Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nekem kéne hálásnak lenni az...

Nekem kéne hálásnak lenni az ajándékért és elnézést kérnem az anyósomtól?

Figyelt kérdés

Anyósom úgy döntött, meglep valamivel a születésnapomon. Meg is lepődtem, mert eddig még fel sem köszöntött soha. A csomagot csak betette a kerti asztalra, mert nem voltunk otthon. Én mikor kinyitottam, azt hittem szívrohamot kapok. 2 kismacska volt benne, nem túl jó állapotban (hasmenéses, csippás, alig pihegő...). Az első dühömben inkább nem akartam anyóst felhívni, mert valami kéretlen szaladt volna ki a számon, így inkább felpakoltam a macskákat és elmentem az állatorvoshoz, aki azt tanácsolta, hogy inkább altassuk el őket, mert kezelgetheti őket súlyos tízezrekért, de meglepődne, ha valamelyik is túlélné. Na, ezek után mégis felhívtam anyóst és érzéssel bár, de kiosztottam, hogy ezt mégis hogy gondolta. Ezzel lezártnak tekintettem az ügyet egészen egy fél órával ezelőttig, amikor apósom felhívott, hogy már egy hónap eltelt és még mindig várják a bocsánatkérő telefonomat, mert szegény anyósomat mennyire megbántottam. Én hirtelen csak annyit mondtam, hogy azt várhatják.

Én vagyok ennyire idióta és tényleg ok nélkül ketltem ki magamból vagy anyósomék szúrták el a dolgot?



2012. júl. 17. 17:00
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
59%

Narancsliget!

Egyetértek veled, s minden szép és jó abban, amit írtál, de ne feledd, hogy Magyarországon vagyunk.Németországban lehet lehetne jobban pereskedni.

Itt sajnos a törvények sem olyan szigorúak.

2012. júl. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
79%

"A peres út járható,még ismeretlen tettes ellen is,csak időt kell rá áldozni és természetesen nem szabad érdektelenség miatt veszni hagyni az ügyet."


Lehet, hogy Nemeto-ban, a panelhazban talalt kismacskakhoz kihivjak a hatosagokat (allatvedö egyesületet vagy nem is tudom, mit irt az egyik valaszolo), nem egyszerre elaltatjak, ahogy az egyik valaszolo irta? Ahol nagyobb az eletszinvonal, alt. több penz jut ilyenekre. Ez azert nem mindegy a kerdezö szempontjabol.

Bizonyos helyzetben, ha pl nem egy kisgyermekes, varandos hölgy talalja, hanem egy olyan koru, akinek nagyobbak a gyerekei, netan mar "kiröpültek" es a sajat eletüket elik, igy több idöt tud szakitani a pereskedesre, persze, hogy tud ra idöt aldozni!

Mindig tudni kell, mi a legfontosabb!

En a Kerdezö helyeben, amennyiben megerintette a macskakat, meg ezt sem kockaztattam volna meg, mi van, ha a benne fejlödö gyermek eletebe került volna?!

Meg egy nem varandos, kisgyermekes anya sem teheti meg legtöbbször, hogy pereskedni jarjon (persze itt nem a mükörmöshöz...stb, minden honapban valahova szepitkezni futkozokra gondoltam, hanem akik nem szamithatnak gyerekvigyazasban a nagyszülökre), nemhogy egy varandos, ahol van mit tenni: lakas atalakitas...stb. Hogy mifele dolga lehet fontosabb egy kisgyermekes anyukanak, mint a macskak? Erröl, hogy rövidre fogjam, egy vicc:

"- Letapossátok a füvet - szolt anya a gyerekekre. Mire apa azt felelte: - Nem pázsitot nevelünk, hanem gyerekeket. " (Harmon Killebrew)


Persze ahogy irtam, bizonyos elethelyzetben ugy tettem volna (ha tudom ezt a lehetöseget), ahogy Narancsliget irja.

14.

2012. júl. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
100%
*Lehet, hogy Nemeto-ban, HA a panelhazban...
2012. júl. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!