Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nekem kéne hálásnak lenni az...

Nekem kéne hálásnak lenni az ajándékért és elnézést kérnem az anyósomtól?

Figyelt kérdés

Anyósom úgy döntött, meglep valamivel a születésnapomon. Meg is lepődtem, mert eddig még fel sem köszöntött soha. A csomagot csak betette a kerti asztalra, mert nem voltunk otthon. Én mikor kinyitottam, azt hittem szívrohamot kapok. 2 kismacska volt benne, nem túl jó állapotban (hasmenéses, csippás, alig pihegő...). Az első dühömben inkább nem akartam anyóst felhívni, mert valami kéretlen szaladt volna ki a számon, így inkább felpakoltam a macskákat és elmentem az állatorvoshoz, aki azt tanácsolta, hogy inkább altassuk el őket, mert kezelgetheti őket súlyos tízezrekért, de meglepődne, ha valamelyik is túlélné. Na, ezek után mégis felhívtam anyóst és érzéssel bár, de kiosztottam, hogy ezt mégis hogy gondolta. Ezzel lezártnak tekintettem az ügyet egészen egy fél órával ezelőttig, amikor apósom felhívott, hogy már egy hónap eltelt és még mindig várják a bocsánatkérő telefonomat, mert szegény anyósomat mennyire megbántottam. Én hirtelen csak annyit mondtam, hogy azt várhatják.

Én vagyok ennyire idióta és tényleg ok nélkül ketltem ki magamból vagy anyósomék szúrták el a dolgot?



2012. júl. 17. 17:00
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
74%
Amúgy ha már nagyon felelősöket keresünk a kismacskák halálával kapcsolatban, az nem zavar, hogy mit keresnek 3 hetes kismacskák elszakítva az anyjuktól? Azoknak még szopizni kéne...Inkább az anyamacska gazdáját kéne felelősségre vonni szerintem.
2012. júl. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
76%

Jogos a felháborodásod!


Élő állatot akkor sem illik az ajándékozott tudta nélkül ajándékba adni, ha az makk egészséges.


Off: Amikor abba a panelháznak az aljába húzódott be 2 anyamacska a kölykeivel, ahol a nagyszüleim laknak, akkor a helyi menhely is csak a sintér telefonszámát adta meg a közösképviselőnek és elaltatták az almokat, mert mindenhol teltház volt és nem tudták volna őket vállalni. Nem hiszem, hogy a kérdező akkora bűnt követett volna el azzal, hogy a hosszú -fájdalmak között egy óra is az lehet- szenvedés helyett inkább ezt a sorsot választotta a cicáknak. Akkor lett volna kegyetlen és nemtörődöm, ha hazafelé menet bedobja őket az egyik kukába kiszenvedni.

2012. júl. 18. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
16%
Legközelebbi szüeinapjára/névnapjára vegyél neki egeret.Azt a kis fehér egeret,kereskedésben 200Ft,kigyóeledelnek viszik (tehát nem kár érte,nem a kigyó eszi meg,hanem a macska majd,mind1)
2012. júl. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
17%
Nem adunk élő állatot olyan embernek,akinek nem való és akinek egy beteg állat csak gond.Ez tanulság valóban.Nem viszünk beteg állatot olyan orvoshoz,aki meg sem vizsgálja,nem közli az emberrel,hogy mi a baja,csak annyit,hogy drága lesz,altassunk.Ez is tanulság.Remélem egy ilyennek sosem lesz többet dolga állattal,mert akkor annak harangoztak. Azért remélem még van olyan ember,aki kicsit többet tesz meg egy olyan állatért is,akit csak talált és nem ő nevelt.
2012. júl. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 narancsliget2 ***** válasza:
24%
Persze,sokan vannak,akik szeretik az állatokat,csak ide inkább azok járnak,akik szívesebben szidják az anyóst,minthogy olyan aprósággal foglalkozzanak,hogy állatok elaltatása pénz miatt.Ne akarj széllel szembe pisilni,inkább írj olyan kategóriába lsd. Állatok,ahol tudják is,hogy miről beszélsz.Aki a kérdést feltette soha nem fogja belátni,hogy mit tett,neki most nagyobb gondja,hogy hogy jöjjön jól ki ebből a történetből otthon.Hagyd a fenébe,nem ér ez a nő ennyit.
2012. júl. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó! Először is, beteg állatot nem ajándékozunk! Milyen gazda az akinél születnek kismacskák és a 3 hetes! beteg kiscicákat odapasszolja a szomszédnak, ne már az ő gondja legyen! Ez az undorító!!!!!! Akinek dolga lett volna a kezeltetésük az akié az anyamacska is! Nem az, hogy szegény kérdező elvitte az állatorvoshoz, aki elaltatta az amúgy is haldokló macsekokat. Itt egyesek igen könnyen ítélkeznek, de érdekes módon arra, hogy az eredeti gazdi mit művelt, semmit nem reagálnak...Ja hogy neki joga van beteg kisállatot lepasszolni mert nyűg??? Én kérek elnézést!
2012. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
71%

