Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szüljek a családi békéért?...

Szüljek a családi békéért? Próbálkozzak tovább?

Figyelt kérdés

A férjem szülei nagyon nem szeretnek az első pillanattal kezdve. A probléma az, hogy elég sznobok. Náluk mindenki "húsz" egyetemet végzett és van elég pénzük. Míg az én családom alkoholista, az érettségit is levelezőn tudtam elvégezni és azután egy két éves sulit. Nem azért mert nem akartam volna máshogy, de dolgoznom kellett ha enni akartam. Mivel nincs pénzem, iskolám lenéztek mindig is és biztosra vették, hogy csak a fiuk pénzét akarom. (pedig nem egyszer gondoltam arra az évek alatt, hogy bárcsak valami csóró pasi lenni, normális szülőkkel). A családomat is állandóan szapulják, ha látják őket. Pedig én már évek óta nem tartom velük a kapcsolatot, már akkor sem mikor összekerültünk a férjemmel. Mégis mindig nekem állnak, hogy milyen emberek.. Tudom én is, de nem tudok újjászületni egy másik családban. A másik gond velem, hogy nem nagyon akar összejönni a gyerek. Évek óta próbálkozunk, volt már inszem és lombik is, de sosem jön össze vagy elvetélek. Már nagyon nem jól viselem a helyzetet. Ezért elkezdtük az örökbefogadást megindítani. Azóta még rosszabb a helyzet. És csak azt hallom, hogy még erre sem vagyok képes, hogy orvoshoz járjak. Mintha ez csak ennyi lenne.

Én feladnám, boldog lennék egy örökbefogadott kisbabával is, úgy érzem a férjem is. Viszont akkor sosem fogadnának el az biztos, ami a kisebb gond, de félek hogy a gyereket is. Amikor erről beszélgetünk a férjemmel azt mondja ne legyek borúlátó a babát biztos megszeretnék, ha meg nem akkor neki fontosabbak leszünk mi. Ami oké, elhiszem, most is mindig mellém áll, de nem akarom azt sem hogy folyton veszekedjen a szüleivel. Még ha szerintem nem is tehetek róla, azért bánt hogy "miattam" van.

Egy közös baba megoldaná a helyzetet vagy csak én remélem?



2012. nov. 19. 09:13
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
29%

Az általad „sznobnak” nevezett szülőket is meg lehet érteni. Társadalmilag magasabb szinten álló szülők tolerálni tudják, ha fiuk fiatalon alsóbb osztályba tartozó lányokkal tombolja ki magát (pl. kedves bolti eladó lányokkal). Úgy gondolják, hogy ez a helyes, mert nem illik hozzájuk hasonló társadalmi körbe tartozó lányokat fiuknak kihasználni, viszont fiuknak kell a tapasztalat ahhoz, hogy majd később érett családi akarattal egyező döntést hozzon.


Igen, házasságnál már elvárják az ilyen szülők, hogy a lány is fiukhoz méltó legyen iskolázottság, kulturáltság, családi háttér tekintetében. A családi háttérben nem is a vagyon a lényeges, hanem a lány családjának tisztességes életmódja. A lány szilárd értékrendre történő tisztességes neveltetésének praktikus okai is vannak, ha a lányon korábban nem ment végig focicsapatnyi srác, akkor kisebb az esélye arra, hogy meddőség kockázatát magába rejtő múltja legyen (pl. chlamydia fertőzés, abortusz…), az egészséges életmódú családokban a genetikai hibák is alacsonyak.


Középosztály szerinti gondolkodás szerint házasságkötés során nem csak két fiatal köti össze az életét, hanem az a két fiatal családjának a szövetségét is jelenti. Én sem akarnám, hogy fiam házassága révén lecsúszott emberek kerüljenek a családomba. Ha még szimpatikusnak is tartanám a lányt, akkor is félnék tőle, hogy közös gyermekük esetleg rossz jellemvonásokat, vagy génhibákat örököl, na és azt sem akarnám, hogy unokámnak lecsúszott emberek is a nagyszülei legyenek (a magyar jog a nagyszülőknek biztosítja az unokával való kapcsolattartás jogát).


