Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok akiben a hiba van?...

Én vagyok akiben a hiba van? Anyós-sogőrnő vita elviselhetetlen!

Figyelt kérdés
9 éve vagyunk házasok. Van egy 4 és egy 1,5 éves gyerkőcünk. Eleinte anyósom nagyon kedves volt, a sógornőmmel is jó volt a viszony. Amíg nem lettek gyerekeink. Állandóan jöttek a kioktatások, meg a bezzegelések hogy bezzeg náluk nem hisztizik, bezzeg náluk nem kakil be stb stb. Kb 2-3 hónapja úgy döntöttünk hgoy megengedjük magunknak azt a luxust, hogy szombatonként mindkét gyerkőc anyósomnál alszik. így van egy kis időnk a párommal kettesben lenni. Eleinte lenyeltem a szurkálódós, piszkálós beszólásokat. de most kiborult a bili. Most pl hétvégén 3éjszakát ott aludtak a gyerekek, de mivel a sógornőm tegnap jött haza a gyerekeivel, így hagytam hogy tegnap is ott aludjon csak a lányom náluk, hgoy tudjanak játszani. megbeszéltük hogy ma reggel hozzák haza a lányomat. erre ma felhívott anyósom hogy nem maradhatna e a gyerek, mert olyan jól eljátszanak. Mondtam hogy oké hogy jól eljátszanak, de jöjjön haza. hozzák el hozzánk a sógornőm gyerekeit és lehet itt is játszani. Erre hazahozták, csak az én lányomat ráadásul anyósom sírva száll ki a kocsiból a lányommal a kezében és persze a lányom is ordít hogy ő mért nem maradhatott a mamiéknál. Hát teljesen kiakadtam! Mondtam sógornőmnek hogy kösz hogy ennyire együttműködtök a gyereknevelés terén, erre elkezdett bunkón fennhangon beszélni velem, hogy jaj hagyjam már én gyereknevelési elveket. meg mit akarok én meg stb stb. gondolom ment náluk a duma hogy jó akkor megkérdezem anyát hgoy maradhatsz e, mivel én nemet mondtam akkor jött a hiszti és rá a válasz hogy látod anya nem engedi. Mindig ezt csinálták. ha én megtiltottam a csokievést vagy szörpivászatot ők tuti megengedték neki. ha én ezt vagy azt a mesét nem engedem megnézni a lányomnak ők bezzeg megmutatják neki. Tényleg én vagyok a hülye? bennem van a hiba? Nagyon rosszul esik mert az én szüleimre nem számíthatok, csak egy nagyszülei vannak a gyerekeimnek azok meg ellent mondanak nekem és folyamatosan keresztbe tesznek. Nem értem hogy én miben ártottam nekik, miért kell keresztbe tenni. Mindig meghallgattam anyósom szövegét is mikor apósomat szidta, meghallgattam a sógornőm tippjeit meg praktikáit amivel mindig boldogított sosem ellenkeztem nekik. Erre ez a hála hogy folyton versengeni akarnak és folyton azt akarják bizonygatni hogy nem vagyok jó anya és hogy ők mindent jobban csinálnak. Szerintetek én vagyok a hülye?

2013. aug. 6. 12:25
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Egyébként én is a gyerek érdekeit nézem, én szerettem volna ha nálunk játszanak. Miért baj ha én is látni akarom hgoy jól érzik magukat. Én pl a medencét tisztítottam ki és töltöttem fel hogy ha eljönnek tudjanak medencézni. Nem azért rángattam haza mert nem érdekelt hogy jól érzi magát. Tudom hogy mi kell a lányomnak és tudom azt is ha sokáig van távol tőlem akkor éjszakánként sír. meg pl 3 napig amíg anyósoméknál volt nem kakilt. hazajöttünk vasárnap és egyből kakilt itthon. Nem az a lényeg hogy nem maradhatott játszani, játszhattak volna itt is. itt ez a lényeg! Hgoy ők eldöntötték ha nem játszhat ott akkor itt sem fog. szerintem ők azok akik nem a gyerek érdekeit nézik. Semmibe nem tartott volna betenni a kocsiba a gyerekeket és elhozni hozzánk.
2013. aug. 7. 06:27
 32/43 anonim ***** válasza:
43%

Én abszolút megértelek és már tegnap is ki voltam akadva néhány hozzászóláson.


1. Ha valaki elviszi a gyereket (legyen az anyós vagy bárki), tiszteletben kell tartania a szülő által támasztott feltételeket.


2. Ha valami bajom van a menyemmel, azt nem a gyerek előtt fogom lerendezni vele, hanem érett felnőtthöz méltóan, négyszemközt. Ha a gyerek előtt elkezdek bömbölni, akkor ezzel a gyereket is hergelem az anyja ellen, akinek egyetlen vétke, hogy szerette volna már maga mellett tudni a gyerekét.