És képzeld el, én 70 ezer forintit keresek, és ha engem kérés nélkül belekényszerítenének ilyen helyzetbe én sem örülnék. Biztos az eredeti gazdának volt nyűg a kismacskák kezeltetése, és inkább gyorsan lepasszolta őket.

Ha én most kifizetnék 30 ezret két kismacskára, akik szinte biztos, hogy pár órán belül amúgy is elpusztulnak, akkor jövő hónapban nem ennék. Persze ez nem azt jeleni, hogy nem sajnálnám őket, nekem is voltak már állataim, rajongásig imádtam őket, de így belekényszeríteni valakit egy ilyen helyztbe enyhén szólva is gyomorforgató. Az anyamacska gazdája meg ivartalanítsa a macskáját, így nem lesz többet ilyen gond.

2012. júl. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 narancsliget2 ***** válasza:
40%
Először is nyugodj meg,ez a kérdés nem éri meg az izgalmakat,a macskák már nem élnek.Ha találok egy beteg állatot,akinél vannak külsérelmi nyomok,akkor feljelentést teszek,elviszem orvoshoz és meggyógyíttatom.Ha tudom ki a tulajdonos,akkor ellene teszem meg a jogi lépéseket.A gyógyíttatás költségeit pedig,majd kifizeti,ha megnyerem a pert.Volt már rá sajnos precedens az életemben,mikor állatkínzóval szemben kellett fellépnem.Nem egyszerű ügy,de megérte.A hölgyeményt hidegen hagyta a dolog,elaltatta,egy gonddal kevesebb.Ez az ő problémája,ezért én nem is szóltam volna,az emberi nemtörődömséggel naponta találkozom.A 84%-os válaszolót sajnáltam meg,aki meg akarja váltani a világot,holott azt nem lehet.Tegye meg ő maga,amit tud és sajnos menjen el amellett,amin már nem tud segíteni,az emberi önzőség mellett.
2012. júl. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
61%
De a kérdező még így is többet megtett, mint amit az emberek 99% tett volna, nem kell ennyire elítélni. Ha találnék állatot, (amire már volt is példa, bár ő csak elveszett, de megtaláltuk a gazdáját szerencsére: több ilyen kutyus is volt) én is elvinném orvoshoz, van is ismerősöm, ezzel nem lenne gond. De nem hiszem, hogy lenne pénzem ekkora költségekre. És ezzel sokan vannak így...A kérdező akkor nem adta volna meg az esélyt a macskáknak, ha fogja és kidobja őket valahol. Az undorító lett volna. De én ellátogattam volna a helyében az anyamacsek gazdájához és biztos, hogy nem köszöni meg azt a leosztást amit tőlem kapna.
2012. júl. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 narancsliget2 ***** válasza:
31%
A vizsgálat nem egy pillantás alatt történik.A leírtak esetében nem volt szó vizsgálatról,csak megbeszélésről,megmentésről nem.A hölgyemény elvitte az orvoshoz,aki az árat közölve vele,egyben le is beszélte a folytatásról.Ezzel a nő letudta a dolgot.Valakinek ez már valami,a macskák esetében semmi.Állatvédőként számomra egy fokkal jobb annál,mint,aki kirakja a konténer mellé.Csillapíthatja a lelkét,de a leírtakból nem tűnik úgy,hogy érdekelné ez az apróság.Az anyós égetőbb gondja.Oldja is meg,a macskákon már úgysem lehet segíteni. Nem kívánok tovább foglalkozni az üggyel,őt meghatni nem fogja,amiket írok,ti bizonygatjátok az igazatokat,ahhoz pedig én már nem kellek.
2012. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!