Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Férjem szinte mindent elmond...

Férjem szinte mindent elmond az anyjának, ha konfliktus van közöttünk, azt is!?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk házasok, van egy fiunk, anyóséknál élünk.

A férjemmel összekaptunk minap, és ő természetesen élménybeszámolót tartott anyukájának, hogy én duzzogtam...

Anyós másnap: Hallom, hogy morogtál amiért...

És én vágjak hozzá jópofát, amikor a mi kettőnk dolgába szól bele, emlegeti, mert ugye ő mindent jobban tud. Férjemnek nem az első eset, hogy ilyesmit csinál, de most ez annyira rosszul esett, hiába a többedik ilyen. Nem is szóltam hozzá tegnap, pont emiatt. Nem értem miért mond el mindent az anyjának. Nem fogja fel, hogy magánélet, és 2 külön család vagyunk? Miért kell panaszkodni? Értelemszerűen nem esett jól neki, amikor megmondtam, hogy kétszínű és gyerekes viselkedés. A háta mögött kibeszélni!? A feleségét!? Úgy is imád piszkálni anyós, ő meg adja alá a lovat. Én nem teszem, pedig lenne mit, még barátnőimnek se. Hogyan tudnám erről leszoktatni? Mikor nő már fel? Természetesen, most, hogy haragszok a beszámoló miatt, szerinte gondolom nem jogosan, nem tetszik neki.



2013. dec. 6. 14:15
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
Ez ellen már nem tudsz mit tenni, a férjed mindig is az anyja szoknyája alatt lesz, és mindig ő lesz neki az első, nem ti!! Ott rontottad el, hogy belementél, hogy Náluk éljetek, és itt tök mindegy, hogy külön házrész vagy sem. Akkor kellett volna a sarkadra állni mikor ez a kérdés felvetődött.
2013. dec. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
10%

Te választottad, te élsz vele és anyukával egy fedél alatt. Tudtad ezt te korábban is. Nem csak ő nem nőtt fel, de te sem.


Ahogy a te típusodat én ismerem, te is a "csak szülni" libák közül való vagy. Ahogy megvan a kölyök, azonnal rátekeredsz, l-szarod a férjedet, no szex, no beszélgetés, egyre több (sokszor mondvacsinált) konfliktus, és a végén válás. Persze, a gyerek az megy veled - hiszen kezdettől fogva ezt akartad. Igaz?


Tudod, hogy mi lesz az ilyen, apa nélkül felnőni kényszerülő, ultrahisztérika anyák gyerekeinek sorsa? Pl. olyan, mint Jane Birkin lányáé. Ma lett öngyilkos. :(


Ha nem akarod ezt, akkor tessék szépen a férjedet választani, a saját lábacskádra állni, felnőni, anyukától elköltözni, elmenni párterápiára és MINDENT megtenni a másikért és a kapcsolatért, elsődlegesen pedig a kicsiért. Egy gyereknek CSALÁDRA van szüksége - és csak az tudja, hogy milyen iszonyú család nélkül felnőni, aki megszenvedte ezt.

2013. dec. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

Én megértem a problémádat, ez nem normális dolog... A férjeddel próbáld azt éreztetni, hogy nem baj hogy beszél anyukájával rólatok, csak mivel ez a ti életetek, nektek kell megbeszélni először. Nem az anyja feladata megoldani a problémákat, hanem a tiétek. A legjobb, ha ezt tettekkel is érezteted, tehát a lehető leghatékonyabban, nyugodtan állni a probléma megoldásához, a duzzogás nem megoldás.

Ne veszekedj vele ezért, ne kétszínűzd le, hanem nyugodtan beszéljetek erről, próbáld megértetni vele hogy miért zavar. Csak tán megérti!!??


A költözést is próbáld jó színben feltüntetni, ne az elszakadást lássa, hanem egy új élet kezdetét :)


Végső esetben meg, ha anyós okoskodik, nyugodtan mondd el neki a te álláspontodat is! Legalább ő is meglátja, hogy nem biztos hogy a fiának van mindig igaza...

