Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi közük van anyóséknak az...

Mi közük van anyóséknak az életünkhöz? Miért nem értik meg hogy ez a mi dolgunk?

Figyelt kérdés

A férjemre egy olyan szakmát erőltettek rá gyerekként,amit sosem szeretett,középiskolás korától dolgozik.

Én informatikus vagyok,jól keresek.

A kisfiunk 3 hónapos.

Télen megbeszéltük,jelentkezik egyetemre,én itthonról dolgozom,ő otthagyja a melóját,jár egyetemre és amikor dolgozom,akkor ő van a fiunkkal,így van elég bevételünk is.

Nemrég be is adta a felmondását,felvették egyetemre is,babázunk,nyáron lesz egy teljes hónapunk édes hármasban,akkorra kevesebb melót is vállaltam,mehetünk nyaralni,boldogság.

Az egyetlen negatív tényező anyós,aki mióta megtudta,azóta fúrja az egészet,lassan nem is látogatjuk,mert csak azt kell hallgatni,hogy minek neked kisfiam majd 40 évesen új munka,nem való neked az iskolapad,úgyse tudod megcsinálni.És ha nem hallom,akkor ilyennel tömi,hogy mivel most így nem keres semmit majd,én rá fogom kiabálni,el fogom zavarni,mert milyen férfi az,aki nem tudja eltartani a családját,egy kisbabás anyukának kell eltartania,fizetni a suliját.

Eddig csak szépen próbáltam megmagyarázni anyósnak,hogy nekünk is az jó ha a férjem boldog,márpedig az eddigi melójától nem az,másra vágyik 20 éve,én leszek a legboldogabb ha ennyivel igazán boldoggá tehetem,ne zaklassa már.

De nem fogja be,és legközelebb lehet nem leszek finom és nőies.

Miért jó ez neki? Miért akarja a férfiasságában megalázni a férjemet? Legszívesebben leüvölteném már...


2014. jún. 27. 13:35
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
26%
Na, hát akkor tök jó, úgy látszik az anyós a legnagyobb feladat.
2014. jún. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
84%

Anyósod régen azt akarta, hogy a fia az legyen, amit ő akar belőle.


Na most lehet mégse az lesz. Ennyi csak, ami fáj neki. A férjed remélhetőleg túlteszi magát a dolgon, hiszen van saját családja.

2014. jún. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, nálunk ugyanez volt a helyzet. Annyi hogy a férjemet 16 évesen kivették az iskolából és apósom építőipari cégénél volt segéd munkás, 21 éves koráig, utána meg biztonsági őr... Nagy karrier... Emellett folyamatosan jogi könyveket, fórumokat bújt és hihetetlen kitartással tanult. Amikor szóltunk a szüleinek hogy felvették az ország legjobb egyetemére jogra, hát minden kiült az arcukra csak öröm nem, az már csak plusz haragra adott okot, hogy jól ment a vállalkozásom (nálam is ki volt akadva Anyós hogy "firkálással nem is lehet keresni), megbeszéltük hogy az első 2-3 évben fixen csak az egyetemre koncentrál, utána ha bírja bevállalhat egy 4-6 órás melót, de nem muszáj! Kedves szülei addig rágták a fülét míg az első félévben is bevállalt egy 6 órás munkát, hagy ne mondjam, hogy 2 vizsgája sikerült csak. Aztán már csak az egyetemre koncentrál, belátta hogy ennek így nincs értelme. Persze a diploma osztón a kedves szülők verték a legjobban a mellüket, hogy sikerült az ő ügyes, okos kisfiuknak.... Hányni tudtam volna tőlük... Amikor pedig megnyitotta a saját irodáját a férjem az édesanyja elsírta magát, mondván hogy Ő mindig is tudta, hogy nagyon sokra fogja vinni a pici fia....

Hagyd őket a francba! Foglalkozz a férjeddel, a picivel és a munkával, idővel beletörődnek majd a szülei, addig meg egy picit ritkítsátok a találkozásokat. Nálunk legalábbis ez vált be... Sok sikert és kitartást a kedves, támogató családhoz!...

2014. jún. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!