Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok akiben a hiba van?...

Én vagyok akiben a hiba van? Anyós-sogőrnő vita elviselhetetlen!

Figyelt kérdés
9 éve vagyunk házasok. Van egy 4 és egy 1,5 éves gyerkőcünk. Eleinte anyósom nagyon kedves volt, a sógornőmmel is jó volt a viszony. Amíg nem lettek gyerekeink. Állandóan jöttek a kioktatások, meg a bezzegelések hogy bezzeg náluk nem hisztizik, bezzeg náluk nem kakil be stb stb. Kb 2-3 hónapja úgy döntöttünk hgoy megengedjük magunknak azt a luxust, hogy szombatonként mindkét gyerkőc anyósomnál alszik. így van egy kis időnk a párommal kettesben lenni. Eleinte lenyeltem a szurkálódós, piszkálós beszólásokat. de most kiborult a bili. Most pl hétvégén 3éjszakát ott aludtak a gyerekek, de mivel a sógornőm tegnap jött haza a gyerekeivel, így hagytam hogy tegnap is ott aludjon csak a lányom náluk, hgoy tudjanak játszani. megbeszéltük hogy ma reggel hozzák haza a lányomat. erre ma felhívott anyósom hogy nem maradhatna e a gyerek, mert olyan jól eljátszanak. Mondtam hogy oké hogy jól eljátszanak, de jöjjön haza. hozzák el hozzánk a sógornőm gyerekeit és lehet itt is játszani. Erre hazahozták, csak az én lányomat ráadásul anyósom sírva száll ki a kocsiból a lányommal a kezében és persze a lányom is ordít hogy ő mért nem maradhatott a mamiéknál. Hát teljesen kiakadtam! Mondtam sógornőmnek hogy kösz hogy ennyire együttműködtök a gyereknevelés terén, erre elkezdett bunkón fennhangon beszélni velem, hogy jaj hagyjam már én gyereknevelési elveket. meg mit akarok én meg stb stb. gondolom ment náluk a duma hogy jó akkor megkérdezem anyát hgoy maradhatsz e, mivel én nemet mondtam akkor jött a hiszti és rá a válasz hogy látod anya nem engedi. Mindig ezt csinálták. ha én megtiltottam a csokievést vagy szörpivászatot ők tuti megengedték neki. ha én ezt vagy azt a mesét nem engedem megnézni a lányomnak ők bezzeg megmutatják neki. Tényleg én vagyok a hülye? bennem van a hiba? Nagyon rosszul esik mert az én szüleimre nem számíthatok, csak egy nagyszülei vannak a gyerekeimnek azok meg ellent mondanak nekem és folyamatosan keresztbe tesznek. Nem értem hogy én miben ártottam nekik, miért kell keresztbe tenni. Mindig meghallgattam anyósom szövegét is mikor apósomat szidta, meghallgattam a sógornőm tippjeit meg praktikáit amivel mindig boldogított sosem ellenkeztem nekik. Erre ez a hála hogy folyton versengeni akarnak és folyton azt akarják bizonygatni hogy nem vagyok jó anya és hogy ők mindent jobban csinálnak. Szerintetek én vagyok a hülye?

2013. aug. 6. 12:25
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
88%

Már sokan leírták, amit gondolok, de azért én se maradjak ki. :P

Szóval, az a problémád, hogy anyósod nagyon beleszól a gyereknevelésbe és mindent 'jobban tud'. Ennek ellenére a lányod heti 2-3 napot fixen náluk tölt. Ugye érzed az ellentmondást? Egészen nyilvánvaló, hogy minél több időt tölt az unokával a nagyi, annál jobban belefolyik a nevelésbe, akaratlanul is. Nagyobb rutint szerez a gyerek ellátásában, jól kiismeri őt, rengeteg közös élményük lesz, sőt valószínűleg egy csomó helyzetet kezelni tud a gyerkőccel, ami kapcsán tanácsot is tud adni Neked. Ezek nem rossz dolgok, de benned erős féltékenység dolgozik, hogy a kislányod a nagyihoz ilyen közel került. Ezt kellene feldolgoznod, átértékelned. Ha olyan segítséget szeretnél (mert gondolom a heti szabad napokról lemondani nem akarsz) aki semmibe nem szól bele, vegyél fel babysittert.

Elmondanám, hogy az én anyósom rendkívül erőszakos, nyomulós típus, nagyon szuggesztív ráadásul, tehát én úgy döntöttem, hogy a gyermek 6 éves koráig csak az én vagy a párom jelenlétében legyen együtt a gyermekeinkkel. Úgy akár minden nap is együtt lehetnek, nyaraltunk is együtt egy hetet, sokat járunk hozzájuk, de nem adjuk le napokra a gyerkőcöket. Nem mondom, sokkal nehezebb így, de nyugodtabb vagyok. :) Valamit valamiért, ugye.

