Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom a férjemmel akarja...

Apósom a férjemmel akarja kifizettetni a villanyszámla különbözetet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apósommal élünk, van két fiunk, 5 és 1 évesek. A rezsit úgy intézzük,hogy a tüzelőt télire mi vásároljuk, ő meg fizeti a havi 12 ezres villanyszámlát. A téli tüzelőt nem futja ki a 200ezer ft, de minden évben változó, hogy mennyit költünk, attól függően, hogy milyen nagy a fagy.

Most kaptuk meg az elszámolót, 25 ezer ft.

Én nem akarom kifizetni, fizetünk eleget a télen. Amikor elfogy a fa, annyit mond apósom, hogy vegyen fát az, aki tüzelni akar. Persze, hogy veszünk, mert kicsik a gyerekek.

Mi a jó megoldás ebben a helyzetben?


2013. máj. 22. 14:39
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
69%
A legtisztább: Ti fizessétek a rezsi 4/5-ét, ő pedig az 1/5-ét.
2013. máj. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
69%

Végül is, csak a különbözetet akarja, hogy kifizessétek.

Egyébként mi is együtt éltünk a szüleimmel másfél évig. Én, a párom, két gyerek és a húgom.

Tavaly párommal és a gyerekekkel külön költöztünk, maradtak a szüleim és a húgom. A rezsijük semmit sem csökkent, mióta eljöttünk:)

De egy nyugdíjas bácsi valóban más, valószínűleg nagyon keveset fogyasztana egymagára. Az én nagymamámnak a havi villanya kb. 3-4 ezre forint, egymagának. Tévé és mosógép,hűtő, ennyi az elektronikai cikke, semmi mikró vagy egyéb konyhai gép. Na, meg a hajszárító:)

Apósod télen lehet pl. hogy este 6 után már nem kapcsol villanyt sem, nézi a tévét, alszik másnap reggelig. Míg ti mondjuk égetitek a villanyt este 9-10-ig.

Vagy mond azt apósodnak, hogy adjon bele télen a fába. De az tény, hogy ti többet használtok. A vízdíjjal nincs gond?

Vagy beszéld meg apósoddal, hogy felesbe fizessétek ki a 25 ezret!

2013. máj. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

A vízzel nincs gond, de csak azért, mert kifizetjük azt is. Nem sok, télen 4000ft 3 hónapra, nyáron meg 6000ft 3 hónapra.

Tudom, hogy ez így sehogyan sem jó.

Már régen elmentünk volna, de valakinek vigyáznia kell rá. Sógorom könyörgött, hogy ne menjünk, mert nincs, aki ellássa apósomat.

2013. máj. 22. 15:18
 14/45 anonim ***** válasza:
52%
Kérdés az is, hogy kinek mennyi jövedelme van? Ha az apósod nagyon kis nyugdíjat kap, és ti több pénzt, a helyetekben én nem vitatkoznék, kifizetném.
2013. máj. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
46%

nem tudom mivel fogyasztanátok több áramot ti hárman :) de jót mosolyogtam az első hozzászólaáson rögtön :)

A lámpát hiába vagytok öten a házban csak egyszer kapcsoljátok fel, a tv-t ugyanígy... a hűtőből se 5 működik gondolom hanem csak egy :)

Én nem fizetném ki...

A különbözet abból adódik, hogy vagy nem diktált rendesen valamit vagy lemaradásban vagytok... Fizesse ki... Vagy visszamenőleg le kell osztani a fa árát 200 éves szinten (persze tudom, hogy több mi is fával fűtünk)

az havi 16 ezer. ő fizet 12 ezres villanyt így még ő jön nektek havi 4 ezerrel ami 48 egy összegben. jó napot...

Vagy mindenki fizesse mindennek a felét. Velünk él Nagyanyám hepciáskodott (ő tipikusan az az ember akinek semmi nem jó sohaha meleg van azért ha hideg van azért), hepciáskodott, hogy ő bizony nem ad a 40 ezres gáz számlába így lekapcsoltam a fűtését... ha szemét dolog, ha nem, de volt nincs... nem fizet ne is üljön melegben... Nem telt el 2 nap és mondta, hogy fizet visszakapcsolhatjuk... nem tetszett neki a 14 fok a szobában... a termosztát 22 és fél fokra van állítva de rengetegben volt a gáz számlánk...

2013. máj. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

Látom, utolsó, téged sem kedvelnek a hozzászólásodért.

Én azért nem vagyok ilyen, hogy lekapcsolom a fűtést.

Apósomnak egy csekket kell fizetnie havonta, az a villany. Semmi mást.

Köszi :)

2013. máj. 22. 15:44
 17/45 anonim ***** válasza:
60%
Kedves kérdező, te azért szó nélkül átléped a számodra nem kedvező hozzászólásokat és kérdéseket, maradjunk ennyiben....
2013. máj. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
51%
Én szégyelleném magam, ha az idős nagyszülőmről lekapcsolnám a fűtést, de te is leszel egyszer idős, és te is rászorulsz majd másra.. :) akkor egyenlít az élet.. :)
2013. máj. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
34%
Így van, ahogyan az utolsó monja. Milyenek a jövedelmi viszonyaitok? Arra gondoltál, hogy apósodnak esetleg megterhelő lenne ezt kifizetni a feltételezhetően több tízezres gyógyszerszámlái mellett?
2013. máj. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
80%

én igen... ő az a tipikus ember akinél ha ezt főzél miért ez van miért nem amaz... ha a zt főzöm amit akar akkor miért pont most... ezt ne ide hanem amoda tedd... felnőtt nő létemre hova megyek már megint stb...

semmihez semmi köze mégis elszámoltat(na) ha menne neki de ilyenkor csak le van rázva...

Kint ülhetett a nappaliban nem szóltam semmire a főzésére se, hogy magának főz (tehát gázt használ) de a szobájában nem lehetett fűtés...

Ez különben az ő mondata után volt, hogy őneki nem kell a fűtés mert ő nem is csavarja fel a radiátort és amúgyis utálja a meleget és a mi gázszámlánkat ő bizony ki nem fizeti... Nem kell fűtés? akkor nem lesz fűtés... Legyen úgy... Hát nem az én seggem fagyott be...

2013. máj. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!