Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok akiben a hiba van?...

Én vagyok akiben a hiba van? Anyós-sogőrnő vita elviselhetetlen!

Figyelt kérdés
9 éve vagyunk házasok. Van egy 4 és egy 1,5 éves gyerkőcünk. Eleinte anyósom nagyon kedves volt, a sógornőmmel is jó volt a viszony. Amíg nem lettek gyerekeink. Állandóan jöttek a kioktatások, meg a bezzegelések hogy bezzeg náluk nem hisztizik, bezzeg náluk nem kakil be stb stb. Kb 2-3 hónapja úgy döntöttünk hgoy megengedjük magunknak azt a luxust, hogy szombatonként mindkét gyerkőc anyósomnál alszik. így van egy kis időnk a párommal kettesben lenni. Eleinte lenyeltem a szurkálódós, piszkálós beszólásokat. de most kiborult a bili. Most pl hétvégén 3éjszakát ott aludtak a gyerekek, de mivel a sógornőm tegnap jött haza a gyerekeivel, így hagytam hogy tegnap is ott aludjon csak a lányom náluk, hgoy tudjanak játszani. megbeszéltük hogy ma reggel hozzák haza a lányomat. erre ma felhívott anyósom hogy nem maradhatna e a gyerek, mert olyan jól eljátszanak. Mondtam hogy oké hogy jól eljátszanak, de jöjjön haza. hozzák el hozzánk a sógornőm gyerekeit és lehet itt is játszani. Erre hazahozták, csak az én lányomat ráadásul anyósom sírva száll ki a kocsiból a lányommal a kezében és persze a lányom is ordít hogy ő mért nem maradhatott a mamiéknál. Hát teljesen kiakadtam! Mondtam sógornőmnek hogy kösz hogy ennyire együttműködtök a gyereknevelés terén, erre elkezdett bunkón fennhangon beszélni velem, hogy jaj hagyjam már én gyereknevelési elveket. meg mit akarok én meg stb stb. gondolom ment náluk a duma hogy jó akkor megkérdezem anyát hgoy maradhatsz e, mivel én nemet mondtam akkor jött a hiszti és rá a válasz hogy látod anya nem engedi. Mindig ezt csinálták. ha én megtiltottam a csokievést vagy szörpivászatot ők tuti megengedték neki. ha én ezt vagy azt a mesét nem engedem megnézni a lányomnak ők bezzeg megmutatják neki. Tényleg én vagyok a hülye? bennem van a hiba? Nagyon rosszul esik mert az én szüleimre nem számíthatok, csak egy nagyszülei vannak a gyerekeimnek azok meg ellent mondanak nekem és folyamatosan keresztbe tesznek. Nem értem hogy én miben ártottam nekik, miért kell keresztbe tenni. Mindig meghallgattam anyósom szövegét is mikor apósomat szidta, meghallgattam a sógornőm tippjeit meg praktikáit amivel mindig boldogított sosem ellenkeztem nekik. Erre ez a hála hogy folyton versengeni akarnak és folyton azt akarják bizonygatni hogy nem vagyok jó anya és hogy ők mindent jobban csinálnak. Szerintetek én vagyok a hülye?

2013. aug. 6. 12:25
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
74%

Itt te is hibás vagy. Nyár van, meleg van, a lányod maradhatott volna, de te annak ellenére sem engedted hogy jól érezte magát. Nem hiszem hogy az anyósnak vagy sógornődnek kellett mondogatni a lányodnak hogy "látod anya nem engedte" Enélkül is sértve érezhette magát a lányod. Tudom milyen ez, számtalanszor átéltem gyerekként és sosem értettem miért nem engedték meg hogy maradjak..Főleg ha otthon csak egymagam ültem a szobámban..

Mondjuk abban is téged hibáztatlak hogy a kiírásod is másról sem szól csak arról hogy az anyósod, és sógornőd milyen rosszak.. Ennek ellenére mégis elengeded a gyerekeidet az "utálatos" anyóshoz pár napokra.. Kérdezem: Ha annyira rossz az anyósod akkor miért rá támaszkodsz gyermekőrzésben?? Akkor miért bízod rá a gyerekeidet???

Akkor fizess egy babysitternek és nem kell az anyósod, sógornőd rosszindulatú megjegyzéseit hallgatnod..

Így olvasva te annyira fárasztó lehetsz mint az anyós és sógornő..


Egyébként nagyon szívesen meghallgatnám a sógornőd verzióját is..

