Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szüljek a családi békéért?...

Szüljek a családi békéért? Próbálkozzak tovább?

Figyelt kérdés

A férjem szülei nagyon nem szeretnek az első pillanattal kezdve. A probléma az, hogy elég sznobok. Náluk mindenki "húsz" egyetemet végzett és van elég pénzük. Míg az én családom alkoholista, az érettségit is levelezőn tudtam elvégezni és azután egy két éves sulit. Nem azért mert nem akartam volna máshogy, de dolgoznom kellett ha enni akartam. Mivel nincs pénzem, iskolám lenéztek mindig is és biztosra vették, hogy csak a fiuk pénzét akarom. (pedig nem egyszer gondoltam arra az évek alatt, hogy bárcsak valami csóró pasi lenni, normális szülőkkel). A családomat is állandóan szapulják, ha látják őket. Pedig én már évek óta nem tartom velük a kapcsolatot, már akkor sem mikor összekerültünk a férjemmel. Mégis mindig nekem állnak, hogy milyen emberek.. Tudom én is, de nem tudok újjászületni egy másik családban. A másik gond velem, hogy nem nagyon akar összejönni a gyerek. Évek óta próbálkozunk, volt már inszem és lombik is, de sosem jön össze vagy elvetélek. Már nagyon nem jól viselem a helyzetet. Ezért elkezdtük az örökbefogadást megindítani. Azóta még rosszabb a helyzet. És csak azt hallom, hogy még erre sem vagyok képes, hogy orvoshoz járjak. Mintha ez csak ennyi lenne.

Én feladnám, boldog lennék egy örökbefogadott kisbabával is, úgy érzem a férjem is. Viszont akkor sosem fogadnának el az biztos, ami a kisebb gond, de félek hogy a gyereket is. Amikor erről beszélgetünk a férjemmel azt mondja ne legyek borúlátó a babát biztos megszeretnék, ha meg nem akkor neki fontosabbak leszünk mi. Ami oké, elhiszem, most is mindig mellém áll, de nem akarom azt sem hogy folyton veszekedjen a szüleivel. Még ha szerintem nem is tehetek róla, azért bánt hogy "miattam" van.

Egy közös baba megoldaná a helyzetet vagy csak én remélem?



2012. nov. 19. 09:13
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a 12-es jól megmondta a tutit, csak az a baj ezzel, hogy nem ismerek olyan családot, ahol a menyet elfogadnák, többek között engem sem,és nem azért, mert lecsúszott a családjuk vagy végigment rajtuk egy focicsapat. Mind normális, tisztességes, akár többdiplomás nők, akik amiatt a hozzáállás miatt szenvednek, hogy ha újonnan kerültek a családba, ők nem is igazi családtagok, alacsonyabb rendűek, akikkel bármit meg lehet csinálni.
2012. nov. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Nem fogadnak el az egy dolog, legyen. Lassan 10 éve van ez így, én túl élném. A gond az, hogy ezek a nagyon kedves, okos, tanult emberek azt nem látják, hogy nem engem bántanak igazán, hanem a fiukat. De mindegy. Leírtad a lényeget, soha nem fogom megérteni mi rosszat tettem ellenük. Felnevelték a fiukat, talán bízniuk kellene abban hogy olyan ember aki nem áll össze mindenféle jöttmenttel. Különben csak azt mutatják, hogy nem ismerik. Én nem hinném, hogy olyan nagyon okosan csinálják, hiába tartják magukat tőlem magasabb rendű lénynek, mert ha tényleg fel tudnák mérni a helyzetet, rájöhetnének, hogy ők nem fognak jól járni, ha nálam betelik a pohár, mert engem fog választani a férjem. Csak sajnos én nem vagyok ilyen, illetve nem akarom ilyen helyzet elé állítani. Mivel én szeretem és azt akarom, hogy boldog legyen. A paraszti eszemmel..
2012. nov. 19. 12:50
 23/33 A kérdező kommentje:
Nem az anyós-após dönt erről. Én szeretnék úgy dönteni, hogy viszonylag békesség maradjon utána. Tudom, hogy nem teszem jól, hogy problémázok az örökbefogadáson miattuk. Csak előre látom, hogy nem fogadnák el.
2012. nov. 19. 12:54
 24/33 anonim ***** válasza:
Ha örökbe akarsz fogadni, akkor tedd azt. Egyáltalán ne gondolkodj azon, hogy tetszik-e neki vagy sem. Kezd el az intézkedést, mert sokáig kell várni.
2012. nov. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Már elkezdtük, csak nem tudom hogy közben próbálkozzunk e vér szerinti gyerekkel
2012. nov. 19. 13:12
 26/33 anonim ***** válasza:
miért ne próbálkozhatnál? két gyerek is elfér :)
2012. nov. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Amiket leírtál abból számomra az tűnik ki, hogy eddig a Te egészségügyi problémáid miatt nem született közös gyermeketek a meddőségi kezelések ellenére. Szerintem emiatt férjedet nem illik megfosztani a vérszerinti gyermek lehetőségétől. Az inszemináció új eljárása (IUTPI) most ősszel kezdett csak terjedni Magyarországon. Ott van még a béranyaság lehetősége is, férjed hímivarsejtjét alkalmazva (de akár a petesejteddel is). Igen ez egy új középkategóriájú autó árába kerül, de vannak dolgok, amik mindennél fontosabbak!


#12

2012. nov. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Ne a család miatt fogadjatok örökbe, hanem saját magatok miatt. Én ilyen helyzetben a minimálisra szorítanám a kapcsolattartást velük.
2012. nov. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Sztem magaddal, és a pároddal törődj.

Az ilyen embereket, mint amilyenek az anyósék, maximálisan ignorálnám.

Nem értem, hogy jönnek ahhoz, hogy téged bmilyen formában minősítsenek.

Ha nehéz helyzetből indultál, szépen felküzdötted magad, ezt inkább becsülniük kéne benned.

Ha a pároddal szeretitek egymást, és jól megvagytok, azért van, az is a "munkád gyümölcse"


Sztem lehet hogy irigykednek rád, vagy "másvolt az elképzelésük", ami elég gyerekes nézetekre vall. Ha már annyira nagy vkinek hiszik magukat, lehetnének kicsit rugalmasabbak is. Ez, amit rólad gondolnak, illetve ellened tesznek, csak őket minősíti.

2012. nov. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Am, nálunk az tette élhetőbbé a helyzetet hogy a gázos szülőktől, közel 300km távolságba költöztünk.


Hihetetlen teher az, ha az embert folyton szapulják, ítélkeznek fölötte, ok nélkül.

Az oké, hogy egy darabig azt mondod, ezt velem meg lehet csinálni, de remélem hamarosan rájössz, hogy ez így nem normális.

Ne haragudj, ha azt mondom, hogy ilyen "hangulatban" nekem nem lenne kedvem gyereket szülni.


Egy új, nyugodt környezet elérhető opció lenne számotokra?

2012. nov. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!