Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Te rábíznád ezek után a...

Te rábíznád ezek után a gyerekedet anyósra?

Figyelt kérdés

4 hónapos fiunk van,sógornőéknek 6 hónapos,egy városban lakunk anyósékkal.

Mi eddig mindig meg tudtuk oldani a fiunk felügyeletét,sógornő viszont már hagyta ott anyósnál a kicsit.

Anyósnál voltunk tegnap,erre eldicsekedett,hogy sógornő kisfia milyen ügyesen ette a danone-t meg a húslevesből a répát,májat,de nehogy mondjam a sógornőnek,mert a lelkére kötötte,hogy csak tápszert adjon,mert még most kezdte el almával kostoltatni.

Sógornőmmel barátnők is vagyunk,így szóltam neki,tudjon róla,én is tudni akarnám.

Anyósnak annyit mondtam,hogy most felejtheti el,hogy kettesben marad a mi gyerekünkkel,nekem nem fog direktben full ellentétes dolgokat csinálni.(főképp,hogy nekem van többféle ételallergiám,párom is tejallergiás, a gyerekorvos szerint ne csodálkozzunk ha a fiunknál is jelentkezni fog valamelyik).

Azóta háborog,hogy de ő jó nagymama...


2013. nov. 18. 11:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
85%

Nem, nem hagynám..


Tök mindegy, gy az a gyerek ehetné-e vagy sem, ha én azt krtem, hogy ne, akkor lesz szíves betartani. És pont, ez igaz a saját édesanyámra is.

Én vagyok a gyerek szülője, én nevelem, és az én értékrendem és módszereim szerint.

Ne bírálja felül a döntéseimet.

Ennyi

2013. nov. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 anonim ***** válasza:
27%

Végre emberi kaját kapott csóró gyerek!

Ha nem ízlik neki, fél méterre kiköpi. Gondolom, nem libatömővel tömték meg.

Mert nem látszik a gyereken, ha CSAK tápot kap? 6 hónaposan is...Nem a fenét nem. Csak nincs aki megmondja.

Helyette, de édi, kerek képű, löttyedt husis.

2013. nov. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/77 anonim ***** válasza:
84%

12-es értsd meg, hogy ne, az a lényeg, gy mit adott neki, ahnem az, hgy nem tartotta be, azt amit az anyja kért.

Innetől kezdve nálam bizalomvesztés...

2013. nov. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 A kérdező kommentje:

Egyébként sehol nem írtam,hogy csak tápszert kap a kisfiú.Anyatejet is kap,tápszert akkor kap,ha etetésidőben az apjával van pl.Meg most már almát is.

Nem puha,nem felfújt baba.


Tápszerellenes hozzászólókat kérem távozni,nem érdekelnek,nem ez volt a kérdés.

2013. nov. 18. 12:08
 15/77 anonim ***** válasza:
38%

Itt vagy te és a sógornőd.

Ezek szerint ez a hülye anyós mégiscsak felnevelt 2 gyereket. Lehet, hogy több tapasztalata van, mint neked, aki kislexikonból nézi, hogy hogyan kell gyereket etetni.

2013. nov. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem kicsit túl liheged ezt a dolgot.oké hibázott, nem vette figyelembe a szülők kérését, de most most nehogy már elkezdjük kivesézni anyósod főzési szokásait. Szerintem ez a kérdés inkább "utáljuk együtt az anyósomat" -ra hasonlít. Légy tisztelettel az emberekkel szemben, főleg ha családbeli.
2013. nov. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 anonim ***** válasza:
81%

A répával meg a májjal nem gondolom, hogy gond lenne, meg aztán gondolom, nem kilószámra adta a gyereknek.

Azzal viszont egyetértek, hogy ha az anya megkéri valamire a nagyit, azt illik teljesíteni.

Nekem pl. az se tetszik, ha egy gyereknek otthon nem engednek meg valamit, s ezt a nagyi tudja, ennek ellenére ő megengedi az adott dolgot. Legalább a főbb nevelési elveket be kellene tartani.

2013. nov. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 anonim ***** válasza:
29%
És gondolom jó nagyokat cuppogott a kisgyerek,végre jól is lakott.Nem csak össze rázta a cumisüvegbe a moslék tápszert és nyomta be a kis pofikájába.Nyugodt lehetsz benne inkább vágatná le a karjait mint ártson az unokájának!
2013. nov. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 anonim ***** válasza:
58%

Anyósnak joga van elmondani a véleményét. Akár ujra és ujra. De ahhoz nincs joga hogy a hátunk mögött a gyerekünkkel ellentéteset csináljon mint amire kértük. Ha ilyen anyósóm lenne én is keresném az alternativ megoldásokat, kire bizom a gyereket s ha nem lenne ép más megoldás akko rmérlegelnék melyik helyzet a rosszabb.


Ja és ahogy az amerikai filmekben gyakran hallani: joga van hallgatni is.

2013. nov. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 anonim ***** válasza:
88%
Kíváncsi vagyok, hogy ha saját anyukáról lenne szó, akkor hányan hangoztatnák, hogy többé nem bíznák rá...
2013. nov. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!