Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Férjem szinte mindent elmond...

Férjem szinte mindent elmond az anyjának, ha konfliktus van közöttünk, azt is!?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk házasok, van egy fiunk, anyóséknál élünk.

A férjemmel összekaptunk minap, és ő természetesen élménybeszámolót tartott anyukájának, hogy én duzzogtam...

Anyós másnap: Hallom, hogy morogtál amiért...

És én vágjak hozzá jópofát, amikor a mi kettőnk dolgába szól bele, emlegeti, mert ugye ő mindent jobban tud. Férjemnek nem az első eset, hogy ilyesmit csinál, de most ez annyira rosszul esett, hiába a többedik ilyen. Nem is szóltam hozzá tegnap, pont emiatt. Nem értem miért mond el mindent az anyjának. Nem fogja fel, hogy magánélet, és 2 külön család vagyunk? Miért kell panaszkodni? Értelemszerűen nem esett jól neki, amikor megmondtam, hogy kétszínű és gyerekes viselkedés. A háta mögött kibeszélni!? A feleségét!? Úgy is imád piszkálni anyós, ő meg adja alá a lovat. Én nem teszem, pedig lenne mit, még barátnőimnek se. Hogyan tudnám erről leszoktatni? Mikor nő már fel? Természetesen, most, hogy haragszok a beszámoló miatt, szerinte gondolom nem jogosan, nem tetszik neki.



2013. dec. 6. 14:15
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
Úgy hívom, ahogy akarom, én nem panaszkodok rá otthon, pedig róla is lenne mit. Nem uszítom anyámat, azzal, hogy panaszkodok. Úgy csak rosszabb lenne, de ő éppen ezt teszi.
2013. dec. 6. 14:50
 22/43 anonim ***** válasza:
97%
Egy anyucipicifia a férjed, ezt tudhatod több éve. Ne lázadj, ha eddig megfelelt, hogy anyuci szoknyáján üldögél :) Vigyázz, mert ha balhézol, te veszítesz anyucival eszemben!
2013. dec. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
67%

Kövezz meg, de az, hogy elmondta az anyjának szerintem nem bűn. Gondolom Neked is van barátnőd, családtagod vagy valakid, akivel meg tudod osztani a bánatodat.

Az hogy az anyja beleszól az életetekbe, az már egy másik dolog, ez viszont tényleg gond és zavaró lehet, megértem a haragodat, valóban semmi köze hozzá.

2013. dec. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:
De legalább ne szólna bele! De ő mindenkinél okosabb és jobban tudja. Hiába csak egy oldalt ismer, de nem fogja fel, hogy lehet nem is a fiának van igaza, az számára elképzelhetetlen.
2013. dec. 6. 14:56
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy kérdés: a férjed lakott már külön? Mert ha nem akkor valószínűleg még nem tud különbséget tenni a család és a magánélete között.

Van egy ugyanilyen ismerősöm, egyke srác, az anyja mindig mindent elmondatott vele már gyerekkorától. Most is elmondja neki még a szexuális életét is, rá is ment a kapcsolata.

Az előttem szólókkal annyiban egyet értek, hogy itt a költözés lenne a megoldás. Amíg otthon marad soha nem fog felnőni és nem fogja megérteni mi az a magánélet, külön család.

2013. dec. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
Költözzetek külön, és akkor nem lát bele az intim szférátokba.
2013. dec. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
92%
Durva leszek: Ha nem tud meglenni anyuci nélkül, költözzön hozzá és... Döntse már el, hogy a családja, vagy anyuci, nőjön már fel! Bár gondolom téged ez nem boldogít. A megoldás mindenképpen az lenne, hogy ne hagy magad, rágjad a fülét, vagy próbálj a beleérző képességére hatni. Hátha elgondolkodik.
2013. dec. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

Szerintem az azért valamelyest más, ha egy nő beszéli meg az anyjával a dolgokat. Mint nő a nővel.


Csak mert valaki itt írta hogy ő 35 évesen mindent megbeszél. Na ja, de nő vagy...

2013. dec. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

Ez biztosan nem normális.


Először higgadj le és beszélj a férjeddel. Mondd el neki szépen, hogy Ő+ Te+a gyereketek= CSALÁD. Aki ezen kívül van, az a rokonság (vagy mindegy minek hívjuk, pl. tágabb értelemben vett család). Mondd el, hogy Te ehhez tartod magad és Tőle is ezt várod. Ami a családban történik, maradjon is a családban. Értsd: a problémáit Veled beszélje meg és ne az anyjával,vagy mással. Kérdezd meg, hogy ezt tudja-e vállalni. Ha igent mond, és legközelebb ilyen van, hogy elfecseg valamit, emlékeztesd erre. Ha nemet mond...akkor lehet, hogy érdemes elgondokozni a kapcsolatotok jövőjéről.

2013. dec. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
68%

Ilyen a személyisége.. Véletlenül nem egyke a kedves párod?:)


Mondjuk én csak 18 éves vagyok, nemrég lett vége egy másfél éves kapcsolatomnak. A pasim ugyanezt csinálta SZÓRÓL SZÓRA. Mindennel anyucihoz rohant, anyucinak megígérte hogy most ezt meg azt csinálja, anyucinak elmesélte hogy..., anyucit felhívta hogy döntsön valamiben...

Szánalmasak!! Próbáld meg megbeszélni vele. De nem fogod tudni megváltoztatni, egyszerűen ilyenek. Én jóban voltam az anyóssal, de mikor berágtam valamiért a barátomra, ő rögtön elkezdett mondani nekem dolgokat, hogy jaj de hát még fiatal, meg ezt szereti csinálni, eddig a pasim sosem mondott ilyeneket, ez telebeszélte a fejét, másnap már a srác is ezeket nyomta, hogy de fiatal, ez az élete, stb...


Nem veszik észre, hogy nem normális amit csinálnak, hogy 18 évesen is le kéne szakadni már a ciciről, nemhogy feleséggel, egy gyerek után...


Próbáld meg megbeszélni vele, de ennél irritálóbb nincs..:/

2013. dec. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!