2013. aug. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
76%
ez van, amikor többen nevelik a gyereket!
2013. aug. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
41%
nincs még gyerekem, de én sem értem, hogy miért nem maradhatott a gyerek? Legközelebb majd menj oda te, és mondd meg te a gyereknek, hogy nem maradhatsz kislányom, mert nálunk is lehet játszani. Mi volt az az ok, amiért a pici nem maradhatott? mert nem nagyon látok más okot. És nem is értem, hogy miért kéne a másik gyereket is rángatni, ha ott is elvannak, pakolni a játékokat stb. Nem is értem! ? Szerintem itt nincs igazad.
2013. aug. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
65%
Itt nem az volt a lényeg, hogy nem maradhat a gyerek, erre ne keressetek okokat, ez egy szimpla hatalmi harc anyós-meny között. "Nem maradhat, mert megmondtam, h jöjjön haza" ennyi.
2013. aug. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
51%
Ez megint egy olyan kérdés amire nincs jó válasz! Tudod a másik oldat is meg kellene hallgatni,mert egyik sztori sem egyoldalú. Ártatlan bárányka a két boszorkány mindig téged bánt......
2013. aug. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
72%

És még csodálkozol, hogy a sógornőd nem bír, amikor dagadt, rothadó fogúnak nevezed a gyerekeit?


Még ha azok is, ez akkor is durva.


Még egyszer leírom: senki nem mondta, hogy igyon naponta szörpöt a gyerek, de hétvégén párszor nem hal bele. Valahogy többmilliárd ember túlélte már a földön rohadó fogak nélkül. Nem a szélsőséges példát kell nézni, aki mást sem iszik.

2013. aug. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
75%

26os, te tényleg ilyen hülye vagy? Honnan vetted, h a sógornő előtt/vagy neki szemtől szembe dagadtnak meg rothadó fogúnak nevezi a gyerekét???! Nem jön le, h csak leírta, h mi a gond a táplálkozási szokásokkal?!


Ha nem tudsz rajta változtatni, akkor nem kell odahordani, de azt nem akarhatod, h te szorulsz rá, aztán úgy csináljanak mindent, ahogy te akarod. Illetve módosítok: akarni akarhatod, és lenne sok nagymama, aki tiszteletben is tartaná a te akaratodat, de úgy látszik ő nem ilyen. Bár mondjuk a valós helyzet hozhat azért érdekes dolgokat: tényleg hogyan ne adjon az egyiknek csokit, amikor a másik kap? Itt az a gond, h alapjáraton más az elképzelésetek pl. a gyermekétkeztetésről, és anyóst nem lehet változtatni, hát vagy el kell fogadni a kicsit bűnösebb napokat és egyébb más szokásokat, vagy nem kell napokra otthagyni a gyereket.

2013. aug. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
70%

Ne haragudj, de itt tényleg benned van a hiba.


Anyósod ne szóljon bele, álljon vigyázzba, csinálja azt, amit te mondasz, de igenis pesztrálja. Amikor az neked jó. És csak addig, ameddig az neked jó. Az se érdekes, hogy a gyerek mit akar.


Nem ott kell korlátokat szabni a gyereknek, hogy nyári szünetben egy nappal se maradhat tovább a nagyanyjánál.


Nem is értem, hogy minek kellett hazarángatni a gyereket, mikor megkérdezte, hogy maradhat-e és jól érezte magát. Erre te ezt közölted virágnyelven: Leszarom, hogy jól érzi magát a gyerek.


Mégis mit kellett volna mondani a gyereknek? Nem is tudod, hogy mit mondtak neki, de komolyan, mi mást kellett volna mondani? Ez az igazság. TE nem engedted. A gyerek maradni akart, ő látta, hogy jól érzi magát, ezért megpróbált megkérni, hogy hadd maradjon estig. Jó hogy sírt! 4 éves! Egy négy évest nem érdekel, hogy majd máskor játszhat!


Én jól nevelt gyerek voltam, de mikor egyik nagymamám eljött értem a másikhoz, mert felváltva voltam náluk nyáron MEGHARAPTAM és sikítottam, hogy nem akarok menni. Nem mondott nekem senki semmit én egyszerűen maradni akartam és homokozni OTT és AKKOR, mert jó volt. Ott hagyott. Így később magamtól mondtam, hogy akarok menni másik mamához. Ha elvisz, akkor a mai napig megmaradt volna, hogy de köcsög volt nagyanyám, hogy elrángatott és leszarta, hogy nem akarok menni... Még így is megmaradt, hogy mennyire nem akartam még haraptam is. Pedig aki vinni akart, az mindig jobban kényeztetett és mégse akartam menni, mert jó volt ott, amazokkal az unokatestvéreimmel.


Ebben az egész helyzetben csak egy rohadt nagy gond van, te egyáltalán nem azt nézed, hogy a gyereknek mi a jó, csak azt, hogy az legyen, amit te akarsz, és te fölébe kerekedj anyósodéknak. Anyósod meg a gyereket nézi, azt, hogy mit szeretne, hogy jól érezze magát, nem azt, hogy betartson neked. De te a gyereket is arra használod, hogy megmutasd ki a főnök.

