Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mondanátok olyan indokot...

Mondanátok olyan indokot amiért egy nagyszülő jogosan nem kiváncsi az elsőszülött unokájára?

Figyelt kérdés
Én nem tudom ezt felfogni....

2013. okt. 4. 06:31
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudok olyan indokot. Szerintem nincs olyan.
2013. okt. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
69%

Jogosan??? Ez igy értelmetlen kerdes. Nem kiváncsi ra, mert pl nem szereti a gyerekeket, mert nem szereti a menyét/vejét, mert ő mást tart fontosabbnak, stb.

A szeretet nem kotelezo, igy nincs olyan, hogy jogos indok. El kell fogadni, hogy o ilyen es kész.

2013. okt. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
64%
Az, hogy nem szereti a menyét, vejét, nem indok!
2013. okt. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
a szeretet valóban nem kötelező,....de a szeretet mindenkiben ott van,és,hogy valaki pont az unokája iránt ne érezze ez nekem magas....ezért tettem fel ilyen bután a kérdést,hogy "jogos"indok lehet-e
2013. okt. 4. 06:42
 5/59 anonim ***** válasza:
84%

Nagyszülő vagyok, és emellett minden vágyam egy unoka, akit kényeztethetnék.

Az egyik fiamnak van egy kisfia akivel ő heti-két heti rendszerességgel tartja a kapcsolatot. Az édesanyjával még a gyerek születése előtt szétmentek, de szerencsére teljesen normális volt már akkor is a kapcsolatuk. Az unokám születésekor rohantam a kórházba látogatóba, de a babát nem tudtam megnézni, mert épp valamilyen "probléma" volt (jelzem, hogy bármelyik látogató előttem és utánam is látta a gyereket).

A gyerek kb. 1 éves koráig többször meglátogattam őket, amit látszólag nem elleneztek, szivesen láttak.

Csakhogy ezek a látogatások nagyon kinosak voltak. Ilyenkor az anyukán kivül a "menyem" valamelyik szülője is ott ült velünk, és minden mozdulatomat figyelték. Nem tudtam a babát felvenni, játszani vele, mert már kapták is ki a kezemből. A sokadik látogatás után ebből elegem lett. Később amikor már nagyobbacska lett a gyerek, kértem hogy hozzák el ők hozzám, de erre soha nem került sor.

Az hogy nem vagyok rá kiváncsi igy nem igaz, de évek óta nem láttam őt. Tudok róla mindent, csak látni nem látom.


Kedves Kérdező!

Csak egy megjegyzés. Nincs különbség elsőszülött vagy sokadik szülött unoka között. Mindegyiket egyformán kell szeretni.

2013. okt. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
39%
Miért ne lehetne az indok? A szeretetre nem kell indok. Butaság maga a kerdes is. Ha annyira szeretne tudni, hogy miért nem kiváncsi ra, akkor a nagyszulot kellene megkérdezni. A szeretetet nem lehet ki követelni.
2013. okt. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:
Istenem utolsó ,senki nem akarja kikövetelni,egyszerűen próbálnám megérteni....engem nem bánt ez az állapot,mert öszintén szólva én emberi oldalról nullának tartom....de a kislányom biztosan kérdezni fog a nagymamáról elöbb-utóbb....a te hozzáállásod szerint akkor biztosan meg kell érteni a gyermeküket elhagyó szülőket,a megcsaló hitveseket,talán még a gyilkosokat is....oké te ilyen vagy ,de vannak HÁL Istennek érzőbb emberek is
2013. okt. 4. 06:53
 8/59 A kérdező kommentje:
Kedves nagymama azért nálunk kissé más a helyzet,soha de soha nem látta még a kisunokáját és soha de soha nem érdeklödött róla.....
2013. okt. 4. 06:57
 9/59 anonim ***** válasza:
74%

Rosszul értelmezed. Nem kell megérteni, de el kell fogadni. Emellett elég nagy butaság a gyilkosokat ide keverni..... Igen, van olyan ember, aki elhagyja a férjet/feleséget/gyereket. Mit vársz? Hogy tartania kelljen a kapcsolatot? Hogy képmutatóan szeretetet mutasson? Mi értelme?

Nálunk se érdekli az egyik nagyszulot az unoka, sot, apuka is magasról lexarja. Es akkor? Mit csináljak, kotozzem le, hogy márpedig a te gyereked/unokád, szeresd es torodj vele? Persze....

Vannaka. Gyerekem körül akik szeretik, ez épp elég. Ezek meg - kit érdekel??.?

2013. okt. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:
tudod számomra az sokkal képmutatóbb ,hogy tökéletesnek állítja be valaki önmagát és az életét,de abba pont a kisunoka szeretete nem fér bele...kiskutyával aludni sokkal jobb ....:)
2013. okt. 4. 07:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!