2013. dec. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
20:55-ös, sajnos nem megy, mert hiába mondom el az enyémet, úgysem nekem hisz. Elképzelhetetlen, hogy a fiának, vagy neki ne legyen igaza.
2013. dec. 12. 21:25
 35/43 A kérdező kommentje:
17:25-ös: Elmebeteg vagy? Ismerjük egymást? Nem hiszem, szerencsére. Mi a bajod? Ítélkezel, pedig nem ismersz. Először is, nem csak szülni tudó liba vagyok, másodszor nem tekeredek rá a férjemre, hanem ha van konfliktus, akkor azt szeretném ha CSAK velem beszélné meg, nem az anyjával, mert nem rá tartozik. Ezt szeretném vele megértetni. ha éppen tudni akarod, szex is van kb. 3-szor egy héten, nekünk így jó. Amúgy meg nem megoldást keresnék, ha válni akarok, nem gondolod? Akkor nem küzdenék, hanem hagynék mindent a fenébe. A gyerek egészséges, kiegyensúlyozott, boldog. Ja, és teljes CSALÁDBAN növekszik.
2013. dec. 12. 21:31
 36/43 A kérdező kommentje:
Amúgy kit érdekel Jane Birkin lánya?
2013. dec. 12. 21:33
 37/43 anonim ***** válasza:
0%

Általában azok az emberek félnek a 3. személy bevonásától egy probléma megoldásánál, akiknél valami nem stimmel...

Érdekes az, ha a nők kibeszélik a férjüket a barátnőik között, vagy feljönnek a gyk-re leírni a családi problémáikat, az nem számít annak...

Hm.

2013. dec. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj,de azoknak van igaza,akik a Férjeddel értenek egyet.Hidd el a legjobb szándékból írom,hátha ráébredsz és akkor ezután rengeteg,de nagyon sok napi idegeskedéstől kíméled meg a Családot!

Arra nem gondoltál még,hogy valahogyan jó viszonyt kéne kialakítani Anyósoddal?Pedig szerintem ez annyira egyértelmű,hogy ez itt a megoldás és a nyugodt békés élet kulcsa!:) Mert ez itt a fő probléma.

Ha Te is szeretnéd azt,aki a Férjed a világra hozta (ha másért nem,akkor csupán ezért),akkor nem lenne itt semmi probléma! Sőt! Hidd el. Neked is lenne kivel kibeszélni,ha valami bánt! Szerintem ha egyszer is,egyetlen egyszer,úgy állnál Anyósodhoz,hogy nem "okoskodik",hanem nyitott szívvel végighallgatnád a jó szándékú tanácsát (mert annak kell felfogni és kész)+belemennél egy őszinte beszélgetésbe ilyenkor, akkor sokkal többre mennétek! Anyósod nem érezné az ellenszenved (amit most biztosan érez) és valószínűsítem,hogy 1-2 ilyen próbálkozás után (miután felismeri a változásod irányában) Te is kellemesen fogsz csalódni Anyósodban. Hajra és sok sikert kívánok ehhez!

2013. dec. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Persze, mert ha minden stimmel, akkor nincs szükség 3. emberre, mert nincs probléma...

Általában azért mindkét féllel vannak gondok, és ha az egyik nem beszéli ki a háta mögött, a másik meg igen, akkor az nem túl fair...

Az hogy vki kiírja gyakorira, az azért más tészta, mert itt senki sem ismeri őket. Itt senki nem fog furcsán nézni a férjre, meg senki nem mondja neki, hogy hallom kibeszéled az asszonyt a háta mögött...

2013. dec. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy így érzed de amíg anyóssal laksz ezt sajna számba kell venned az ilyen hátad mögötti élménybeszámolókat. Amíg "egy fedél" alatt laktok addig egy család vagytok és az ilyen dolgok a gyereknek nem igazán jó dolog.

Esetleg esély vagy lehetőség a költözésre?

2013. dec. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!