Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom a férjemmel akarja...

Apósom a férjemmel akarja kifizettetni a villanyszámla különbözetet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apósommal élünk, van két fiunk, 5 és 1 évesek. A rezsit úgy intézzük,hogy a tüzelőt télire mi vásároljuk, ő meg fizeti a havi 12 ezres villanyszámlát. A téli tüzelőt nem futja ki a 200ezer ft, de minden évben változó, hogy mennyit költünk, attól függően, hogy milyen nagy a fagy.

Most kaptuk meg az elszámolót, 25 ezer ft.

Én nem akarom kifizetni, fizetünk eleget a télen. Amikor elfogy a fa, annyit mond apósom, hogy vegyen fát az, aki tüzelni akar. Persze, hogy veszünk, mert kicsik a gyerekek.

Mi a jó megoldás ebben a helyzetben?


2013. máj. 22. 14:39
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, ha te nem dolgozol, mert gondolom gyesen vagy, akkor a párodnak kellene eldönteni, fizet vagy nem, na meg az ő apja, aki azért gondolom etette, ruházta, felnevelte, tanítatta, hogy most 200 ezret keressen. Mivel azt írtad a párod tartja el az egész háztartást, akkor döntsön ő. Vagy, menj el te is dolgozni. Hidd el, ha nem lakna veletek apósod, akkor is ki kellene ezt fizetned, neked és a párodnak, a villany akkor is ennyi lenne. Csak annyival lenne kevesebb, hogy az ő gyógyszereit nem kellene megvenni, amivel meg 1 ember többet eszik, az nem olyan vészes szerintem. Azért mégiscsak egy beteg emberről beszélünk.
2013. máj. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
75%

sokkal több áramot nem használ... ez biztos... de vannak olcsón beszerezhető almérők mert nekem nagyanyám egyszer bizonygatta hogy az én a++-os hűtőm többet fogyaszt (mert látványra nagyobb sokkal) mint az ő kicsi 35 éves lehel hűtője (mert én pancser azt is megengedem hogy a hűtője külön menjen, gyönyörű látvány a nappaliban egy hatalmas zanussi hűtő és egy fele akkora lehel) az én hűtőm havi szinten 38 kwot fogyasztott az ő kis szar hűtője meg 143 kw-ot (ezt is csak onnan tudom mert írjuk miatta) Ő tv-zik gépezik lámpafény mellet én este 6nál hamarabb nem kapcsolok villanyt, télen 4 órakor... mese műsor megy persze egy lg új tv-n aminek a fogyasztását nem mértem le de megkockáztatom hogy nem lehet több ha éjjel nappal is megy mint a tv-é... Nálunk 2 tv van a házban a gyerekem akarata a szent este 8ig minimax van utána jöhetünk mi mert az animaxon a degenerált meséket nem nézheti...) a gépet nem feltétlen kapcsolom be van, hogy csak telóról netezek. A telefontöltöje sosincs kihúzva se a konektorja lekapcsolva (mert anno mi mindent pénztárca barátra csináltattunk és szobánként tudsz leáramtalanítani a hűtők kivételével...

Most tényleg álljak neki kiszámolni, hogy havi szinten egy idős ember mennyiben van???

2013. máj. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
45%
Ne fizessetek max nem lesz áramotok.
2013. máj. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
69%
Én kifizetném. Persze megbeszélném a dolgot meg a többit is. De valószínűleg ha ennyire rossz akkor nem élnék vele, hanem elköltöztem volna. Miért nem költöztök el? A sógor meg akkor költözzön oda. Mi a dédmamám melletti lakást vettük meg. Parkinsonos, ergo én ápolom de külön lakik. Mi hárman vagyunk és pl. nekem havi 10 ezer körül van a villany, neki meg havi 3...
2013. máj. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
63%

Havi elszámolással eddig elég volt 12. ezer majd ti többet használtátok és így nem lett elég ugyan az az összeg ami előtte, így kijött elszámoláskor a különbözet. Igen ezt nektek kell kifizetni.

Annyira szidod de megcsinálhatná az öreg, hogy eladja a lakást öregek otthonába bevonul aztán mehetnétek ahova akartok. Kicsit vedd észre, hogy nektek tesz szívességet.

2013. máj. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
86%
Aki azt írja, hogy 1 ember ugyan annyi áramot fogyaszt mint 4, az mégis hol él?
2013. máj. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

Eladja a házat? Azt nem teheti meg, mert a férjemnek is van tulajdonrésze, meg a tesóinak is. Szóval ezzel éppen nem tesz szívességet.

Sógorom nem fog ideköltözni, van sajátja.

2013. máj. 22. 17:47
 38/45 anonim ***** válasza:
87%

Akkor számoljunk


A kérdező és családja fizetik a saját dolgaikat, ez eddig oké. Plusz fizetik a papa vízhasználatát, kajáját, gyógyszerét. Meleg is van, ez oké, hogy ha nem lenne ott, akkor is lenne, de ha nem lenne ott, akkor a papa ezt is fizethetné magára.

Ezzel szemben a papának csak a villanyszámlát kell fizetnie, ami 12E ft.


Ha saját háztartása lenne, neki kéne enni-innivalót venni, villanyt, fát, vizet fizetni, az egy téli hónapban mondjuk 50, egy nyáriban 30E ft lenne. Ennek ellenére, ő télen-nyáron fizeti a fix 12E ft-ot.


A kérdező 'eteti' (kb. 15E ft), veszi a gyógyszereit (6E), vizet fizet(1-2E)... vagyis alsó hangon is havi 20ezret költ a papára, minden zokszó nélkül. Plusz ott van, ha baj lenne, hogy tudjon segíteni. Ez pedig szerintem pénzben nem mérhető. (zárójelben jegyzem meg, ha nem lenne ott, fizethetnék az ápolónőt/felügyeletet is)


Szóval kérdem én, tényleg akkora elvárás egy 26E Ft-os számla EGYSZERI kifizetése? Szerintem nem...



Ha nem lenne megterhelő, én is kifizetném, de így, hogy a gyerekekre kellene, nekem is bökné a csőrömet...

2013. máj. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%

"Havi elszámolással eddig elég volt 12. ezer majd ti többet használtátok és így nem lett elég ugyan az az összeg ami előtte, így kijött elszámoláskor a különbözet. Igen ezt nektek kell kifizetni. "


arra nem gondolsz, hogy az mellett, hogy ez valamivel nőtt, minden más csekkje "eltűnt"?

2013. máj. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

Én így még nem számszerűsítettem, de igen, így van.

Köszönöm!

2013. máj. 22. 19:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!