Ha véletlenül fiam egy ilyen hátterű lányt venne el, és gondok lennének a gyermek összehozásában (amin ez esetben nem is csodálkoznék), annak még örülnék is, fiamnak biztosan ajánlanék baráti körbe tartozó családokból rendes lányokat új feleségként. Örökbefogadást nem tudnám opcióként eltűrni, fiam feladata hogy családunk nevét és génjeit tovább vigye. Toleránsak, nyitottak, demokratikusak lehetünk sok mindenben, de ebben (az élet értelmében) nem.


36F

2012. nov. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es! Ehhez annyira nem tudok mit hozzáfűzni. Bár egyrészt megértem azt amit írsz. Van olyan rokonom akinek én sem engedném a közelébe a lányom/fiam. Bár akkor sem én döntenék, de tény, hogy nem örülnék neki. De egy oka lenne: a jelleme. A többiről nem tehet, én sem tehetek. Mivel én sem érintkezek a szüleimmel, a férjem sem, és ők sem. Viszont kisebb városban élünk, így néha össze lehet velük futni. Na mindegy.. akkor sem értem miért tehetek én róla?

És miért nem csodálkozol azon, hogy nem lehet gyerekem? Mit tudsz te rólam? Vagy miért mondod ezt?

2012. nov. 19. 10:26
 13/33 anonim ***** válasza:
67%

Én akarok babát. Ez nem kérdés."

En ebböl nem akarok vitat nyitni, nekem igy is jo. A lombik, meg minden segithet, ha... Erdekes modon, en nemcsak magamnal tudtam, masoknal is lattam a lelki okot, ami szerintem mindig van. Most kerdezhetnek: miert felsz? Miert nem erzel eleg eröt?...stb, amire jön egy valasz, ujabb kerdesek, ujabb valaszok...stb, es kineziologus modjara a lelki okok vegere jarnank, de ez egy forum keretein belül nem erröl szol, es nekem is csak rövid valaszokra van idöm (+nem vagyok kineziologus sem).

Ha szerinted Te akarod a babat, akkor miert merült fel benned, hogy ne probalkoznal tovabb??? Akkor minden lehetseges modot kellene, nem? Akkor mindegy, hogy közben van-e veteles vagy nem, akkor erdemes mindent megtenni, es egyszer csak összejön! Ha megsem, akkor meg utolag majd nem vadolod magadat, mert tudod, hogy mindent megtettel. (Ilyen ismerösöm is van, aki "hatradölt" es a sorsra hagyta - 50 evesen meg gondolkodik, jol tette-e.)Tehat akkor nem kerdes, hogy minden lehetseges modon probalkozni, vagy?


A masik, hogy ugy irod, mintha a ferjed csaladjanak szülnel, es nem magadnak es a ferjednek. Ezzel mintha elvarasokat allitanal fel, hogy majd hogyan tekintsenek ra, holott ez tölük függ, igy könnyen csalodhatsz. (Pl. vannak lanypartiak, a fiukat kevesbe szeretik...stb, es millio egy valtozata, a lenyeg, hogy tölük függ)


09.48

2012. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Mitől félek? Hogy nem jön össze, hiába próbálkozunk. Már inszemeken és két lombikon vagyunk túl. Az utolsó nagyon megviselt. Lelkileg és fizikailag is. Nem akarom ezt újra átélni.

Nem akarok hátradőlni, az örökbefogadásal is lenne gyerekünk. Ha még évekig próbálkozunk és nem jön össze, de örökbe sem fogadunk, jobban úgy érezném, hogy elment mellettem a lehetőség.

Magam, magunk miatt akarok gyereket. Csak félek az újabb vitáktól. Azt hiszem ezt kellene elengednem.

2012. nov. 19. 10:38
 15/33 anonim ***** válasza:

"Mitől félek? Hogy nem jön össze, hiába próbálkozunk."

Erre mar irtam, hogyha nem probalkoznal, es amiatt nem jönne össze, az jobb lenne majd 50 evesen? Tehat mi a jobb: probalkozni vagy nem?


"Már inszemeken és két lombikon vagyunk túl. Az utolsó nagyon megviselt. Lelkileg és fizikailag is. Nem akarom ezt újra átélni." Megertelek, ez nagyon megviselhet lelkileg egy nöt, valoszinüleg nem egyszerü ezt rendbetenni magadban - de ez a legjobb megoldas, nem a keserges... bar nekem ezekben nincs tapasztalatom, emiatt ehhez nem is szivesen szolok hozza. Azt viszont tudom, hogy az orvosi beavatkozasokhoz erdemes ugy hozzaallni, hogy ezt most ezert teszem. Ha az eredmeny sikertelen, akkor tisztazni, hogy ez is benne volt a pakliban, es az elözö eredmenyessege nem függ össze a következövel!! Az orvosi lehetösegek "csak" eszközök ebben is (az ok sztem lelki), pl. az orvosi vizsgalat "csak" megmutat valamit, amit anelkül nem tudnank.


