Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Te rábíznád ezek után a...

Te rábíznád ezek után a gyerekedet anyósra?

Figyelt kérdés

4 hónapos fiunk van,sógornőéknek 6 hónapos,egy városban lakunk anyósékkal.

Mi eddig mindig meg tudtuk oldani a fiunk felügyeletét,sógornő viszont már hagyta ott anyósnál a kicsit.

Anyósnál voltunk tegnap,erre eldicsekedett,hogy sógornő kisfia milyen ügyesen ette a danone-t meg a húslevesből a répát,májat,de nehogy mondjam a sógornőnek,mert a lelkére kötötte,hogy csak tápszert adjon,mert még most kezdte el almával kostoltatni.

Sógornőmmel barátnők is vagyunk,így szóltam neki,tudjon róla,én is tudni akarnám.

Anyósnak annyit mondtam,hogy most felejtheti el,hogy kettesben marad a mi gyerekünkkel,nekem nem fog direktben full ellentétes dolgokat csinálni.(főképp,hogy nekem van többféle ételallergiám,párom is tejallergiás, a gyerekorvos szerint ne csodálkozzunk ha a fiunknál is jelentkezni fog valamelyik).

Azóta háborog,hogy de ő jó nagymama...


2013. nov. 18. 11:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem csak lelkiismeret furdalása van! Nyilván rossz neki is, hogy az anyósra nem meri bízni a fiát! És nem eltiltani akarja! Csak felügyelet nélkül nem bízza rá! Szerintem csak megerősítést vár, mert ez nem mindennapi helyzet, nem sokan vannak így szerencsére. Kérdező! Bízz az anyai ösztöneidben! A gyereket ne tiltsd el, de addig egyedül ne hagyd a nagyival amíg nem lesz nagyobb, vagy í nagyi nem változtat a hozzáállásán!
2013. nov. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
63%

A férjedről is sokat elárul, hogy milyen hangnemben beszél az anyjával. De tudd, az ilyen pasik (férfinak nem nevezném, az nálam más kategória) később a kedves feleségükkel is így fognak beszélni. Úgyhogy ne légy rá túl büszke.

Arról nem is beszélve, hogy ha a fiacskátok ezt látja tőletek, később nektek is bérelt helyetek lesz egy öregotthonban.

Az anyósod nem viselkedett helyesen, de az is biztos, ha a sógornőm az én édesanyámat így szapulná, nem az anyukámat tenném helyre, hanem a sógornőmet penderíteném ki. De örökre!!

2013. nov. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 A kérdező kommentje:

Nem tiltom el,nem is írtam ilyet,ha akarja láthatja naponta,de kettesben nem hagyom őket. Senki olyanra nem biznám,akiben én nem bízok meg.


Párom egy ritka türelmes ember,fát lehetne a hátán hasogatni,de két embert-a fiunkat és engem- a világon mindennél jobban szeret és félt.Az anyja nincs a felsorolásban,sosem volt.Szegény nagymamáját szerette még ennyire,ő sajnos már nem él.


Ha veszélyztetem majd az unokámat,akkor meg is fogom érdemelni,ha egyedül legyek egy öregotthonban....

2013. nov. 18. 15:45
 54/77 anonim ***** válasza:
55%
Kedves kérdező, teljesen megértem, hogy érzel, én is liszt- és laktózérzékeny vagyok, így nem mindegy, hogy később mit adok a gyerekemnek (akit egyébként pár éven belül tervezünk). Anyám nekem már fél éves koromban kiflit adott meg hasonlók, nem is csoda, hoghy lisztérzékeny lettem, ezt már ő is megkapta szemrehányásként, de nem csodálnám, ha a gyerekkel is ezt csinálná. Anyósom meg még most sem érti, hogy nem, néha sem ehetek liszteset, simán odarakja elém a sima zsemlemorzsából készült ételeket, így mindig mindenről ki kell kérdeznem a hozzávalókról, mert nem tudja, miben van glutén és miben nincs, ráadásul mindig úgy kezel, mintha kb leprás lennék, akit le kell sajnálni, csak azért, mert más étrenden vagyok. Már előre megmondtam a páromnak, hogy én sem ennek a lesajnálásnak, sem az ételeinek nem akarom kitenni a gyerekem később, amíg pici . Ha a boltban meglátom, hogy az alig 3/4-1 éves gyerek a kiflit rágja, már rosszul vagyok. :D
2013. nov. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:
50%
Olyan sok okos anyuka van... és most nem a kérdezőre értettem!
2013. nov. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
75%

