Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan sértődött meg anyósom?...

Jogosan sértődött meg anyósom? Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Férjem nem akar állást foglalni.

Figyelt kérdés

Nemrég sajnos örökséghez jutottam. Kifizettük belőle a hitelünket, a többit pedig eltettük.


Anyósom felvetette, hogy fizessük ki az ő hitelét is, és ő havonta nekünk fog fizetni, kamatmentesen. Aludtam rá párat, végül úgy döntöttem legyen. El is mentem egy ügyvéd ismerősömhöz hogy ezt hogyan lehet lepapírozni, ő adott egy szerződésmintát.


Ezt elvittük anyósomnak, aki teljesen felháborodott hogy én iylen szart akarok vele aláíratni, nem bízok benne, undorító dolog ezt tenni családon belül, én sem vagyok jobb mint a bank stb.


Ti mit gondoltok?


2013. jún. 15. 21:26
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez már olyan nagyságrendű, hogy tényleg kell szerződés. Olyan, amit ügyvéd is ellenjegyez. Ez nem bizalmi kérdés.
2013. jún. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Nincs 50 éves, aktívan dolgozik.

Ha pedig mégis meghalna, akkor nyilván "bukom" az összeget, viszont a férjem hitelmentes lakást örököl. Ezt is megbeszéltük az ügyvéddel. Anyósom előtt persze nem vetettük fel.

2013. jún. 15. 21:54
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
ne járj úgy mint én:kölcsönadtunk neki 2hónapra míg el nem adja a lakását és visszafizeti,mondta ő.Szerződést nem írtunk,mégiscsak rokon...6hónappal később hitelt akart felvenni emiatt a kölcsön miatt és többi tartozását összefogandó,kezesnek minket szeretett volna (!?!),1évvel később a fia a saját munkahelyétől kérte kölcsön az összeget hogy megadja a családomnak,ezt is azért mert időközben elváltunk és az ügyvédemet nem érdekelte hogy családi kötelék vagy sem,lepapírozta.(ex)Anyós azóta is a lakásában él...Lehet hogy a te anyósod megbízhatóbb,de lehet h nem.Jah,az én férjem sem akart konfrontálódni vele.Előzzétek meg a bajt!
2013. jún. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad! Ha meg nagyon sértődékeny, akkor menjen a bankhoz...
2013. jún. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

"Ha pedig mégis meghalna, akkor nyilván "bukom" az összeget, viszont a férjem hitelmentes lakást örököl."


A te örökséged a te különvagyonod, az nem megy a közösbe a házasság alatt. Ha te ezt a kedves anyósnak odaadod akkor bukod ha meghal.

Viszont a férjed örököl egy lakást, ami tehermentes és az ő különvagyona, vagyis jogilag semmi közöd nem lesz hozzá. Ha esetleg elválnátok, akkor az az övé, a bíróságon hiába reklamálsz hogy de te adtál kölcsön, papír nélkül esélytelen leszel....

2013. jún. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Csak papírral, ez nem bizalmi kérdés, ez üzlet, amivel csak ő jár jól! Tipikus: kisujjadat nyújtod és az egész karod kellene!
2013. jún. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Csak papirral! Jol tetted! A ferjed ne legyen ilyen tutyimutyi, mondja meg anyunak, hogy ez mindkettotok erdeke, hogy rendben legyen. A jo kapcsolat alapja a pontos elszamolas.
2013. jún. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Kifizeted a hitelét, ő kamatmentesen törleszthet, és még te vagy a szemét, ráadásul a párod nem foglal állást? Hát szép kis családba házasodtál be!

Amúgy meg ha nem vagy jobb mint a bank, akkor menjen csak a bankba. Biztos ott is adnak neki kamatmentes hitelt a két szép szeméért.

2013. jún. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól tetted! Írjatok szerződést mindenképp, különben nincs alku! Pénzügyekben nincs se barátság, se család! Már az gyanús, hogy anyós ennyire felháborodik rajta, én még papírral sem adnék ezek után!
2013. jún. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen felháborodás után főleg kizárólag csak papírral adnám az összeget.

Te sem vagy jobb mint a bank? Épp csak nem folytatta a mondatot, hogy-neked is vissza kell fizetni-


A leírtakból az jön le számomra, hogy anyóspajti arra számolt, hogy szépen kifizeti a te pénzedből a hitelét, neked fizet egy ideig, majd szépen elmaradoznak a törlesztések. Mert te nem viheted a házát, te nem vonhatod a fizetését...


...-Te sem vagy jobb mint a bank-...szép...


Azt hiszem ezek után inkább nem hogy papír nélkül, de papírral sem adnék neki egy fillért sem. Talán megmondanám, a múltkori felháborodását én tényként kezeltem, hogy akkor ezek alapján nem kell neki a pénz ilyen formában, tehát lekötöttem, amit nem lehet felbontani idő előtt..és minden bizonnyal le is kötném talán úgy egy évre, ha nincs tervem vele rövid távon.

2013. jún. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!