3. Nem tudom, hogy a kedves hozzászólóknak van-e gyereke és mit gondolnak a gyereknevelésről, de nehezen tudom elhinni, hogy mindig engednek a gyerek akaratának.

Ha egy négy éves gyerek azt mondja, hogy márpedig én maradni akarok, akkor annak feltétlen úgy kell lennie. Ennyi erővel diktálhatna ő a szülőknek, nem?


Azért nem értem a hozzászólók rosszindulatát, mert nem hinném, hogy egy négy éves gyereknek mindig engedni kell, mert éppen ő ezt vagy azt akarja.


Idézem a kérdezőt:

"Most pl hétvégén 3 éjszakát ott aludtak a gyerekek, de mivel a sógornőm tegnap jött haza a gyerekeivel, így hagytam hogy tegnap is ott aludjon csak a lányom náluk, hogy tudjanak játszani. megbeszéltük hogy ma reggel hozzák haza a lányomat"


Elnézést kérek, de három nap után már lehet, hogy én is azt mondanám a gyerekemnek, hogy ideje hazajönni, a sógornőmet pedig megkérném, hogy legyen korrekt és a megbeszélteknek megfelelően kezelje a helyzetet, azaz hozzák haza a gyereket a megbeszélt napon és időben.


Nekem ebből a helyzetből abszolút az jön le, hogy az anyós és a lánya mindig mindent jobban tud és ha valami nem úgy történik, ahogyan ők akarják, akkor elindul a hiszti.

2013. aug. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
68%

kérdező: "a mai napig anyósomék kicsi fiacskámnak hívja a páromat. szóltunk már neki, hogy oké elhiszem hogy ezt szokta meg de egy 30 éves embernél már illik elismerni hogy nincs már ott a tojáshéj a fenekén"


én: A fiam 30 éves. A napokban töltötte. Az én drága nagyim míg élt, "kicsifiam"-nak hívta, de nem csak őt, hanem a lányomat és engem is. És nekem 52 évesen sem volt sértő, bántó, és egyik gyerekem sem problémázott ezen.


kérdező: "megbeszélték előre a gyerekkel hogy maradhat annak ellenére hogy engem csak utólag kérdeztek meg"


én: kicsim, felőlem maradhatsz, ha anyu is engedi.


Ebben mi az, ami nem természetes?


A sógornőm ha önhatalmúlag levágta volna a lányom haját, és nekem nem tetszik, akkor ott rögtön szólok, hogy ne tegye, illetve utoljára tette, különben én is kezembe veszem az ollót - de ezt a sérelmet nem hurcolom magamban.


Ha nincs épp elmosogatva, és erre rákérdeznek, akkor válaszolok. Igen, trehány dög vagyok, délig fetrengtem az ágyban és arra vártam, mikor jön a bejárónő, hogy elmosogasson. - többet biztos, hogy nem merne szólni, még ha tényleg kupi van a konyhában, akkor sem.


Csak úgy általánosságban kérdezem tőled, hogy miért akarsz annyira megfelelni nekik, illetve miért kell görcsösen bizonyítanod, hogy te tökéletes feleség vagy, miért kell minden jelentéktelen dologgal foglalkoznod? Nem szabad ennyire komolyan venni ezeket! Legyél nagyvonalúbb magaddal és a környezeteddel is, tessék lazábban kezelni. Nem minden megnyilvánulás bántás, és ha neked valami rosszul esik, kérdezz vissza. Szóljál.


9 éve együtt vagy a férjeddel, ezek szerint valamit mégis csak jól csinálsz. Nem gondolod? Legyen több önbizalmad!


Azt írod, hogy bizonygatják, mennyire rossz anya vagy, és ők mindent jobban tudnak, mindent jobban csinálnak. Hagyd rájuk. Szó szerint. Ilyen sérelmeket ne hurcolj magadban, mert csak emésztik az energiád, arra pedig az építkezés miatt amúgy is szükséged van.

2013. aug. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Talán azért van bennem ez a nagyon nagy megfelelési kényszer mert ők is úgy állítják be magukat mint tökéletes háziasszony náluk sosincs koszos edény, de nálam megszólják ha van. Örülök neki hogy azért tényleg van valaki aki megért engem és nem én tévedek akkorát. sajnos nem tudom a fülem mellett elengedni az ilyen beszólásokat és kedvességeket mert folyamatosan kapom őket. Nem arról van szó hogy néha néha. Egyszerűen besokalltam velük. eleinte még tudtam nyugtatgatni magam, de már nem megy és minden apró beszólást a lelkemre veszem, és elkezdek agyalni hogyx mit teszek rosszul és megpróbálok változtatni magamon.
2013. aug. 7. 10:15
 35/43 anonim ***** válasza:
15%

"náluk sosincs koszos edény, de nálam megszólják ha van."


