Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elfogadnád anyósod használt...

Elfogadnád anyósod használt babacuccait?

Figyelt kérdés
Párom kitalàlta, hogy ne vegyünk a születendő babának semmit, mivel itt van a huga babakocsija, kiságya, ruhácskái. Ti mit tennétek? Elfogadnátok?
2014. ápr. 26. 16:17
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
98%
Hát persze! Horror ára van a babacuccoknak, és legtöbbjét egy-két hónapig használja a baba, aztán kinövi. Ha szívesen adják, akkor elfogadnám. Vennék pár cuccot, pl. az újszülöttnek való kis fehérneműket, ingecskét, rugdalózót, de amúgy a többi jöhetne. Mivel a "sógornő" ez esetben két éves, szerintem az anyós is nyugodtan odaadhatja a ruháit... :D
2014. ápr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
98%
simán elfogadnám... mi még az én babakori dolgaimat is elajándékoztuk pár éve /most 26 vagyok/, aki kapta nagyon is örült neki, pedig csak egy kistakaró volt meg ilyesmi, nem is igazi ruhácskák. Miért ne? nem látom értelmét több ezer forintot kiadni olyasmikért, ami már megvan, és nem használja senki. Most itt lehet mondani azt, hogy ha van pénzed, akkor vegyél újakat, hisz telik rá. Azoknak üzenem, attól, hogy van pénzed, nem kell hülyeségekre költeni, ha egyszer ingyen is megkaphatod, ráadásul nem a minőség rovására megy... Szóval naná, hogy elfogadnám.
2014. ápr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
93%
Az öcsém jóval fiatalabbak nálam, most 10 éves. Sok cuccot összegyűjtöttünk, amit az én babám is használhat, pl. a jó minőségű fa kiságyat, hozzá kókuszmatraccal (újonnan egy vagyon volt, és remek állapotban vannak!), utazóágyat, babamérleget, millió ágyneműt (babapléd, fejvédő) stb. Ezeket szépen lezacskóztuk, és vár a következő babára :) De néhány dolgot muszáj venni is, szerintem az nem oldható meg, hogy MINDEN használtan legyen. Viszont ami jó minőségű és állapotú, azt szívesen elfogadnám a helyedben, annyival is kevesebbet kell költeni :)
2014. ápr. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
92%

nem elfogadnám, hogyan boldog szívvel el is fogadtam annak idején, majd tovább ajándékoztam a saját húgomnak...

nem volt anyagi problémánk, de értelmetlenül pénzt szórni sem szerettem volna.

2014. ápr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
96%
Ha normális állapotban van miért ne? Babaruhát egy-két újat vennék csak, tök felesleges sokat költeni rá, az első évben szinte kéthavonta kinövi.
2014. ápr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
44%
Minden további nélkül. Igaz, én hapsi vagyok, az anyák mások. Nekünk is újat kellett vennünk mind a két fiunknak. Igaz 7 év volt ( van ) közöttük. Lehet, hogy ez valami babona az anyukáknál?
2014. ápr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
84%

Az túlzás, hogy ne vegyetek semmit, de mi boldogan elfogadtunk mindent, ami tetszett és jó állapotban volt. Miért ne? A babaruhácskákat kb. 1-2 havonta lehet lecserélni, és marhára nem olcsók újonnan (még a takko szintű üzletekben is 3-6.000 ft egy kis pulóver egy babának, cipő is legalább ennyi...)

Én nagyon szépen megköszönném a helyedben, sütnék hálám jeléül egy tortát a sógornőmnek és örömmel elfogadnám a dolgokat.

2014. ápr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
90%

én is elfogadnám, miért ne?


de most akkor a férjed húga két éves? szóval az anyósnak is van egy babája?

2014. ápr. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
88%
Persze hogy örülnék :) Nálunk a lányaim ruháinak nagy része az enyém volt, apjáé volt, sógornőmé volt, rokon-gyerekeké, barát-gyerekeké. Mindenki kérdezte, kell-e és szépek voltak, elfogadtam. Alig kellett új ruhát venni nekik, és minden ünnepre új ruhát tudtam rájuk adni, volt, aki nem tudta, honnan a ruhák, kérdezte is, hogy a férjem mennyit keres, hogy ennyi ruhája van a gyerekeknek és látszik, hogy újak... én meg kuncogtam magamban.
2014. ápr. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
74%
gyerköcünk 35!! Éves rugdalózóban aludt ami még sógórnőmé volt.mintha új lenne.végig ment a 3 tesón,sógornőm lányain és most a mi gyerkőcünkön.meg sem látszik rajta
2014. ápr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!