Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Te rábíznád ezek után a...

Te rábíznád ezek után a gyerekedet anyósra?

Figyelt kérdés

4 hónapos fiunk van,sógornőéknek 6 hónapos,egy városban lakunk anyósékkal.

Mi eddig mindig meg tudtuk oldani a fiunk felügyeletét,sógornő viszont már hagyta ott anyósnál a kicsit.

Anyósnál voltunk tegnap,erre eldicsekedett,hogy sógornő kisfia milyen ügyesen ette a danone-t meg a húslevesből a répát,májat,de nehogy mondjam a sógornőnek,mert a lelkére kötötte,hogy csak tápszert adjon,mert még most kezdte el almával kostoltatni.

Sógornőmmel barátnők is vagyunk,így szóltam neki,tudjon róla,én is tudni akarnám.

Anyósnak annyit mondtam,hogy most felejtheti el,hogy kettesben marad a mi gyerekünkkel,nekem nem fog direktben full ellentétes dolgokat csinálni.(főképp,hogy nekem van többféle ételallergiám,párom is tejallergiás, a gyerekorvos szerint ne csodálkozzunk ha a fiunknál is jelentkezni fog valamelyik).

Azóta háborog,hogy de ő jó nagymama...


2013. nov. 18. 11:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:
23%

Igaza van az előző egyiknek, anyóst nem szabad gyermekmegvonással büntetni. Verni kell, amíg meg nem tanulja, hol helye.


Ez alól csak egy kivétel van: ha összejátszik a gyerekkel, hogy nem árulja el, hogy kijátszották, s nem is derül így ki csak később, akkor anyóst megdicsérem, mert olyasmire tanította a gyereket, amire szükség van ebben a nyomorult világbank.

2013. nov. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 A kérdező kommentje:

Én ilyen játszmába nem megyek bele,mint amit az utolsó írt.

Nincs nagymamánál levés csak velünk együtt és megoldva.


Utolsó példája is milyen már,apró magvakra allergia,erre a nagymama eperrel tömi...szép.

2013. nov. 18. 13:14
 33/77 anonim ***** válasza:
43%

Mi a kérdés???

Tök mindegy, hogy mi mit mondunk, ha te már eldöntötted, hogy nem bízod rá többet az anyósodra!

Vagy megerősítést kérsz és vállbaveregetést, hogy milyen frankó csaj vagy?

2013. nov. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 A kérdező kommentje:

Előző hozzászólásomban az utolsó előttire gondoltam,csak közben jött még válasz.


Eltiltva nem lesz,láthatja amennyit akarja,de kettesben nem hagyom őket.

2013. nov. 18. 13:16
 35/77 anonim ***** válasza:
69%

Istenem, mennyi egyszerű ember! :D

Teljesen érthető, ha az anyuka nem örül, hogy a nagymama nem tartja be a megbeszélteket. Nem is az itt a legnagyobb gond, hogy jaj, répát kapott a kicsi, hanem az, hogy a nagyika hazudott. A joghurt mondjuk szerintem sem volt jó ötlet, főleg ha valami gyümölcsös, ízesített.

Én sem vagyok a tápszer híve, de a mesterséges adalékokban és cukorban gazdag joghurtoknak sem, nem is értem, itt miért írják sokan, hogy azok milyen egészségesek. Nyilván tájékozatlanok az emberek, na mindegy.

2013. nov. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 anonim ***** válasza:
39%
A májhoz külön gratulálok, az egyik legfőbb méreggyűjtőhely a szervezetben...
2013. nov. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
66%
@32 Akkor még nem volt allergiám, attól lett, hogy én már egy évesen bizony epret ettem (meg még elég sok mást is, amit egy éves gyereknek nem szokás adni). Amit persze nem tartok követendő példának. Az én anyám védőnő, tehát eléggé naprakész volt abban, hogy mit és mikor kell adni a gyereknek, az anyósa meg ezt (finoman szólva) letojta. Ott voltak a szép nagy eprek a kertben, hogy vonhatna meg ilyen finomságot a kis unokájától? Kb. még anyám lett lecseszve, amiért ilyet kért. Persze én ezekre nem emlékszem, családi mondákból értesültem.
2013. nov. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
52%
Teljesen megértelek! Én sem hagynám többet kettesben az anyósoddal! Hozzáteszem a saját anyámmal sem! Ez nem vérrokonságról szól, hanem rokonlelkűségről. Gondolom te sem adnál olyat az unokádnak amire az anyja megkér, hogy ne tedd! Nem hülyeségből találják ki a hozzátáplálási rendszert az orvosok és védőnők, nekik ez a szakmájuk ezzel foglalkoznak, kicsit jobban tudják mit miért kell pont annyi hónaposan bevezetni. Az én babámnak pl 3 hónaposan már fagyit adtak amitől nem csak a hasa de a torka is megfájdult. Azóta nincs felügyelet nélkül rájuk bízva. Jól mondják azt is ha idő előtt kap vmit,akkor később ételallergiája lehet tőle. Tehát ha majd a gyereked tejallergiás lesz, akkor nézhet az anyós, hogy vajon mitől.... Párod is lehet emiatt az....
2013. nov. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem nagyon felfújod és nem is látom az általad említett indok realitását. Szerintem itt másról van szó...mélyebben gyökerezik a probléma, mint amilyennek látszik.
2013. nov. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:
25%

Erősen túlreagálod a dolgot szerintem. Semmi baja nem lett a gyereknek, nyilván mami is tanult belőle. Ha eltiltod, akkor a gyereket fosztod meg attól az élménytől amit a nagyszülők okoznak.

Őszintén, Te nem töltötted gyerekkorodban a nagyszülőknél a nyarakat. Abban pont az volt a jó, hogy lehetett olyant is, ami otthon nem. Kell az is egy gyereknek, hogy kényeztessék.

2013. nov. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!