Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom a férjemmel akarja...

Apósom a férjemmel akarja kifizettetni a villanyszámla különbözetet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apósommal élünk, van két fiunk, 5 és 1 évesek. A rezsit úgy intézzük,hogy a tüzelőt télire mi vásároljuk, ő meg fizeti a havi 12 ezres villanyszámlát. A téli tüzelőt nem futja ki a 200ezer ft, de minden évben változó, hogy mennyit költünk, attól függően, hogy milyen nagy a fagy.

Most kaptuk meg az elszámolót, 25 ezer ft.

Én nem akarom kifizetni, fizetünk eleget a télen. Amikor elfogy a fa, annyit mond apósom, hogy vegyen fát az, aki tüzelni akar. Persze, hogy veszünk, mert kicsik a gyerekek.

Mi a jó megoldás ebben a helyzetben?


2013. máj. 22. 14:39
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem szégyeldd magad, utolsó. Szép nevelést kaptál.
2013. máj. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:

A jövedelmi viszonyok? Igen, a férjem jobban keres, csak neki kell fizetnie egy háztartást, gyógyszereket a gyerekeknek és ruhákat.

Apósomnak kb 6000ft a gyógyszer havonta, én veszem meg neki, így tudom jól.

Nekünk van egy hitelünk, azt fizetnünk kell.

Akinek nincs pénze, az nem vesz vadiúj traktort, hogy aztán a fiamat összetörje vele...

2013. máj. 22. 16:01
 23/45 A kérdező kommentje:

Vitatkozhatunk itt napestig.

Az a baj, hogy a mai világban a "család"-ba már nem férnek bele a nagyszülők, testvérek, ha valakinek van saját gyereke.

Én is kifizetném szó nélkül azt a r-hadt csekket, ha per pillanat nem a gyerekeknek kellene gyógyszert vásárolnom.

Nem azt a világot éljük.

2013. máj. 22. 16:04
 24/45 anonim ***** válasza:
89%

16:01

köszi... ment a zöld kéz :D

Nevelésből olyat kaptam amilyet... ha nem fizetsz számlát a gázszolgáltató téged biztos megkímél nem úgy, mint minket...

Mindenki pénzből él, ha nem tetszik a fizetni való az utcára kell költözni... Én senki miatt nem kapcsolatatom ki a gázt a villanyta vizet... ha használsz fizesd... jön a számla fizetni kell, ha tetszik az összeg, ha nem... Nekem se tetszett a végösszeg, de aki bír számítógépezni és tv-t fél füllel hallgatni lámpafény mellett a meleg szobában akkor sajnos fizetni is kell...

Hiába megyek tigázhoz hogy én ezt nem fizetem ki... Mit csinálnak? annyit mint én... Lekapcsolják a fűtést és megfagyunk aztán meg jó napot.... igazam van vagy igazam van?

2013. máj. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
43%

Bocs, én most kilépek innen. Nincs jobb ötletem, és hálát adok az égnek, hogy nem ilyen kicsinyes családban élek.


Sok sikert!

2013. máj. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
84%

lehetek kicsinyes, de a párom nem azért dolgozik sokat és túlórázik állandóan, hogy vöröskeresztet játszon az én családommal vagy a sajátjáéval... Fizetni való az fizetni való...

Mindenhol mindenkinek...

2013. máj. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
33%

Kedves utolsó!

Kívánom, hogy majd a te gyerekeid is pontosan ugyanezt a nagy semmit adják segítségként, amikor majd te leszel rászorulva!

2013. máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
78%

ma 15:34-es: ha SZERINTED egy egyedül álló idös embernél nem megy többet a mosógép, mint egy négyfös családnál, illetve ha szerinted mind at öten EGY szobában ülnek esténként - mert ugye CSAK akkor ég EGY lámpa, ha a kérdezö és családja nem használ számítógépet, nem néznek többet TV-t - mert valószinütlen, hogy EGYÜTT ülnek este EGY TV elött, meg azért hol gyerekmüsor van agyerekeknek, hol a szülöknek valami, amit nem hiszem, hogy az idös bácsi feltétlen nézne-, AKKOR igazad van.


De rajtad (meg a kérdezön ) kivül minden értelmesen gondolkodó ember tudja, hogy egy fiatal pár két gyerekkel SOKKAL több áramot használ, mint egy eygedülálló idös ember.

2013. máj. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

Örülj, hogy nem ilyen családban élsz. De még megtudhatod.

És igen, ha valaki nem fizet, kikapcsolják.

2013. máj. 22. 16:11
 30/45 A kérdező kommentje:

Van egy mondás: Mindenki azt kapja, amit megérdemel.

Írtam pár dolgot apósomról, de úgy látom, azt más átugrotta.

No jó, ennek így tényleg nincs értelme.

Mindenki fújja a magáét.

2013. máj. 22. 16:18
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!