Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mondanátok olyan indokot...

Mondanátok olyan indokot amiért egy nagyszülő jogosan nem kiváncsi az elsőszülött unokájára?

Figyelt kérdés
Én nem tudom ezt felfogni....

2013. okt. 4. 06:31
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
77%

Ne haragudj, de miért ne lehetne az o élete tökéletes a kutyájával??? Értem en, hogy rosszul esik neked, hogy nem kiváncsi a gyerekedre, de attól meg az o élete es ugy éli, ahogy o akarja.....

Sarkitva:szerinted ha egy no nem akar gyereket, akkor az o élete nem lesz tökéletes???? Hat hogyne lenne.

2013. okt. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem pont attol lesz valaki "erzo", mert megprobalja a masikat megerteni. Te egyszeruen elveted annak a lehetoseget, hogy egy nagymama nem lehet kivancsi az unokajara, ergo semmi olyan erzes nincs benned, ami lehetove tenne, hogy megertsd a masikat. Ez a te ertekrendedbe nem fer bele, tehat a masik nem erzo.


Nezd, mind kulonbozoek vagyunk es nem mind elunk azok szerint az alaptorvenyek szerint, mint mondjuk te. Nalad alap, hogy egy szulo nem hagyja el a gyereket vagy, hogy egy nagyi szereti az unokajat. Es ezen tul nincs mas es aki nem igy tesz az nem erzo, azaz, ha jol ertem, egyenesen megvetendo.


Szerintem pedig letezik ilyen es biztos van oka is. Hozzateszem, ettol meg nem biztos, hogy az illeto rossz ember, akit el kell itelni, meg kell vetni es gondolkodas nelkul erzesek nelkulinek kell titulalni. Pl egy fentebbi nagyi is irt egy okot. Kivulrol viszont te csak gondolom azt latnad, hogy nem foglalkozik az unokajaval, azaz szerinted biztos nem szereti, nem erzo...


Amugy az en nagyanyam sem erdeklodott irantunk. Hogy miert nem, erre volt egy urugy, az ok lehetett az is, hogy nem szerette a gyerekeket. Ennyi.

Egyebkent igen, mikor nagyobbacska lettem, tenyleg kerdeztem, hogy hol a nagyim, aztan mikor még nagyobbacska, fel is kerestem, utana pedig par ev utan mar en nem kertem belole.

Majd egyszer a te gyereked is elfogja donteni, hogy akar e vele talalkozni v sem. Addig meg ez van. Fogadd el, hogy csak mert van egy gyerek, attol meg nem mindenki nek ugyanolyan fontos, mint neked.

En pl nem varom el senkitol, hogy latogassa az enyimet. Ha jon es kivancsi ra, annak orulok. Ha nem, akkor sem sertodok meg v itelkezek.

2013. okt. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
100%
Nem szereti a gyereket. Ennyi. Nem kell megérteni, csak el kell fogadni!
2013. okt. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
Nálunk pl. az az oka, hogy egyszerűen ilyen emberek. Amúgy is szarnak mindenkire. Az egész család olyan nemtörődöm. Mindenkit csak saját maga érdekel. Én jobban is tartom, hogy ilyen emberek közé nem megy a gyerekem, mert tőlük sok mindent nem kapna. Nézd meg azt, hogy a többi emberrel hogy bánik a nagyszülő és akkor talán le tudod szűrni, hogy milyen ember.
2013. okt. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 A kérdező kommentje:
biztosan elkerülte a figyelmed de pont azért tettem fel a kérdést mert próbálnám megérteni....igen én másképp értelmezem a család és szeretet fogalmát ez tény
2013. okt. 4. 07:30
 16/59 anonim ***** válasza:
83%
Nincs ott mindenkiben a szeretet. Talán téged sem szeret, ezért nem kíváncsi a gyerekedre sem. Annyira, hogy az sem érdekli, ha ezzel fájdalmat okoz a saját fiának (akit mé szerethet is). Valószínűleg soha nem akarta, hogy ti együtt legyetek, amúgy is mérges volt, és a baba már csak hab a tortán.
2013. okt. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
66%
Nem kíváncsi rá, a gyerek csak gond. Még csak megfogant, már megkaptam, hogy a gyerek mennyi gonddal jár. Ő a képeslapnagyi. Mert a képeket azokat mutogatja ám, hogy az ő unokája.
2013. okt. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, leírom másképpen, hátha most megérted!

"Megérteni" csak a racionális dolgokat lehet. A szeretet pont nem az! Az ember nem mindig tudja megmagyarázni, hogy valamit/valakit miért nem szeret.


Én sem szeretem a lecsót. A racionális magyarázat az, hogy nem szeretem az ízét. De azt nem tudom megmagyarázni, hogy miért nem szeretem az ízét!


A nagymama nem kiváncsi az unokára. A racionális magyarázat, hogy nem szereti. De azt nem lehet megmagyarázni, hogy miért nem szereti.


Nem kell ezen tipródni. Biztos rossz érzés, de lépj túl rajta.

2013. okt. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 gömbicica ***** válasza:
40%

Kedves Kérdező és MIndenki!

"Istenem utolsó ,senki nem akarja kikövetelni,egyszerűen próbálnám megérteni....engem nem bánt ez az állapot,mert öszintén szólva én emberi oldalról nullának tartom....de a kislányom biztosan kérdezni fog a nagymamáról elöbb-utóbb....a te hozzáállásod szerint akkor biztosan meg kell érteni a gyermeküket elhagyó szülőket,a megcsaló hitveseket,talán még a gyilkosokat is....oké te ilyen vagy ,de vannak HÁL Istennek érzőbb emberek is"


az idézet kérdezőtől való. mi is ir?

."engem nem bánt ez az állapot,mert öszintén szólva én emberi oldalról nullának tartom."


Most őszintén!!! Te szivesen mennél oda, ahol leszarnak, és nullának néznek?


Én mikor menyemnek hordtam az ebédet, (már 3. éve minden hétköznap!!!!) ült a gép előtt én meg csak álltam mint a szar, mikor leraktam a fazekat, lábast....

Pár pillanat után nekem volt kellemetlen hogy ott vagyok, és eljöttem. szarrá bőgtem magam.

Nah most ilyen esetben hiába voltam kiváncsi az unokára, ha még a szobáig sem juthattam el soha!!!!

Megölték bennem szép lassan az érzést az ilyen viselkedéssel. Én mindig is gyerekszerető voltam, de ilyen megaláztatás után gyerekhez jutni? Inkább sose lássa az ember.

Szóval próbáltad volna meg nem 0-nak nézni a nagymamát, talán most másképp lennének a dolgok.szerintem!

2013. okt. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 A kérdező kommentje:
kedves utolsó....gondolom nekem kellett volna kirontanom a szülőágyról kezemben az újszülöttel és rohanni a nagyihoz,íme itt az unokád.....ne nevetess.....talán oda kellett volna jönni egy esélyt adni arra hátha mégis megmozdul az a bizonyos szeretet benne.....és ha nem akkor rendben nem szereti ,nem akarja.....de így hogy nem látta nem érezte,mit nem szeret????????????teljesen természetes a részemről ,hogy ebben az esetben emberi nullának nézem....vagy ő nem szeretheti az unokáját az oké dehogy én nem szeretem őt az már bűn....?butaságot írtál,semmi értelme
2013. okt. 4. 08:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!