Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nekem kéne hálásnak lenni az...

Nekem kéne hálásnak lenni az ajándékért és elnézést kérnem az anyósomtól?

Figyelt kérdés

Anyósom úgy döntött, meglep valamivel a születésnapomon. Meg is lepődtem, mert eddig még fel sem köszöntött soha. A csomagot csak betette a kerti asztalra, mert nem voltunk otthon. Én mikor kinyitottam, azt hittem szívrohamot kapok. 2 kismacska volt benne, nem túl jó állapotban (hasmenéses, csippás, alig pihegő...). Az első dühömben inkább nem akartam anyóst felhívni, mert valami kéretlen szaladt volna ki a számon, így inkább felpakoltam a macskákat és elmentem az állatorvoshoz, aki azt tanácsolta, hogy inkább altassuk el őket, mert kezelgetheti őket súlyos tízezrekért, de meglepődne, ha valamelyik is túlélné. Na, ezek után mégis felhívtam anyóst és érzéssel bár, de kiosztottam, hogy ezt mégis hogy gondolta. Ezzel lezártnak tekintettem az ügyet egészen egy fél órával ezelőttig, amikor apósom felhívott, hogy már egy hónap eltelt és még mindig várják a bocsánatkérő telefonomat, mert szegény anyósomat mennyire megbántottam. Én hirtelen csak annyit mondtam, hogy azt várhatják.

Én vagyok ennyire idióta és tényleg ok nélkül ketltem ki magamból vagy anyósomék szúrták el a dolgot?



2012. júl. 17. 17:00
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudhatjuk mi játszódott le pontosan a rendelőben, a kérdező laikus, az orvos meg valószínűleg tudta mit csinál. Látatlanban nem egyszerű megítélni, hogy az orvos helyesen cselekedett e vagy sem.
2012. júl. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
33%
Narancsliget: Köszönöm!!! Örülök,hogy vannak még olyan emberek,akiket érdekelnek az állatok.Abban sajnos nagyon is igazad van,hogy kár volt partalan vitába szállni.Amíg nem elítélendő az,hogy valaki az altatást választja,mert ingyen van,addig érdemi vitát is nehéz nyitni.Az orvos kóklersége kitűnik abban,hogy diagnózis sincs,de ez már részlet kérdés.Itt már sajnos nincs mit tenni,a kiscicák meghaltak.
2012. júl. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
80%

Válaszolók!Nyugalom!

Nálam nagyobb állatvédő kevés van!Ha kell a magam testi épségét is kockáztatom, ha azt látom, hogy valaki bánt egy állatot. Nem egy példát tudnék erre írni.

Rengeteg macskám volt, rengeteg pénzt költöttem rájuk, mert nálam egy állattartás nem csak azt jelentette, hogy enni,inni adok neki, hanem felelősséget éreztem irántuk!


Mégis azt mondom, hogy ne ítéljük el egyből a kérdezőt, hisz nem voltunk ott, nem láttuk azokat a kiscicákat, sőt az állatorvos szaktudását sem ismerjük.

Nem kell azért letámadni a kérdezőt, mert nem volt több tízezer forintja erre,hisz nagy valószínűséggel akkor sem maradtak volna életben a kiscicák, mert olyan súlyos állapotban voltak már. Nem is beszélve arról, hogy egy terhes nőről van szó, aki féltette a pocaklakóját.


A kérdezőt belekényszerítette az a bugyuta anyósa ebbe a helyzetbe. Elárulom, hogy nagyon sokan visszaba*ták volna az anyósnak a beteg macskákat, s nem az állatorvoshoz mentek volna vele.

2012. júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
69%

ma 13:44


A válaszaidból ítélve biztos tizenéves vagy még azért látod ennyire feketén fehéren a dolgokat. Nem mindenkinek van több 10ezer forintja arra, hogy haldokló kismacskákat feleslegesen kezelgessen, mivel sokaknak még a havi rezsire is alig futja. De neked biztosan van felesleges pénzed... Költsed csak beteg állatokra, számomra ez nemes cselekedet, de ne ítélj el valakit azért, mert nincs erre pénze.

De még mindig nem válaszoltál arra a kérdésre, hogy szerinted az nem inkább elítélendő, hogy valaki lepasszolja a 3 hetes beteg kismacskákat másnak, csak ne neki kelljen velük foglalkoznia? Ha már a macskája odakölykezett, ez az ő felelőssége, nem azé aki bele lett ebbe a szituációba kényszerítve. A kérdező megtette ami tőle tellett, megbízott az orvosban, aki valószínűleg jobban tudta mi a helyzet mint te aki ott sem voltál. Mert van olyan, hogy egy állat annyira beteg, hogy humánusabb elaltatni, mint nézegetni még a szenvedését.

