Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Valaha meg fogják engedni...

Valaha meg fogják engedni anyós- és apósjelöltem, hogy tegezzem őket? Talán az esküvő után?

Figyelt kérdés

A páromnak már bemutatkozáskor felajánlották a szüleim, hogy ők tegeződjenek. Párom szülei azonban nekem még soha, pedig jól esne, így olyan kívülállónak érzem magam, mikor családi eseményeket magázom őket. Azt hittem, talán az eljegyzésünk után, de nem. 7 éve vagyunk együtt, májusban házasodunk. Talán majd utána? Vagy ne is reménykedjek?


Van itt olyan, aki magázza az anyósát, apósát?


2014. jan. 24. 22:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
79%
Vagy igen, vagy nem. Én nem bánnám, ha inkább mindkettőt magáznám. Így viszont az van, hogy anyósomat tegezem, apósomat, aki amúgy fiatalabb jóval anyósomtól, meg magázom. Elég bénán jön ki, mikor nem tudok a kettőhöz rendesen beszélni egyszerre, meg köszönni se. Érted egyiknek csókolom/jó napot, másiknak szia. Vagy ha kínálok valamit nem tudok azt mondani, hogy kértek? vagy tetszenek kérni? Annyira béna ez így, de nem akartam anyósomat megsérteni, meg hát apósomtól nem kényszeríthetem ki, hogy hadd tegezzem.
2014. jan. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem fogják, nekem sem engedték meg még, apukám viszont a férjemnek megengedte még esküvő előtt, anyu nem még.
2014. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
38%

Szia!

Régebben sokat agyaltam ezen, s én is azt éreztem, hogy ettől kicsit "kívülálló vagyok". S most végre azt mondta ki Valaki (Te) ami én is éreztem. "Üdv a klubban!":)


Nálunk is úgy néz ki a helyzet, hogy a párom nagynényjét, nagybátyjait (férjestől, feleségestől) tegezem (sokuk jóval idősem apósomnál v anyósomnál), őket pedig magázom. Igazából nem is jönne, hogy tegezzem őket (anyós főleg olyan konzervatív típus) de jól esne a felkérés. Amúgy szerintem sosem kerül erre sor...


Viszont ugyanúgy szeretnek, mintha saját gyerekük lennék, nem tesznek különbséget, ugyanazt kapjuk karácsonyra, ugyanúgy támogatnak mindannyiunkat (párom tesóit és engem (minket)). Ezért nem érzem kívülállónak magam.


Viszont fura, hogy a családban mindenkit tegezek, pont őket meg magázom...

Én azt gondolom tisztelettel beszélni lehet tegeződve is, és tiszteletlenül lehet magázódni is...



Sok boldogságot :)

2014. jan. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
89%

Ha eddig nem engedték, akkor ne reménykedj szerintem. Nálunk az van, hogy a szüleim rögtön (első bemutatásnál) felajánlották a férjemnek hogy tegezze őket. Tehát tegeződnek.


Apósom nincsen, régóta nem él, nem is ismertem. Anyósomat magázom. Nem ajánlotta fel hogy tegezzem, szerintem nem is fogja. Majdnem 4 éve vagyunk együtt a fiával, több mint 2 éve házasok.

Azért esik rosszul, mert a férjemnek van 2 lánytestvére. A nővére férje tegeződik anyóssal. A 16 éves húga expasija is tegezte anyóst amíg együtt jártak. Csak nekem nem engedte meg.


Gondolom utál és ezért érdemlem meg ezt a kivételezést. Ez van.

2014. jan. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
52%
Én még a kereszt szüleimet is magázom, nincs ebben semmi furcsa.
2014. febr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
40%
Hú, de nagy gondban vagy!! Nem lennék a helyedben.
2014. febr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
44%
Én tuti megmondanám hogy nem szeretem a csendőr pertut, felnőtt nő vagyok , megfelel a magázódás de akkor viszont is elvárom.Én eleve tegezem azt aki engem is ,akkor is ha 70 éves, pl buszon,boltban,hogy jön ehhez?
2014. márc. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
55%
Szia! Nekem se engedik meg a szülők hogy tegezzem őket, pedig barátom előző barátnőinek azonnal megengedték...képzelheted én mit érzek ilyenkor :D de barátom szerint nagyon szeretnek. Köztünk 15 év van párommal, ez is lehet egy ok és én tiszteletben tartom hogy talán emiatt nem engedik de azért nagyon rosszul esik hogy eddig mindenkinek meg volt engedve
2014. jún. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy valaha is fel fogjak ajanlani.

en csak 60 eves vagyok es nem vagyok egyeb dolgokban maradi de ha lenne menyem sose ajanlanam fel hogy tegezzen.

en anyukanak szolitottam az anyosomat halalaig es nagyon zavart volna ha tegezni kellett volna.

a ferjem is igy volt anyammal. en nagyon nem szeretek tolem sokkal idosebbeket tegezni, kifejezetten kellemetlenul erzem magam. egyedul a nagyimat tegeztem az mas volt mert o nevelt fel kiskoromtol fogva.

Ha ma szulnek gyereket akkor eleve ugy nevelnem hogy magazzon minket.

2016. márc. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
70%
utolso vagyok. viszont en fiatalokat sem tegezek le soha ismeretlenul.
2016. márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!