Ha vendégek vannak, tényleg illetlenség a mosatlan a konyhában. Megszólni sem illik, de ott tartogatni sem napokig.

2013. aug. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
69%
A rokonok mióta számítanak vendégnek? És ha valaki két gyereket nevel és mellette háztartást vezet, akkor miért kell meglepődni a mosatlan edényeken? Komolyan ez okozza a legnagyobb problémát bizonyos embereknél? Agyam eldobom...
2013. aug. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 málna_ ***** válasza:
51%

Jajj ez a kisfiam megszólítás tényleg idegesítő :)

Tavaly az esküvőnkön az anyósom szószerint hangosan bömbölt, hogy "jajj a kisfiam megnősül.." Úgy mondta, mintha minimum 2évre vitték volna Afganisztánba katonának..

A kisfia 35 éves egyébként.


Na de az én kérdésem: hol van mindeközben a férjed? Ő mit szól ezekhez a dolgokhoz?

2013. aug. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
32%

"A rokonok mióta számítanak vendégnek? És ha valaki két gyereket nevel és mellette háztartást vezet, akkor miért kell meglepődni a mosatlan edényeken? Komolyan ez okozza a legnagyobb problémát bizonyos embereknél? "


1. A családom a vendégem, ha nálunk vannak. A párom családja meg főleg. Attól hogy rokonok, nem érdemelnek kevésbé előzékeny és udvarias elbánást, mint mások, sőt. Magyarán mindenféle vendéget illik tisztasággal, renddel megtisztelni!


2. 2 gyerekes anyukaként különösképp szégyellném magam, ha hagynám állni a mosatlant, ahelyett, hogy evés után elmossuk a férjemmel. Igénytelenség, ha meg vendégeket vár az ember, akkor pláne.


3. Nem ez a legnagyobb problémám, de nehogy már annak álljon feljebb, aki koszos edényekkel fogad vendégeket!

2013. aug. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:
köszönöm a megértő válaszokat! kedves utolsó. Nos most megint el kell magyaráznom a pontos történetet mert megint szőrszálhasogatásba kezdtek a mosatlan edény történeten. itt megint nem az volt a lényeg hogy nem volt elmosogatva, hanem az hogy kioktatott. de hogy tisztán láss, így történt ez az eset: Szombat reggel volt, piac előtt bejöttek hozzánk mert visszahozták az edényeket amiben múltkor én vittem nekik kaját, és mondtam hogy vidd már ki légyszives a konyhába. És bizony szombat reggel nem volt még elmosogatva az előző nap estéről megmaradt tányérok. egyébként te nagyon hálás lehetsz a férjedért ha veled együtt szokott mosogatni. a párom kemény fizikai munkát végez reggel 5től este 5-6-ig nem fogom befogni fáradtan a nap végén még egy kis házimunkára is. azt meg úgy gondolom hogy megengedhetem magamnak hogy nem mosogatással fejezem be a péntek estémet :) szóval itt megint csak nem arról van szó amit beleképzeltek. nem vendégségbe jöttek, és nem úgy hogy én vártam őket csak beállítottak és ennyi. egyébként ők nem jönnek szívesen hozzánk szerintem még fél óránál többet sosem maradtak nálunk. nyilván azért mert igaza van az utolsó előtti válaszolónak, mert itt nem tudnak kibeszélni engem. A párom elzárkózik tőlük, mióta beszélt velük telefonon, ahol anyósom letagadta az egészet azóta nem is beszélt velük. Azt mondta hogy tudja hogy ők voltak a ludasak. Csak ő meg nem veszekedős fajta, mindig igyekszik jóban lenni mindenkivel. tudom hogy nem fog nekiállni patáliát csapni emiatt. megbeszéltük hogy nem mennek oda a gyerekek többet, majd valahogy megoldjuk nagyszülők nélkül. Majd lesz más olyan ember az életünkben aki elfogad minket olyannak amilyenek vagyunk és nem akar megváltoztatni.
2013. aug. 8. 06:45
 40/43 anonim ***** válasza:
28%

Az enyém ötkor megy el hat után jön és mindennap elmosogat. Be se kell fogni.


Amúgy nem vicces, hogy akinek nem segít a férje, az mind egyből szó szerint ezt írja "kemény fizikai munkát végez reggeltől estig!!!!". Érdekes. Ez olyan, mint mikor valaki nem akar pénzt hazaadni és érdekes módon mindig szó szerint ezt írja: "dohányoznak és mindenféle hiteleik vannak".

2013. aug. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!