2012. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy ilyen vitát robbantok ki. Hogy mindenki tisztán lásson, leírom a állatorvosnál történteket.


Én egy vasárnapi nap este 7-kor bontottam ki az "ajándékomat" (anyóst negyed órával lekésve), a dokit felhívtam, aki mivel hétvégén nem rendelnek, otthonról 8 körülre ért a rendelőbe. Tüzetesen megvizsgálta mind a két kismacskát, majd miután "infúziót" (fecskendőből, mert nem igazán tudta volna bekötni az igazit) adott nekik kiszáradás ellen+ beletett lázcsillapítót és egyéb gyógyszereket gyorssegélynek, mondta, hogy várjunk 1-2 órát, meglátjuk mi lesz, ha javulnak, akkor reménykedhetünk. Vártunk, de azon kívül, hogy ez egyik kicsi hörögve és szörcsögve elkezdett görcsösen rángatózni, nem történt semmi, nem tértek magukhoz. A doki este 11-kor annyit mondott, hogy szerinte nincs sok esélyük a túlélésre, de próbál még valamit, újebb gyógyszer és megint várakozás. Éjfél körül megint megnézte, megvizsgálta őket, de még mindig nem javultak a cicák, és annyit mondott, hogy gyakorlatilag már halottak, valószínűleg reggelre végük lesz. Megkérdezte, hogy próbálkozzunk-e még (vérvétel, új gyógyszer stb.) vagy inkább altassa el őket, erre én azt kértem, hogy maradjunk az altatásnál. A kezelés összege így kerekítve végül 12000Ft lett (6000Ft az ügyeletért, 4000Ft vizsgálat és kezelés, 2X 1000Ft az altatás), számlát adott, tehát nem zsebre dolgozott. Ezután felhívtam anyósomat, majd fél 2-re hazaértem. Úgy érzem, megtettük, amit lehetett. Igen, attól is féltem, hogy a kicsinek valami baja lesz, mert bár vannak macskáink (a legfiatalabb 5, a legidősebb 16 éves), a toxoplazma vizsgálat eredménye - lett azaz még nem kaptam el.


Az anyamacska gazdája ismeretlen, mert anyósom szomszédjának nincsenek állatai, főleg nem a nyaralójában, ahová a feleség halála óta csak havonta egyszer megy ki. A macska hasasan odament, majd néhány héttel később már csak ezt a 2 kismacskát találta a szomszéd a sufniban., és anyóst kérdezte, mihez kezdjen velük. Anyósom pedig megoldotta.

2012. júl. 18. 16:11
 46/53 anonim ***** válasza:
68%

Kedves kérdező! Nagyon szép dolog volt tőled, hogy ennyit megtettél ezekért a kis lényekért.

És igen, már én is észrevettem mikor az "állatos" topikokat olvasgattam, hogy egyesek nagyon el vannak szállva itt a neten a nagy állatvédelmükkel és mindenkit leosztanak, aki szerintük nem tett meg annyit amennyit kellett volna.


Visszatérve az eredeti kérdéshez, remélem azért sikerül elérned anyósodnál, hogy legalább elgondolkozzon azon, hogy legközelebb mit-hogy ajándékoz.

2012. júl. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 narancsliget2 ***** válasza:
17%
Kedves 46-os! Mivel megszólítottál így úgy érzetem illő válaszolnom.Egy állatklinikán dolgozom Németországban.Szabadidőmben egy állatvédő egyesület elnökhelyettese vagyok.Most szabadságomat töltöm Magyarországon.A 84%-os válaszoló reménytelen kampánya miatt kapcsolódtam be a beszélgetésbe. Nem így döntöttem volna a hölgyemény helyében,de a döntését már megváltoztatni nem lehet.Jogi útra terelhette volna az esetet,az orvoshoz is lenne pár kérdésem,a leírtak nem teljeskörűek,egy laikus szemével nehéz átlátni az esetet.A 84%-os válaszolót elvitték az érzelmei,nem lett volna szabad belefolynia egy olyan vitába,amit létminimum szélén élők vívnak,onnan nehéz jótékonykodni és tovább látni a saját szükségleteiknél.Az állatvédelemhez pénz is kell,amit több forrásból lehet és kell előteremteni.Ehhez elhivatottság sem árt. A hölgyeményről többet nem tudok mondani, sok sikert kívánok az anyósához. Az állatmentést inkább bízza olyanra,akiben több az ehhez szükséges ambíció.
2012. júl. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
79%

