Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mondanátok olyan indokot...

Mondanátok olyan indokot amiért egy nagyszülő jogosan nem kiváncsi az elsőszülött unokájára?

Figyelt kérdés
Én nem tudom ezt felfogni....

2013. okt. 4. 06:31
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem erre itt úgy sem fogsz választ kapni, hisz ahány család, annyi probléma. Lehet, hogy valaki leírja, hogy náluk mi a helyzet de az egyáltalán nem biztos, hogy nálatok is ez van. Itt írtak a nagymamák az Ő részükről. Nálunk az van, hogy páromnak sok tesója van. Mindenki el van foglalva magával. Senkit nem érdekel a másik senki nem kíváncsi a másikra. Ebbe a szülők is beletartoznak. Szép lassan mi el is maradtunk mellőlük, mert fölösleges olyan emberrel / emberekkel tartani a kapcsolatot akikkel nem lehet beszélgetni. Két gyerekünk van már egyiket sem látták, mert nem beszélünk velük már évek óta. Ez így alakult senki nem tesz ellene, hogy máshogy legyen, mert nincs igény a másik társaságára. Az most hogy ez szeretet hiánya, vagy egyszerűen csak a nem törődés jele passz. Nem mindenkinek van igénye mások társaságára, főleg, ha az egy olyan személy, akit nem Ők választottak.
2013. okt. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
100%

Saját szülőd, vagy a párodé? Egyébként tartjátok a kapcsolatot?

Biztos van valami problémátok alapban. Különben kíváncsi lenne rá.

2013. okt. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
100%

Akár anyósodról/apósodróól, akár a te a szüleidről van szó a kérdésben, először nézd meg azt, hogy a ti kapcsolatotok milyen. Milyen a gyerek kapcsolata a szülővel és milyen a meny/vő kapcsolata az anyós/apóssal? Gondolom, anyósodról van szó, ebben az esetben milyen anyósod kapcsolata a fiával és milyen veled?

Az pedig, hogy "elsőszülött unoka", semmi jogot nem ad az újszülöttnek. Ő is csak egy unoka, akkor is, ha jelen pillanatban még az egyetlen unoka. Mondom ezt úgy, hogy anno az én első gyerekem volt az elsőszülött unoka a szüleimnél.

A nagyszülőnek nem kötelessége kíváncsinak lennie, szeretnie az unokát.

Nem a nagyszülőnek szülsz unokát, hanem magadnak gyereket.


"de a kislányom biztosan kérdezni fog a nagymamáról elöbb-utóbb"

Akkor majd elmondod neki a helyzetet.

A gyerekek nagyon "rugalmasak" tudnak lenni ilyen helyzetekben.

Ha te nem sulykolod bele a gyerekbe, hogy "az xy nagymama nem kíváncsi rád, nem szeret téged" a gyerek elfogadja azt a helyzetet, hogy azt a nagymamát nem ismeri, az a nagymama nem látogatja.


"gondolom nekem kellett volna kirontanom a szülőágyról kezemben az újszülöttel és rohanni a nagyihoz,íme itt az unokád.....ne nevetess.....talán oda kellett volna jönni egy esélyt adni arra hátha mégis megmozdul az a bizonyos szeretet benne"

Ugyan miért kellett volna? Mert ez a szokás, vagy mert te így kívánod?

Az én anyósom sem jött el anno megnézni a gyerekeinket sem a kórházba, sem hozzánk. Akkor látták a gyerekeket, ha mi elvittük hozzájuk. Azt sem mondhatnám, hogy nem szerették őket a maguk módján, csak ők egyszerűen ilyenek voltak. A gyerekeim el tudták fogadni, hogy van egy nagyszülőpár akikkel minden nap találkoznak, és van egy, akiket évente 2-3-szor látnak amikor elutazunk hozzájuk. Ennek ellenére minden lelki törés nélkül felnőttek.


Az, hogy nálatok mi az indok, amiért a nagyszülő nem kíváncsi az unokájára, csak ti tudhatjátok.

