Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok akiben a hiba van?...

Én vagyok akiben a hiba van? Anyós-sogőrnő vita elviselhetetlen!

Figyelt kérdés
9 éve vagyunk házasok. Van egy 4 és egy 1,5 éves gyerkőcünk. Eleinte anyósom nagyon kedves volt, a sógornőmmel is jó volt a viszony. Amíg nem lettek gyerekeink. Állandóan jöttek a kioktatások, meg a bezzegelések hogy bezzeg náluk nem hisztizik, bezzeg náluk nem kakil be stb stb. Kb 2-3 hónapja úgy döntöttünk hgoy megengedjük magunknak azt a luxust, hogy szombatonként mindkét gyerkőc anyósomnál alszik. így van egy kis időnk a párommal kettesben lenni. Eleinte lenyeltem a szurkálódós, piszkálós beszólásokat. de most kiborult a bili. Most pl hétvégén 3éjszakát ott aludtak a gyerekek, de mivel a sógornőm tegnap jött haza a gyerekeivel, így hagytam hogy tegnap is ott aludjon csak a lányom náluk, hgoy tudjanak játszani. megbeszéltük hogy ma reggel hozzák haza a lányomat. erre ma felhívott anyósom hogy nem maradhatna e a gyerek, mert olyan jól eljátszanak. Mondtam hogy oké hogy jól eljátszanak, de jöjjön haza. hozzák el hozzánk a sógornőm gyerekeit és lehet itt is játszani. Erre hazahozták, csak az én lányomat ráadásul anyósom sírva száll ki a kocsiból a lányommal a kezében és persze a lányom is ordít hogy ő mért nem maradhatott a mamiéknál. Hát teljesen kiakadtam! Mondtam sógornőmnek hogy kösz hogy ennyire együttműködtök a gyereknevelés terén, erre elkezdett bunkón fennhangon beszélni velem, hogy jaj hagyjam már én gyereknevelési elveket. meg mit akarok én meg stb stb. gondolom ment náluk a duma hogy jó akkor megkérdezem anyát hgoy maradhatsz e, mivel én nemet mondtam akkor jött a hiszti és rá a válasz hogy látod anya nem engedi. Mindig ezt csinálták. ha én megtiltottam a csokievést vagy szörpivászatot ők tuti megengedték neki. ha én ezt vagy azt a mesét nem engedem megnézni a lányomnak ők bezzeg megmutatják neki. Tényleg én vagyok a hülye? bennem van a hiba? Nagyon rosszul esik mert az én szüleimre nem számíthatok, csak egy nagyszülei vannak a gyerekeimnek azok meg ellent mondanak nekem és folyamatosan keresztbe tesznek. Nem értem hogy én miben ártottam nekik, miért kell keresztbe tenni. Mindig meghallgattam anyósom szövegét is mikor apósomat szidta, meghallgattam a sógornőm tippjeit meg praktikáit amivel mindig boldogított sosem ellenkeztem nekik. Erre ez a hála hogy folyton versengeni akarnak és folyton azt akarják bizonygatni hogy nem vagyok jó anya és hogy ők mindent jobban csinálnak. Szerintetek én vagyok a hülye?

2013. aug. 6. 12:25
1 2 3 4 5
 1/43 szeptember20 válasza:
52%
Nem veled van a probléma, itt egyértelmű hogy az anyósod és a sógornőd féltékenyek.. ha már a fiát és a testvérét úgymond "elvetted" tőlük, akkor a gyereket megpróbálják ellened hangolni. Ne hagyd, hogy így folytatódjon, inkább ne engedd el őket, egy kicsit próbáld meg tartani magad, legyél makacs, mert így te fogsz kikészülni, és ők ennek örülni fognak.
2013. aug. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
73%
Iagzán nem értem, miért nem engedted, hogy a gyerek ott maradjon, ha ö is jól érzi magát, az anyós is szivesen látja meg az umokatestvérekkel is együtt lehetett volna még valamennyit.
2013. aug. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
79%
Mivel a kislanyod jol erezte ott magat, nem ertem, miert ne maradhatott volna meg egy napot ott, pl ugy, hogy este hazaviszik? Ha csak nem volt valami halaszthatatlan programotok, teljesen feleslegesen keltetted a feszultseget, es ennek a lanyod is aldozata lett. Ha meg mar annyira hianyzott, akar te is atmehettel volna anyoshoz, es akkor mindenki jol jar.
2013. aug. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
76%

Nekem kicsit úgy tünik, hogy itt te vagy inkább a sógornöd és az anyósod ellen.

