Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szüljek a családi békéért?...

Szüljek a családi békéért? Próbálkozzak tovább?

Figyelt kérdés

A férjem szülei nagyon nem szeretnek az első pillanattal kezdve. A probléma az, hogy elég sznobok. Náluk mindenki "húsz" egyetemet végzett és van elég pénzük. Míg az én családom alkoholista, az érettségit is levelezőn tudtam elvégezni és azután egy két éves sulit. Nem azért mert nem akartam volna máshogy, de dolgoznom kellett ha enni akartam. Mivel nincs pénzem, iskolám lenéztek mindig is és biztosra vették, hogy csak a fiuk pénzét akarom. (pedig nem egyszer gondoltam arra az évek alatt, hogy bárcsak valami csóró pasi lenni, normális szülőkkel). A családomat is állandóan szapulják, ha látják őket. Pedig én már évek óta nem tartom velük a kapcsolatot, már akkor sem mikor összekerültünk a férjemmel. Mégis mindig nekem állnak, hogy milyen emberek.. Tudom én is, de nem tudok újjászületni egy másik családban. A másik gond velem, hogy nem nagyon akar összejönni a gyerek. Évek óta próbálkozunk, volt már inszem és lombik is, de sosem jön össze vagy elvetélek. Már nagyon nem jól viselem a helyzetet. Ezért elkezdtük az örökbefogadást megindítani. Azóta még rosszabb a helyzet. És csak azt hallom, hogy még erre sem vagyok képes, hogy orvoshoz járjak. Mintha ez csak ennyi lenne.

Én feladnám, boldog lennék egy örökbefogadott kisbabával is, úgy érzem a férjem is. Viszont akkor sosem fogadnának el az biztos, ami a kisebb gond, de félek hogy a gyereket is. Amikor erről beszélgetünk a férjemmel azt mondja ne legyek borúlátó a babát biztos megszeretnék, ha meg nem akkor neki fontosabbak leszünk mi. Ami oké, elhiszem, most is mindig mellém áll, de nem akarom azt sem hogy folyton veszekedjen a szüleivel. Még ha szerintem nem is tehetek róla, azért bánt hogy "miattam" van.

Egy közös baba megoldaná a helyzetet vagy csak én remélem?



2012. nov. 19. 09:13
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Kerdezö,

Latom mar masban is felmerült (30.valaszolo), hogy mi az eddigi sikertelen termeszetes probalkozasok oka baba-ügyben. Nem kene megis ezt atgondolni? Magadban tisztazni az egesz csaladi helyzetet (az uj csaladdal), es vegre tisztan latni? Mit akarsz valojaban, mi a legfontosabb sorrendben: ferj, gyerek, csalad...?

Nekem ugy tünik, mintha Te a "szakadt" csaladod helyett egy uj csaladot akarnal, kicsit szülöpotlekokat is latsz anyosodekban. Akik elfogadnak, akikre majd szamithatsz, mint szüleidre pl gyerekvigyazasban. (Ezzel csak az a baj, hogy ök ugy gondolkodnak, mint a #12 es joguk van mashogy dönteni.) Emiatt ragaszkodsz talan hozzajuk, vagy szerinted mi miatt? Te jobban tudod...

Bekessegre törekedsz mindenek felett, emiatt meg megalkuvasra is hajlando vagy. De a beke igy sem garantalt. Ha egy orszag megtamadja a masikat, mert uralni akarja, akkor a masik hiaba akar beket - igy müködik ez kicsiben is.

A ferjedre hivatkozol. Neked nem az a gond, hogy teged nem fogadnak el (pedig ezt a gyereked is erezni fogja, mi több, ha lany, ugyanugy sajat erzesenek erezheti majd, azt meg ne vard ilyen IQ-ju anyosektol, hogy ök ezt figyelembe veszik), vagy a mindennapi szapulasok hallgatasa, ami minden energiadat, figyelmedet elveszi a sajat eletedröl, celjaidrol , hanem az, hogy "szegeny" ferjedet bantjak... "miattad"... Hibasnak erzed magadat a szegeny ferjed szapulasa miatt - miert, mit követtel el?? Van ebbe beleszolasod, a ferjed-szülei kapcsolataba, hogy ki kit cseszeget? Ha ök bantjak, bantjak, ha a ferjed tür, tür, mit tudsz Te ezen valtoztatni? Az ö döntesük, Te csak a sajat eletedben dönthetsz, vagy?

A #12 amugy jol leirta anyosodek szemszöget es gondolkodasmodjat.

A gyerekkel kapcs. tanacstalansagodat meg mindig nem ertem. Többen irtuk: örökbefogadas+sajat gyerekre törekves együtt - HA valoban akarod, ilyen körülmenyek között. De en a helyedben a sokat szidott alternativ lehetösegekkel utanajarnek, mi van a tudatalattidban, mert szerintem ott felelem van a gyerekvallalastol, es ez a felelem az oka az "akarom+nem is"nek: Igy akarok gyereket es nem akarok a merleg 2 serpenyöjen kiegyenliti egymast, nem mozdul a merleg a gyerek javara.

Szerintem, ha egy jotünder megvaltoztatna anyosodek hozzaallasat, akkor könnyen ugy jarhatnal, mint en, es sok ev probalkozas utan 2 hettel a valtozast követöen elsöre allapotos lennel, termeszetes uton. Csak a jotünderek a mesekben vannak, tehat mit tudsz TE tenni? (Nalunk sem valtozott meg senki hozzaallasa, hanem a körülmenyeken valtoztattunk.)

korabbi

(13 es 15.)

2012. nov. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

am, lehet pont azért szereti a kérdezőt a párja, mert azt jeleníti meg, amit az ő saját, emberileg sötét családjában soha nem kapott meg.


Azon kívül manapság már rég nem úgy gondolkodnak az emberek, hogy azé lehet a fiam, akinek a rangja legalább olyan kiemelkedő. :D

Kicsit olyanok, mintha a középkorból ragadtak volna itt...

A fiukat pedig, ha ezzel bántják, alighanem eddig is bántották. Nem kell eltűrnie senkinek semmit, és nem kell magadra vállalnod az ő családi szennyesüket.

Kezdjetek új életet, ezektől távol.

2012. nov. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Egy baba igen sok szempontból bonyolítaná a helyzetet, minden házasságnak nagy próbája-és nem összetartója!-a gyerek. A gyerekvállalás kérdése maradjon független az itt leírt problémáktól a férjeddel közös jövőtök érdekében.
2012. dec. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!