A két véglet között (olyan csúnyán megbántottátok, kihasználtátok a nagyszülőt, hogy azóta inkább meg sem próbál közeledni felétek - a nagyszülő egy önző, érzéketlen hárpia, akit mindenki utál) rengeteg variáció van.

Amiket írtál, abból senki nem tudja megmondani, hogy nálatok miért alakult így.

Például azt sem írtad, mennyi idős a gyereked, te vitted-e a nagyszülőhöz, vagy csak azt várod (el), hogy a nagyszülő érdeklődjön felőle.

2013. okt. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
68%

Túl fiatalon szültél.

A semmire szültél.

Párod nem kedvelik.

Talán ezek miatt.

2013. okt. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
100%

Ne parázz, nem fog ez lelki sérülést okozni a gyerekben. Én soha nem ismertem a nagyszüleimet, noha már 25 éves vagyok, és még mindig élnek - azt hiszem.

Soha nem éreztem a hiányukat. Nekem tök természetes volt, hogy az embernek egy pár nagyszülője van. Amikor felnyílt a csipám, hogy másoknak kettő van, fel sem merült bennem, hogy emiatt nekem kevesebb jutott valamiből. Soha nem éreztem azt, hogy konkrétan RÁM nem kíváncsiak, soha nem gondoltam, hogy VELEM van a bajuk, és nem éreztem magam rosszul vagy rossznak miattuk. Már kisiskolás gyerekként felfogtam, hogy egyszerűen csak ellenezték anyám házasságát apámmal, és onnantól nem voltak kíváncsiak anyámra sem. Egyedül anyámat sajnáltam ebben a helyzetben, nem magamat, de ő pedig soha szikrányi jelét sem adta a fájdalmának vagy haragjának. Azt hiszem, örült, hogy békénhagyják végre. A szüleim 33 éve vannak együtt, nem is kérdés számomra, hogy ki hozott jó döntést a történetben és ki nem. Nem haragszom a nem ismert nagyszüleimre, egyszerűen közömbösen gondolok rájuk. Nem veszítettem sokat velük, pláne hogy csodálatos apai ági nagyszüleim vannak, akik szintén élnek még. Szerintem ha te sem hordozol magadban haragot, vagy fájdalmat, a gyerekednek sem fogod továbbadni azt. Úgyhogy fel a fejjel, ne próbáld megérteni, fogadd el és kész.

2013. okt. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
A második mondatomból kimaradt, hogy én soha nem ismertem az ANYAI nagyszüleimet.
2013. okt. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
36%

1 éves kisfiúnkat férjem szülei egyszer látták, akkor is azért mert el kellett mennünk hozzájuk valami miatt. Ők nem jöttek el megnézni, nem kérdezik mi van vele. Szóval erre a kérdésre én is várom a választ.

Mi egyébként megkérdeztük őket, a válasz az volt, hogy nincs idejük megnézni, egyébként érdekli őket... De akkor miért nem hívnak fel legalább havonta?

2013. okt. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 gömbicica ***** válasza:
75%

kérdező 20-as hozzászólás:

Nem bün ha valakit nem szeretünk.

De emberileg gondold már át amit irtam.

Nem kell a szülőágyról kitrappolni! Ez a hülyeség. biztos nem várta volna el az anyós (gondolom Vele van a probléma)

Azt hiszem hiába mondanék bármit, ugy sem értenéd.

Majd Ha Te is nagyszülő leszel, gondolj vissza erre a kérdésre, és a kérdést megelőző időszakra.

Más szemszögből látjuk a dolgokat. Ennyi.

2013. okt. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 gömbicica ***** válasza:
60%

23-as tökre igazad van. nekem nem volt türelmem ilyen hosszan ecsetelni a dolgot.

RÖVID A KÉRDÉS, nem tudható meg belőle, hogy miért alakult igy a helyzet. minden gondolatoddal egyetértek.

Kedves Kérdező gondold végig 23-as hozzászólását!!!!!

2013. okt. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
44%
Pl. mert a gyermek szüleire sem kíváncsi. Én nem láttam anyámat 14 éves korom óta, a lányom már iskolás és tudom, hogy anyám tud róla, de soha nem kereste - bár gyanítom sejti, hogy hiába is próbálná.
2013. okt. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!