Ha tusdtad, hogy most mennek haza akkor miért a hétvégére dobtad oda a gyerekeket, miért nem most amikor mindegyik ott van?

Miért olyan nagy baj, hogy a gyerek még egy napot marad, mert gondolom oviba nem ment?


Miért kell ennek ekkora feneket keríteni? Miért baj ha mamánál szörpöt isznak és csokit esznek?


Nekem még lányom itthon soha nem hisztizet azért mert mamánál van csoki. Itthon is van csoki módjával. Szörpit is ihat az ebéd után, és ha a mamánál egyszer egyszer ebéd elött iszik sem lesz baja belöle.

2013. aug. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
68%

Nehéz válaszolni, mert a gyereked jól érezte magát és te mégis hazavitetted.Abban meg igazad van, hogy a sógornõd is elengedhette volna a gyerekeit és akkor nem lett volna ez.

A szabályt viszont nekik kell betartani,mert te vagy az anyja a gyerekednek.

2013. aug. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
36%

Igy elég egyoldalú a sztori, na de a legtöbb nő ilyen, rivalizál, leakarja járatni a másikat sajnos...

Valószínűleg direkt csinálják, és tudják, hogy a legfájóbb pontodat a gyerekeiden keresztül találják meg! Elég aljas módszer, beszélj a férjeddel erről, hogy nem okés, amit az anyja és a testvére művelnek! Lehet nem ártana anyóssal is leülni és elbeszélgetni, hogy mi a problémája tulajdonképpen?!

2013. aug. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
96%
Minek viszed oda? Ne vidd el, a ti gyerekeitek, neveljétek ti. Nagyszülőhöz meg menjetek havonta egyszer, családilag egyszer egy hónapban 1-2 órára és kész. Ha nem tetszik az, ahogy ő neveli (márpedig ő neveli ha nála van napokra és az ő felelőssége, nem a tied) akkor ne vidd oda.
2013. aug. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
27%
Sokan megszólják itt az anyukát, hogy mért nem maradhatott még egy napot a gyereke...Én egyet értek vele, az ő lánya, és korlátokat kell szabni, mert utána még többet akartak volna, meg még jobban beleszóltak volna a nevelésbe, és a szülő dolga ezt eldönteni, nem a gyereké! Másrészt meg az unokatesókat elhívta magukhoz, és a nagyszülő direkt nem vitte el őket...
2013. aug. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
76%

En sem ertem, h miert nem maradhatott meg kicsit?!

Addig lett volna idod mondjuk takaritgatni, vagy fozni.

2013. aug. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
32%

Én abszolút megértem, hogy szeretted volna már a gyereket magad mellett tudni, hiszen a te gyereked.


Az anyósod és a sógornőd az írásod alapján nem tartja tiszteletben az általad támasztott nevelési elveket, ezzel megnehezíti a helyzetedet, sőt, azzal hogy mindent megenged a gyereknek, amit te nem, pontosan azt éri el, amit most is, hogy a gyerek üvölteni fog és téged hibáztat mindenért. Ergo szépen lassan te leszel a fekete bárány, hiszen a gyerek még kicsi ahhoz, hogy átlássa, mi folyik körülötte, neki csak az a fontos, hogy játszhasson és ez most meg lett vonva tőle.


Próbálj meg leülni velük beszélgetni, hogy persze családtagként joguk van elmondani a véleményüket, de a gyerekeknek mégiscsak te vagy az édesanyja és ezt tartsák tiszteletben.


Sok sikert kívánok!

2013. aug. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!