Narancsliget, te kicsit el vagy szállva, meg még pár válaszoló. A kérdező a leírtak alapján mindent megtett, amit lehetett, a kismacskák halálra voltak ítélve. Így a gép előtt ülve könnyű ítélkezni meg dobálózni, hogy ki mennyire nagy állatvédő, sajnos nem mindenki teheti meg magának, hogy "feleslegesen" dobjon ki az ablakon több tízezret olyan állatra, ami amúgy is meghalt volna, mert olyan súlyosan beteg. Mivel jobb, ha a kérdező és a kisfia végignézik a kicsik szenvedését? Vagy ha a kérdező többi állata elkap valamit a kismacskáktól? Arról nem is beszélve, hogy a kérdező várandós, és a toxoplazmózis eredménye negatív lett.

Kérdező, a lehető legjobban cselekedtél! Jöhetnek a lepontozások, mert ahogy észrevettem, akik a kérdező mellett állnak ki, azok csak azt kapják. :)

2012. júl. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
56%

Ahhoz kepest, hogy egyedül en irtam az anyosproblemarol, es nem a kismacskakrol, ilyen alacsony %-ra csak az en valaszomat pontoztak le - jellemzö! Pedig gondolom, nemhiaba ebbe a kategoriaba irtad a kerdesedet, es nem az allatokhoz - mert ez okoz gondot.

Közben irtad a kezeles költsegeit - igy annyival kiegeszitenem, hogy a FERJED helyeben (es nem a te helyedben!!) megemlitenem az anyjanak. Hogy tudjon rola, hogy ezt a penzt lehetett volna pl a gyermekjatekra is költeni, es akkor majd jobban atgondolja talan, mit tehetett volna mashogy. Azt is a szajaba ragnam a ferjednek, hogy szamoljon be neki rola, hogy a toxoplazma vizsgalat eredmenye szerencsere minusz lett, es mi lett volna, ha plusz! (Bar, az en anyosomat sajnos nem hatna meg, de azert a legtöbb anyost sztem igen.) Megis, ahogy irtam, ilyen hangnemben sosem beszelnek egy anyossal, ezt korabban reszleteztem.


"Elárulom, hogy nagyon sokan visszaba*ták volna az anyósnak a beteg macskákat, s nem az állatorvoshoz mentek volna vele."

Az alapjan, ahogy engem alaptalanul vadoltak, amikor barmi kerdesem volt itt anyossal kapcsolatban, egesz biztosan igy van, ezert gondolnak itt minden menyt ilyennek.


Bar az allatokhoz lila gözöm sincs, ugy erzem, ilyen helyzetben az lenne a legjobb, amit Narancsliget irt. Csak az a baj, hogy az ismeretlen tettes ellen tett feljelentes nagy valoszinüseggel ismeretlen marad, igy a macskak gyogyitasanak költsegein tul meg a perköltsegek is a hölgy nyakaban maradnanak. Igy en ilyen helyzetben egy allatvedö egyesületbe vitetnem. Mar csak a toxoplazma veszelye miatt is kerülnem az erintkezest a macskakkal!!! Egyik valaszolotol viszont megtudtuk, hogy ilyenkor automatikusan elaltatja az egyesület is a macskakat, tehat akkor ugyanott vagyunk!

"Ez a kérdés nem éri meg az izgalmakat,a macskák már nem élnek." - teljesen igaz, es azzal is egyetertek, hogy nekem nem erdemes tovább foglalkozni az üggyel, mert "amiket írok,ti bizonygatjátok az igazatokat,ahhoz pedig én már nem kellek." Nekem ugy tünik, hogy itelkezesek folynak itt, megoldasok nelkül.


14.

2012. júl. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 narancsliget2 ***** válasza:
13%
A felesleges szót nem írnám le,ha gyógyításról van szó.Mi az egyesületben nem altatunk helyhiány miatt.Országos kampányt folytatunk,hogy minél több támogatót szerezzünk.A leírt orvosi ellátás hiányos,de ez most már lényegtelen.A peres út járható,még ismeretlen tettes ellen is,csak időt kell rá áldozni és természetesen nem szabad érdektelenség miatt veszni hagyni az ügyet. Tegyünk most úgy,mintha ez lett volna az egyetlen útja a hölgyeménynek,akkor talán jobban alszik és ti is megnyugszotok.
2012. júl. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!