívott, hogy már egy hónap eltelt és még mindig várják a bocsánatkérő telefonomat, mert szegény anyósomat mennyire megbántottam. Én hirtelen csak annyit mondtam, hogy azt várhatják.

Én vagyok ennyire idióta és tényleg ok nélkül ketltem ki magamból vagy anyósomék szúrták el a dolgot?



2012. júl. 17. 17:00
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
91%

"nem bőgtem volna végig 2 éjszakát."

szörnyű lehetett, megértelek.

Őket viszont nem, férjed nem osztotta őket le?

2012. júl. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:
Ő is kiosztotta telefonon, jóval durvább hangnemben mint én, főleg azután, hogy ő magyarázhatta el a 3 éves fiunknak, hogy miért nincsenek kiscicáink (másik gazdihoz mentek, ahol nagyobb a kert...), mert a kicsi megharagudott rám és nem állt velem szóba. Gondolta a fene, hogy nem láthatja az ajándékomat, így ő is segített a csomag kibontásában.
2012. júl. 17. 17:28
 13/53 A kérdező kommentje:
Szerencsére a fiunkban nem hagyott mély nyomot a dolog, de még vagy egy hétig kérdezgette, hogy jól érzik-e magukat a cicák az új helyükön.
2012. júl. 17. 17:32
 14/53 anonim ***** válasza:
28%

Szomoru, h itt tart a vilag, az anyosok... Ha csak azt irtad volna, egy rokonodtol, elsö tippem lett volna, h nem anyostol-e... Persze engem az anyosok is ki szoktak itt osztani, pedig ilyen helyzetben teljesen maskent viselkednek, de ök azt gondoljak, hogy ugy, mint te - az ilyenek alapjan itelik meg sajnos a menyeket.


En nem vagyok egy allatparti, megis sajnalom azokat a kis macskakat, es nagyon aterzem a helyzetedet, ha ilyen huzasai vannak anyospajtinak (sajnos). Kivülallokent ugy tünik, hogy a macskak vegülis jo kezekbe jutottak, mert mi lett volna, ha nem neked ajandekozza, aki szep, csendes, allathoz (ELEThez) melto halallal elaltatja öket? Ennel csak rosszabb lehetett volna.

Mas kerdes, hogy anyosod tudta-e vagy nem, te jobban ismered öt. Nekem mondjuk halvany fogalmam sincs, hogy felismernek-e ilyemit, igy elkepzelhetönek tartom, hogy ö sem tudta.

Ettöl függetlenül, egyet megis mashogy tettem volna: indulatbol senkit sem hivtam volna fel, vegkepp nem az anyost. (Mivel anyos-meny különösen "erzekeny" kapcsolat.)

Rendesen, emberhez meltoan mondtam volna el, mi van a macskakkal, es az ajandekot, pontosabban nem is az ajandekot, hanem a SZANDEKOT, GESZTUST udvariasan megköszöntem volna. Tehat mindegy, hogy volt-e mögöttes rossza szandeka vagy nem, az ajandekot illik megköszönni, ez egy tasradalmi szokas, csak ezert. Nem eltulozni, nem kinyalni a s.egget, csak egyszerüen megköszöntem volna.

Ha mar igy alakult, akkor a nem megfelelö szohasznalatert kernek bocsanatot.

Javasolnam az EMK-t tanulmanyozni, eröszakmentes kommunikacio.

2012. júl. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
89%
Állatot ajándékozni megkérdezés nélkül nem szép dolog.Sosem tennék ilyet.Itt életről van szó,amit egy család vagy be tud vállalni vagy nem.Mindenképp megbeszélés tárgyát képezi.És itt még arról nem is beszéltünk,hogy ezek az állatok betegek is voltak.Némiképp szépít a dolgon,hogy te szereted az állatokat és anyósod segíteni akart rajtuk,de akkor is meg kellett volna kérdezni benneteket.
2012. júl. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
86%

Bocs,de anyósod egy komplett őrült. Semmi okod nincs rá,hogy bocsánatot kérj,de ezt úgy sem fogja felfogni ennyi ésszel.

Kegyetlenség volt tőle,ennyire idióta komolyan nem lehet valaki.

2012. júl. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
88%
mekkora h-ü-lyék vannak, te jó ég!!
2012. júl. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
75%

Tiszta szerencse, hogy a 3 eves fiadra vigyazott valaki, amig allatorvosnal voltal, igy nem ertette a macskak igazi sorsat - ez is jol alakult! Ferjed is jo meset talalt neki ki, tehat minden jol alakult.

Sajnos anyosban, akik itt tartanak, azok ilyenek - sajnalom helyzetedet, es kitartast, beket, nyugalmat kivanok, es hogy jol old meg ezeket a szitukat.

14.

2012. júl. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
15%
Nem láttam még olyan állatorvost,aki meg sem próbál tenni semmit,azonnal altat.Ilyenhez nem vinnék egy talált kaktuszt sem,nemhogy egy kisállatot.
2012. júl. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó, nyilván a cicák macskanáthásak voltak, olyankor pedig sokat már nem lehet tenni, a macskák többsége belehal.

Kérdező, semmi esetre se kérj bocsánatot, nincs az az isten, hogy nem látta anyósod a kiscicákon, hogy betegek. Másrészről pedig kisállatot nem illik ajándékozni előzetes megbeszélés nélkül...

2012. júl. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!