"Nem akarok hátradőlni, az örökbefogadásal is lenne gyerekünk. Ha még évekig próbálkozunk és nem jön össze, de örökbe sem fogadunk, jobban úgy érezném, hogy elment mellettem a lehetőség."

Ha igy gondolod, miert ne fogadnatok örökbe? Ezt is erdemes, meg a "sajat" gyerekert is erdemes megtenni mindent, szerintem.


Nekem mennem kell, sikeres döntest!

09.48.

2012. nov. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen emberek nem fogadják el az örökbefogadott gyereket. Ha eddig az volt a bajuk, hogy a fiúk nem talált ,,hozzá való" párt, akkor ezután szerintem csak még jobban utálkozni fognak, hogy miattad nem lehet saját unokájuk.
2012. nov. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
35%

Kedves kérdező! Amiket leírtam, azokat Te a saját nézőpontodból jogosan értékeled szörnyen méltánytalannak és igazságtalannak, de hidd el, hogy párod szülei is kb. hasonlóan gondolkodhatnak, mint amit leírtam.


A lényeg az, hogy fiús szülők szempontjából a lány jellemére, egészségére az ad valamelyes garanciát, ha tisztességes, rendezett életet élő családból származik.


Lehetsz te akármilyen rendes és egészséges, ha zűrős a családod, akkor egy rendezett körülmények között felnőtt férfi szüleinek gyanús vagy és maradsz. Ha tartod szüleiddel a kapcsolatot, akkor az a baj, ha meg nem akkor „milyen ember az, aki még a szüleivel sem tartja a kapcsolatot.”


Ha a kapcsolatotokban pedig probléma adódna, akkor ilyen esetben valószínűleg „logikusan” téged hibáztatnak. Sajnos számolnod kell azzal, hogy családi háttered miatt férjed szüleinek előítéletei lehetnek veled szemben, amit meg nem tudsz megérteni, hogy ezek az ő nézőpontjukból logikusak.


Örökbefogadással csak mérgesítenéd a helyzetet, biztos vagyok benne, hogy vér szerinti utódot akarnak. Sajnos férjed szülei valószínűleg még örülnének is annak, ha max. nevelőanyja lennél férjed vér szerinti gyerekének.


#12

2012. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Azért nem az angol királyi családról beszélünk! :-DD


Sőt, mint látjuk már oda is "beférkőztek" a prolik.


Értem én a logikát, de Magyarországon a szocializmusnak hála nem nagyon van olyan hagyományőrző arisztokrata réteg aki még megengedhetné magának ezt a gondolkozást. Ez csak a felkapaszkodottak kicsinyessége. Érthető a vagyonféltés, farkastörvények meg minden, nem kell átíratni a vagyont, de azért van ami már túlzás és nevetséges, sőt már már szánalmas, ahogy ez is.


Másrészt meg felnőtt emberek életébe senkinek nincs beleszólása és kész. Lehet próbálkozni a szülőknek, de csak rajtatok áll, hogy mi lesz.


Én ha mást nem poénból megkérném a kedves mamát, hogy akkor legyen szíves kihordani a férjed és a Te gyermekedet, mint béranya.

2012. nov. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a 12-es nagyon megmondta az igazságot, igazán korrekt írás volt. És bár ítélkeznek az emberek ide-oda, mindenki a maga társadalmi szintjén ugyanígy áll a dologhoz.
2012. nov. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Százezer olyan kérdés volt már, amiben a férj szülei nem fogadják el a menyüket. És ami ebből nekem a tanulság: ők nem törték magukat össze, nem görcsölnek azon,hogy te jól érezd magad köztük, elfogadd őket. Akkor te miért tennéd? Éld a saját életed, ha kell, nélkülük, ne találkozz velük, a feszültség nem tesz jót a baba érkezésének. A férjednek kellene rövidre zárnia a dolgot, hogy hagyják abba. Azért szülj, mert te akarod,ha örökbe akarsz fogadni,tedd. Ne az anyós-após döntsön már erről a dologról.
2012. nov. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!