2013. aug. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
74%
7-esl értek egyet.
2013. aug. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
78%
Én sem értelek... Nyár van, más gyerek ilyenkor heteket tölt a nagyszüleivel, unokatestvéreivel, te meg 1 nyavalyás napot nem engedtél meg neki, pedig szerette volna. Azzal sem értek egyet, hogy a te gyereked és magad mellett akarod tudni, gondolom egy napba nem haltál volna bele nélküle. Miért kell mindenáron szigorúnak lenni egy ilyen dologban, amivel aztán senkinek nem ártott volna senki. Az anyósodéknak adok igazat ebben az esetben.
2013. aug. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

Ez így valóban nagyon egyoldalú.


Én sem értem, hogy ha tisztában vagy vele, hogy az unokatestvérek hétvégén lesznek ott, akkor miért nem akkor viszed a gyerekeket, hanem korábban? Ennek így szerintem nincs értelme. Ha jól érezték magukat együtt, nektek meg nem volt dolgotok, akár te is átmehettél volna/hazahozhatták volna este.


Nyilván nem kell rendszert csinálni belőle, de 1-1 kivételes esetben szerintem megengedhető, hogy tovább maradjanak.


A másik az, hogy mese, szörp, csoki. Most mit mondjanak a te gyerekednek? Mariska, te nem kaphatsz ezekből, csak az unokatestvéreid, neked nem engedi anyukád! Ezt komolyan gondoltad?


Ha te nem adsz neki csokit, szörpöt, nem nézhet x mesét, rendben van. A nagymamák általában elkényeztetik a gyerekeket, ezért ne hibáztasd. Ő nem tiltani, szabályozni akar, hanem megadni a gyereknek, amit szeretne. Hétvégenként egy kis "extra" nem árt szerintem, ha hétközben otthon be vannak tartva a szabályok!


Más: ha nem bírod a nagymama viselkedését, ne vigyétek oda minden héten a gyerekeket, ilyen egyszerű.


Szerintem ahogy te érzed, hogy "keresztbe akarnak tenni", ők is azt érzik, hogy nem szereted őket, a gyereket nem akarod náluk hagyni, ki akarod őket zárni valamennyire, és ha oda is adod, akkor megszabni, mit szabad vele és mit nem. Csak annyit mondok, hogy szerintem mindenkinek a legszebb gyerekkori emlékei közé tartozik, amikor egy kicsit a mamánál lehetett és ott olyan dolgokat csinálhatott, amit otthon nem (pl. két fagyi naponta, hasonlók:). Ne akard, hogy pont úgy kezeljék, mintha otthon lenne!

2013. aug. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
kedves anyuka a lehető legrosszabbat tetted, mamáéknál minden szép és jó, te meg hazarángatod, csak h ne az utált sógornőddel legyen a gyereked. Valszeg azért nem engedte hozzád a sajátjait, mert téged nem szívlel és veled nem akar beszélgetni addig, míg az uncsitesók hancúroznak. Még élénken él bennem, hogy anyáék mindig akkor vittek el minket valahonnan, amikor a legnagyobb játék közepette voltunk, mert játékra SOHASEM elég időt hagynak, abból SOHASEM lehet túl sok. A szabályállítgatás meg ne ott kezdődjön már, hogy 2-től 3-ig társas, utána kocsiba be és irány haza. Ezzel nem tekintélyt szerzel, csak aznapra egy hisztis kisgyereket. A szörppel és a csokival nincs semmi gond. A nagymamáknak pont az a dolga, hogy mindent megengedjen, amit az anyuka nem, ezért szeretnek ott lenni a csemeték /mamánál lehet estig nézni a tv-t, mamánál lehet szaladgálni az udvarba, és összekenhetjük magunkat a sárba stb stb/, de attól még ők pontosan tudják, hogy mi az amit otthon, és mi az amit a nagyinál lehet csinálni. Butaságot csináltál, hagyd játszani őket, mert ebben a korban nincs annál fontosabb.
2013. aug. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es válaszoló. Azért hétvégén "dobtam" oda a gyerekeimet ahogy te fogalmaztál, mert hétvégén az építkezésünkön vakoltunk, a párom munkatársai jöttek társadalmi munkában segíteni nekünk, én főztem kajáért piáért rohangáltam, és úgy gondoltam anyósék is örülnek neki ha a gyerekek egy napnál többet alszanak ott. Az pedig hgoy felajánlottam hogy jöjjenek ide a gyerkek játszani, az meg nekik nem tetszett. ha most nem hozták volna haza csak holnap délután hozták volna haza a lányomat. msot ne mond hogy nem sok idő nélkülem távolleni, hogy csütörtök-péntek-szombat anyóséknál, vasárnap itthon aztán hétfő kedd szerda megint anyóséknál... Egyébként ha nem hozták volna haza nyilván én mentem volna érte. Örülök hogy azért vannak jó páran akik megértik a problémámat. egyébként ahogy anyósom és a sógornőm innen elviharoztak kb 30 másodpercen belül megnyugodott a gyerek és eszébe sem jutott kérdőre vonni hogy miért kellett hazajönni. szerintem azért kezdett el sírni mert látta hogy anyósom is sír és nem értette hogy mi történik körülötte. Szófogadó okos kislány, és megérti mindig mikor kérek tőle valamit. büszke vagyok rá mert bárhol meg lehet jelenni vele.
2013. aug. 6. 12:56
 17/43 A kérdező kommentje:
kedves 15-ös. 3 hetet laktak nálunk a sogórnőm gyerekei! mert ő dolgozott és nem tudta hova tenni őket. ennél többet nem is vagyok hajlandó mondani erről nyilván én vagyok a szemét mert a gyerekemet én szeretném nevelni és nem szeretném ha beleszólnának a dolgaimba.
2013. aug. 6. 12:59
 18/43 anonim ***** válasza:
74%