2013. aug. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire gond az anyós akkor miért támaszkodsz rá a gyerek megőrzésében?? Akkor ne vidd oda a gyereket, ne tartsd vele a kapcsolatot és annyira meg lesznek sértődve az anyós és a sógornő is, hogy már gondod sem lesz velük.. Nem kötelező ám tartani a kapcsolatot..
2013. aug. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
Nem heti 2-3 alkalomról van szó, az csak most az építkezés miatt alakult így, egyébként heti egy éjszakát aludtak eddig ott. szombat este elvittem őket és vasárnap reggel hoztam haza. Azért hagytam rájuk, ahogy írtam is, néhány hónapja kezdtük mert arra gondoltam hogy nekünk is jó mert kettesben lehetünk a párommal és gondoltam a mama is örül a gyerekeknek. De nem gondoltam hogy ennyire bele fog szólni a dolgokba. Igen lehet hogy többek között azért sem engedtem tovább játszani a gyereket, mert megint mint minden egyes alkalommal ők felülbírálták az én döntésemet, megbeszélték előre a gyerekkel hogy maradhat annak ellenére hogy engem csak utólag kérdeztek meg. és hát én ekkor mondtam nekik hogy hozzák haza. egyébként azért akartam hogy hazahozzák, hogy itt nálunk is játszanak egy kicsit. Mndtam nekik hogy hozzák ide őket, de nem tették. Bennem az verte ki a biztosítékot hogy anyósom sírva adja oda a kezembe a gyereket, mintha legalábbis azt mondtam volna neki hogy soha többet nem láthatja! Mit gondolhatott a gyerek hogy a mama miért bömböl? aztán még csak tetézte hogy a sógornőm beszólt hogy mit tudunk mi a gyereknevelésről. Mndig is éreztették velünk hogy mi alacsonyabb rendűek vagyunk mint ők. ha kértünk valamit, akár csak a véleményüket, amit mi gondoltunk sosem volt jó. a mai napig anyósomék kicsi fiacskámnak hívja a páromat. szóltunk már neki, hogy oké elhiszem hogy ezt szokta meg de egy 30 éves embernél már illik elismerni hogy nincs már ott a tojáshéj a fenekén. pl a múlt nyáron a sógornőm szó nélkül levágta a lányom haját csak mert ő úgy gondolta hogy túl hosszú és amúgy is fel kell frissíteni. Persze az ő lányának a haja nem volt vágva mióta megszületett. Az én hajamra is azt mondta nem lehet megnöveszteni mert törik. Aztán az egyik barátnőm mondta hogy minek vágatom le 2 havonta a hajamat, így nem is fog megnőni. bíztam abban hoyg a sógornőm jó fodrász és ő jobban tudja úgy is, most derékig érő SZÉP hajam van. nem engedtem már 3 éve hogy hozzányúljon. ő elhitette velem hogy sz..r minőségű a hajam és soha nem lehet hosszút növeszteni belőle. persze ő növesztheti az ő haja sosem csúnya, meg a gyereke haja sem. csak az enyém meg a lányomé. de gondolom ez is kiforgatjátok, de mindegy. a lényeg hogy én bíztam abban hogy jó lehet a kapcsolat úgy hogyha ők vigyáznak néha a gyerekekre erre helyette azt kapom hogy kioktatnak, és a gyerekemet is ellenem hangolják. a nagyanyám sosem csinált volna ilyet. ők egyébként sokszor keresik rajtam a fogást hogy az ő kicsi fiacskájuknak bebizonyítsák hogy nem vagyunk egymáshoz valók. valószínűleg ez a probléma alapja. mivel egyedül vagyok, az én szüleimre nem igazán lehet támaszkodni még annyiban sem hgoy megkérdezzem a véleményüket, így muszáj a problémáimat magam megoldani. és sokszor gyötrődöm rajta hogy vajon mi hogyan jó, hogy most én teszek e rosszul valamit, vagy máshogy kéne a dolgokhoz hozzá állnom. ezért is tettem fel a kérdést nem azért hogy azon lovagoljunk hogy csokit adnak neki vagy szörpöt, vagy hogy miért kellett hazahozni a gyereket. a lényegen: hogy miért nem ér az én szavam semmit? ha én vagyok az anyja akkor ők miért bírálják felül az én szavamat? lásd hajvágás. pl egyszer eljött a sógornőm és nem volt elmosogatva és elkezdett papolni nekem hogy hogy lehetek ilyen trehány hogy nincs elmosogatva. Én sosem tennék ilyet hogy elmegyek hozzá és megkérdezem hogy miért nincs elmosogatva. Remélem így érthetőbb és érezhetőbb a problémám aminek nem az apróságok és a részletek a lényege.
2013. aug. 7. 06:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!