Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Te rábíznád ezek után a...

Te rábíznád ezek után a gyerekedet anyósra?

Figyelt kérdés

4 hónapos fiunk van,sógornőéknek 6 hónapos,egy városban lakunk anyósékkal.

Mi eddig mindig meg tudtuk oldani a fiunk felügyeletét,sógornő viszont már hagyta ott anyósnál a kicsit.

Anyósnál voltunk tegnap,erre eldicsekedett,hogy sógornő kisfia milyen ügyesen ette a danone-t meg a húslevesből a répát,májat,de nehogy mondjam a sógornőnek,mert a lelkére kötötte,hogy csak tápszert adjon,mert még most kezdte el almával kostoltatni.

Sógornőmmel barátnők is vagyunk,így szóltam neki,tudjon róla,én is tudni akarnám.

Anyósnak annyit mondtam,hogy most felejtheti el,hogy kettesben marad a mi gyerekünkkel,nekem nem fog direktben full ellentétes dolgokat csinálni.(főképp,hogy nekem van többféle ételallergiám,párom is tejallergiás, a gyerekorvos szerint ne csodálkozzunk ha a fiunknál is jelentkezni fog valamelyik).

Azóta háborog,hogy de ő jó nagymama...


2013. nov. 18. 11:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
55%
38-as vagyok, egyébként az is felháborító, hogy felül írja a döntésedet. A te gyereked! Ha te vmit nem engedsz meg, ő megteszi, csak arra ösztönzi a gyereket, hogy ne tiszteljen téged, mert nem mindig kell rád hallgatni, majd kijátszanak együtt. Persze az anyós biztosan örül, hogy akkor ebben jobb lesz a gyereknél nálad, mert ő megenged mindent, de neked lesz problémád utána a gyerekkel. Most nem is csak arról van szó, hogy mit kapott, hanem arról, hogy ha vmire megkéred, ő mást csinál és még el is titkolná! Persze, hogy nem bízol benne ezek után! Meg kell vele értetni, hogy ne nevelje másképp a gyerekedet mint ahogy te! (azért az első hozzászólóval egyetértek, 3 éves koráig csak akkor adnám oda ha nagyon nem tudom másképp megoldani) Utána már nem annyira vészes a helyzet.
2013. nov. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
50%
Megértem, hogy haragszol az anyósodra, jogosnak is tartom, de szerintem azért ennél jóval több problémád van vele, vagy máshogyan, máskor kezdődtek a bajok. Eléggé felfújod ezt a dolgot. Igen, régen lehet hogy a 2 napos csecsemő tehéntejet kapott, de nem volt ennyi allergiás ember, mint most. Én megkérném az anyóst, hogy a ti gyereketeknél tényleg tartsa be amit kérsz, de nem fosztanám meg a gyerekem attól, hogy megtudja milyen király dolog nagymamázni.
2013. nov. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 A kérdező kommentje:

"Erősen túlreagálod a dolgot szerintem. Semmi baja nem lett a gyereknek, nyilván mami is tanult belőle."


Nem tanult belőle,mert ahelyett,hogy bocsánatot kért volna a lányától,hogy kérés ellenére direkt az ellenkezőjét csinálta,még én voltam a hibás,mert elmondtam sógornőmnek a dolgot.

Anyós szerint sógornőmmel együtt hülyék vagyunk,mert pár hónapos babának nem pörköltöt adunk kólával kb.

2013. nov. 18. 14:16
 44/77 anonim ***** válasza:
78%

Több dolgot is figyelembe kell venni a kérdésnél szerintem.


Először is nem értek egyet azzal, hogy egy 6 hónapos babának már mindent ennie kellene. Az én lányom a 6. hónap végéig kizárólag anyatejes volt, ez után is pontosan betartottam a hozzátáplálási táblázatokat és már egy éves is elmúlt, mikor kapott abból, amit mi ettünk. Most 2,5 éves és még mindig nem kap mindenből.


Az allergia és különös képpen az ételallergia nem egy felkapott új hóbort, amire nem kell odafigyelni. Igen, anyáink és nagyanyáink ezt máshogy csinálták, és meg is tehették, mert az akkori élelmiszerek még más összetételűek voltak. Most már viszont minden tele van mindenféle adalékanyagokkal, ízfokozókkal, tartósítószerekkel, hogy az antibiotikumokat és hormonokat ne is említsem. És bizony egy pici baba bélrendszere minderre nincs felkészülve.


Szóval szerintem nincs azzal gond, ha egy nagyi tovább engedi fent lenni a gyereket, még az sem olyan nagy baj, ha fogmosás nélkül megy nagy ritkán aludni. Viszont az unokája egészségével ne játszon, ne a kicsi kárára akarja megmutatni, hogy milyen jó nagyszülő.


Viszont az egész ügyben mégsem ez a legzavaróbb a számomra. Hanem a hazugság, hogy csakazért is máshogy teszi a dolgokat, mint ahogy megbeszélték és még büszkén dicsekszik is vele.

