Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mondanátok olyan indokot...

Mondanátok olyan indokot amiért egy nagyszülő jogosan nem kiváncsi az elsőszülött unokájára?

Figyelt kérdés
Én nem tudom ezt felfogni....

2013. okt. 4. 06:31
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
56%
Nézd, kedves kérdező. Ha a lányom egy agyatlan bunko senkiházival vállalna gyereket, aki engem utalna, hozzam nem közeledne, ahol tudna belém kötne es a gyerekem ezt simán el nézne neki, nos, képzeld, onnantól nem érdekelne az unokám, se a gyerekem. Ennyi.
2013. okt. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
34%
37-es vagyok. Igazságtalannak érzem, ahogy itt egyesek nekiesnek a Kérdezőnek. Én is nullának tartom apósomat és anyósomat, eszembe nem jutna közeledni hozzájuk, de ettől még ebben a helyzetben nem én vagyok a szemét. Nyilván a Kérdezőnek is megvan az oka, hogy ne tartsa túl sokra ezt a bizonyos nagyszülőt. Ezért talán nem kellene agyatlan bunkónak és hasonlóknak nevezni.
2013. okt. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
Gondolom ezt nekem szántad, utolsó. Nem a kérdezőre írtam, hogy bunko, hanem felvázoltak egy helyzetet, amikor en nem lennek kiváncsi az unokamra.....
2013. okt. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
45%

Itt pont TE vagy az okoskodó!

Bárki bármit mond, neked semmi nem jó, és meg akarod magyarázni, hogy a döglött ló csak alszik.

Mindegy. Örülök, hogy gyerek mellett tudsz egész nap internetezni.

2013. okt. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
Nem csak neked, de akkor tőled elnézést kérek 41-es válaszoló, félreértettem amit írtál. Viszont továbbra is tartom, hogy nem kellene így ítélkezni pár embernek.
2013. okt. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem minél keves családtag van egy baba körül annál jobb ha nem jön magától az a legjobb.

A legtöbb anyós mindent jobban tud mint a kismama és ezt közli is, azt hogy tényleg besegitene megfogná a vasalót vagy a porszívot amig a bébi véresre harapdálja a melled azt már nem de megmondja hogy tarsd.

2013. okt. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
Nagyon úgy tűnik, hogy mint anyós nem fogadod el, de nagymamaként jól jönne. Ez a "húz a vér" dolog csak abban az esetben létezik, amikor a lányodnak születik gyereke, akkor sem mindig. Teljesen más ha a fiad révén van unokád. Ő nem szenved meg érte. Bezzeg ha a lányod... úgy érzed mintha te lennél, örülsz, hogy végre átéli azt az örömöt és szenvedést, amit te éreztél. Még közelebb kerültök, ezáltal az unokát is sokkal inkább a saját vérednek érzed.
2013. okt. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
58%
Azért esik mindenki neki a kérdezőnek, mert szerinte csak a nagymama léphet ő nem. Mert ő miért is tenné? Ő csak járatja a száját, hogy a szemét nagymama nem jött el, és nehogy már ő vigye. Ugyanúgy egy lépést sem tesz, mint a nagyszülő, innentől kezdve ne adja elő, hogy szegény gyereknek mit fog mondani, mert ha ez neki akkora probléma, akkor keresse a választ arra is, hogy mi lesz, ha a gyerek megkérdezi, hogy és te miért nem vittél el a mamához anyám?
2013. okt. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
62%

Nem olvastam végig a válaszokat, a kommentjeidből ítélve viszont rátapintottak páran a lényegre: azzal, hogy téged nem szeret az anyósod, a gyerekedet sem szereti.

Ennek igen egyszerű oka van, nem úgy néz rá, mint az unokájára, hanem, mint "annak a nőnek a gyereke".

És az ember nem megy oda minden felbukkanó gyereket babusgatni.

Anyósod egyszerűen úgy érzi, nincs köze a gyerekhez.

A válaszaidból ítélve igaza van.

2013. okt. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 gömbicica ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező!

Elég sok választ generáltál a kérdéseddel, aminek a lényegére tán az 5. oldalon tértél ki, és a kérdés felvetéséhez hiányzik.

Itt mindenki ostorozza, vagy védi az anyóst.

Feltételezem Te vagy az anyuka, de ez a kérdésből nem derül ki.

MInt irod:

"NE haragudj de ,számomra nem érthető,hogy az indok ,hogyha nem szeretem a menyem akkor az unokám is lényegtelenné válik....számomra ez ostobaság....és nyugodtan ítélkezhetsz,de a kérdés lényegét még csak nagyon kevesen válaszolták meg....talán olvasd el mégegyszer......esetleg válaszold meg ,hogy te miért nem lennél a saját gyermeked gyermekére kiváncsi....."


A lényeg, vagy x akta az utolsó mondatban van:

"...Esetleg válaszold meg, hogy te miért nem lennél a saját gyermeked gyermekére kiváncsi..."


Első nekifutása azt gondolná az ember, hogy Te, a saját Édesanyádra, Édesapádra gondolsz. De gondolhatsz a férjed szüleire is.


Nos melyik nagyszülő a hunyó? Apai,- anyai,-?

És! ez a "nem kiváncsi" dolog miből gondolod, hogy igaz?

Lehet, hogy kiváncsi lett volna, lenne, de a helyzet inkább azt láttatja Vele, hogy jobb lenne, ha nem menne.


hm?

2013. okt. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!