Látom te is értelmes vagy kérdező... 15 válaszadóból 13 nem ért veled egyet, majd ezután vered a melled, hogy azért volt aki igen, szóval biztos igazad van. Gratula.


"msot ne mond hogy nem sok idő nélkülem távolleni, hogy csütörtök-péntek-szombat anyóséknál, vasárnap itthon aztán hétfő kedd szerda megint anyóséknál... "


Szerintem nyáriszünetben nem sok. Mi amikor az ovi zárva volt, 2 hetet voltunk folyamatosan a nagyinál, úgy, hogy a szüleink csak hétvégére jöttek értünk. A gyerekeknek is kell nyaralás, kikapcsolódás. Egyszer otthagyhatod őket így hosszabb időre is, aztán maximum utána 1-2 hétig nem viszed. Ilyen egyszerű - nem a konfliktusokat kell gyártani, hanem a gyerek érdekeit is nézni. Tudom, hogy nehéz elengedni a gyerekeket, de a szocializálódásuk egészséges része, hogy néha hosszabb időt is az anyjuk nélkül töltenek. Ismétlem, nem kell ennek mindennaposnak lennie, de nyáriszünetben 1-2x azért megengedhető. Túl szigorú vagy.

2013. aug. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
20%

Megértem, hogy haza akartad kérni a gyereket, mivel anyósodék provokálnak, és félsz, hogy elveszíted a kicsit. Mivel a mama engedékenyebb, és félsz, hogy telebeszéli a gyereked fejét.

De ha így viselkedsz, csak azt éred el, hogy a lányod megutál téged és jobban megszereti a nagyanyját. Mivel ő most szereti anyut is, mamát is meg nagynénit is, és ahhoz az oldalhoz fog húzni, ahol kevesebb a feszültség.


Persze nem szép dolog amit csinálnak, de belátónak kell lenned és akkor vége lesz. Ha a gyerekek szeretnek ott lenni, hát legyenek, legalább neked is lesz időd magadra, anya pedig csak egy van. Csak azt értesd meg velük, hogy attól még, hogy a mama engedékenyebb, otthon még nem feltétlenül jár a tábla csoki. Viszont időnként te is adhatnál nekik szörpöt, édességet, attól még nem rontod el őket. A kioktatást meg engedd el a füled mellett, ha nem tudnak provokálni, abbahagyják.


Vagy, itt olvastam nemrég egy nagyon jó tippet. Vegyél egy füzetet, add oda anyósodnak, és mondd meg, hogy mostantól a gyereknevelési tanácsait ne neked mondja, hanem abba írja bele. Úgy te is... jobban észben tudod őket tartani.

2013. aug. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
Nekem is azok a legszebb idők amiket a nagyszüleimnél töltöttem de mégsem állították be a nagyszüleim a szüleimet gonosz mostohának. ha apám azt mondta hogy nem mehetünk el biciklizni akkor nem engedett a mama sem. Az a baj hogy a bennem lévő feszültségnek rengeteg olyan oka van amit itt leírni nem lehet, ti nyilván nem értitek az apró részleteket, itt most jól kiforgatták a csoki és a szörp témát ez sem így volt ahogy ti látjátok. a kisebbik unokatesónak ki vannak rohadva a fogai mert csak szörpikét hajlandó cumisüvegből inni, a másik unokatesó meg kövér, emrt ő nem kér húst vagy zöldséget, ő kenyeret kér kechuppal meg krumplival. jó kólával leöblítve. Én nem akarom hgoy a gyerekeim iylen körülmények között legyenek. Igazatok van kár ezen hisztizni nem viszem oda őket többet. mindegy hogy ki melyik oldalon áll, alapvetően ott kezdődött a gond hogy rájuk bíztam.
2013. aug. 6. 13:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!