2013. nov. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 A kérdező kommentje:

"Én megkérném az anyóst, hogy a ti gyereketeknél tényleg tartsa be amit kérsz"

sógornőm is szépen megkérte,hogy ebédre a tápszert adja oda neki,szépen meg is mutatta,hogy mennyi por,mennyi viz. Erre tessék,tejlesen mást ad neki,úgy hogy tudja,hogy anyatejen és tápszeren kívül pár deka almát evett életében.

Ha a saját lánya kérését nem teljesiti,akkor az enyémet miért teljesítené?

Nekem is bólogatna,hogy jólvan,minta lányának,közben csinálná az ellentétjét? Nem próbálom ki.

2013. nov. 18. 14:25
 46/77 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem fújod fel. Én sem bíznám így sem anyámra, sem anyósomra a gyereket. 6 hónaposan, amikor épp csak ismerkedik az új ízekkel, semmi szüksége tartósítószeres, cukros vackokra. A mai szülők tudatosabban nevelik a gyerekeket, odafigyelnek az allergizáló ételekre, cukorra, próbálnak egészségesen táplálkozni. Amikor már nagyobb a kisgyerek, beleférhet a mamitól kapott nasi, de nem fél évesen.


Elképzelhető, hogy anyósodnak fogalma sincs, hogy mennyi minden változott, mióta ő nevelt gyereket. Ha jó a viszony, én lehet lemennék vele együtt mondjuk egy védőnői tanácsadásra, és megkérném a védőnőt, hogy kicsit világosítsa fel, hogy most mi/miért/hogy van. Ha hajlandó elolvasni, akkor netről is tudsz letölteni infot.

Amíg nem érti meg, hogy igenis árt avval, ha mást tesz, mint amit ti kértek, addig semmiképp sem bíznám rá a gyereket. Az a baj, hogy sok nagyszülő nem érti meg, hogy nem csak kötözködik a gyerek anyja/apja, hanem mienk a felelősség.

Nekem vérciki volt, amikor tüzelő, vérvörös fenékkel vittem le a kicsit az orvoshoz, mert a mami teletömte paradicsommal. Tudtuk, hogy nem bírja, mondtuk is, de ő adott neki, mert milyen cukin eszi, és ez tuti nem árthat. Én meg magyarázkodjak a dokinak. Ismerős kisgyerekének a sok csokitól olyan szorulása lett, hogy beöntésre kellett vinni. Az anyának, a mama, aki adta a kicsinek, ebből már nem vette ki a részét.


Ezt meg kell beszélni velük, ha értelmes, csak meg fogja érteni.

Nekem annyiban szerencsém van, mert anyósom is, és anyukám is olvasott, tanult nők, és kérésemre utánanéztek, hogy napjainkban mi a hozzátáplálás menete. Anyósom utóbb mesélte, hogy az ő idejében ebből abszolut nem csináltak faksznit, ennek köszönhető szerinte is, hogy mind az 5 fia durván hasfájós volt gyereknek, és felnőttnek is. Állandóan gyomorpanaszaik vannak. Ő nem tudott szoptatni, a tápszer akkoriban rossz ízű volt, így simán feles tejet adott a gyerekeknek. Ma már persze máshogy csinálná. A paradicsomos eset után neki nagyon lelkifurdalása volt, ennek köszönhetően nincs ezzel kapcsolatban konfliktus közöttünk. :)

2013. nov. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
36%
és arról mi a véleményetek amikor szemtől szembe leb a sz hogy ne úgy neveljem a gyereket ahogy helyesnek tartom?
2013. nov. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 A kérdező kommentje:

Szerintem akkor látná utoljára a fiunkat.Mondom ezt úgy, hogy ebben a férjem is támogatna.

(még régebben volt vitánk bőven,próbált beleszólni az életünkbe,de párom olyan hangnemben helyretette,hogy azóta azt nem meri,mert megfenyegette párom,hogy ha ne fejezi be,egyedül fog egy öregotthonban élni,rólunk maximum fényképet lát)

2013. nov. 18. 15:13
 49/77 anonim ***** válasza:
77%

nem olvastam végig a válaszokat. gyerekem sincs, de mégis kiverte e biztositékot!


1. fokozatosan kell rávezetni a gyereket a rendes kajára, nem pedig durr bele, hát jóhogy nem pacalpörköltet adott neki! és az anyja határozza meg, h hogy legyen ez a rávezetés.


2. mi az, h "nehogy megmondd..."? családon belül sumákolás. felháboritó! és ha aznap vm baja lesz, és anyuka nem tudja megmondani az orvosnak, h mit evett a pici, mert a mama nem közölte vele?


kérdésedre a válasz: nem biznám rá. max ha nagyobb lesz, és miután apuka kiosztott a kedves mamát, h mi a szülők részéről az elvárt felügyeleti eljárás. hahh!

2013. nov. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
53%
Jó, akkor most mit írjunk neked kérdező? Bármit mondunk az anyós a rossz, csak őt szidod. Mondom ezt úgy, hogy tényleg hibázott. Akkor ne vidd hozzá a pulyádat, tiltsd el tőle, de most benned az tényleg jó érzést kelt, hogy itt vadidegen emberektől visszaigazolást kapsz hogy az anyósod zakkant?
2013. nov. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!