54, csak jelzem, hogy a legújabb ajánlás szerint a glutént 5 hósan be kell vezetni. Vannak a vérmes szoptatást pártoló egyesületek, még ők is 6-7 hósan javasolják. [link]


"nagy kockázatú gyermekek esetében a 7 hónapos kor után bevezetett glutén fokozhatja a cöliákia kialakulásának kockázatát, a nagy kockázatú gyermekeknél érdemes a gluténvbevezetését 7 hónapos kor előtt, az első ételféleségekkel együtt megkezdeni." Nagy kockázatú, akinek van a családjában, ugyanis genetikai tényezők nagyban felelősek a lisztérzékenység kialakulásáért.

Persze azért hibáztasd csak anyádat, hisz a génállományodért ő is felelős.

Csak nehogy majd téged is később a gyereked, hogy te örökítetted tovább neki. Vagy addigra megint megváltozik az ajánlás. Mert hiába van egy elvileg mindenkire érvényes ajánlás az ételek bevezetéséről, de ez igen gyakran változik, a kis korkülönbséggel született 3 gyerekemet sem egyformán kellett hozzátáplálnom. Képzelem, mi lesz majd, ha nekik lesz gyerekük. Majd frissítem tudásom :D



Bocs a kis kitérőért, de ez annyira szemet szúrt, mert igazságtalannak éreztem!

Ha a férjed ilyen jól "helyre tudja tenni" az anyját, akkor beszéljen vele. Meg gondolom a lányától is meg kapja majd a magáét. Próbáljátok megértetni vele, hogy ezzel nem csak a gyereknek tesz rosszat, de titeket is végtelenül kínos helyzetbe hozhat. Bármi van, kiütés/hasfájás hasonló tünetek, az orvos első kérdése, hogy mit evett a gyerek. Ezt tudni kell, ezért se adjon neki minden vackot, vagy ha mégis, legalább szóljon.

2013. nov. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
0%

Van akinél a szép szó nem használ. Az általam emlitett példánál is az ordibálás segitett. Van egy embertipus aki ha kedvességet, figyelmet kap akkor visszaél vele, s el kell nyomni ahhoz hogy normális legyen.


Kérdező, ha a gyereked kicsit nagyobb lesz, rábizhatod majd az anyóst. 3 évesen már szoktak annyira értelmesek lenni hogy ha elmagyarázod neki hogy nem ehet pörköltet az anyós az epéje miatt akkor megérti s nem eteti meg.


De az anyós valószinüleg sohase éri el ezt a szintet.

2013. nov. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
41%
Akkor ne bízd rá, úgyis otthon vagy gyes-en, gyed-en az a dolgod, hogy neved ne másra hárítsd a dolgokat.
2013. nov. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
77%

Ne bízd rá. Te vagy az anyja, Te dolgod nevelni.

Anyós csak elrontaná, hiszen nem ért hozzá.

2013. nov. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:
55%
A két utolsónak üzenném, hogy senki nem mondta, hogy az anyuka ne nevelné a gyereket és hogy ezt az anyósától várná. De gondolom Ti sem gondoljátok komolyan, hogy 3 éven keresztül, napi 24 órában kellene az anyukáknak a gyerekével lennie, csak mert gyedet, gyest kap. Kíváncsi lennék, mit mondanátok akkor, ha a zsúfolt váróterembe vinné mondjuk magával, ahol órákig is várakoznia kellene vele.
2013. nov. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!