Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi közük van anyóséknak az...

Mi közük van anyóséknak az életünkhöz? Miért nem értik meg hogy ez a mi dolgunk?

Figyelt kérdés

A férjemre egy olyan szakmát erőltettek rá gyerekként,amit sosem szeretett,középiskolás korától dolgozik.

Én informatikus vagyok,jól keresek.

A kisfiunk 3 hónapos.

Télen megbeszéltük,jelentkezik egyetemre,én itthonról dolgozom,ő otthagyja a melóját,jár egyetemre és amikor dolgozom,akkor ő van a fiunkkal,így van elég bevételünk is.

Nemrég be is adta a felmondását,felvették egyetemre is,babázunk,nyáron lesz egy teljes hónapunk édes hármasban,akkorra kevesebb melót is vállaltam,mehetünk nyaralni,boldogság.

Az egyetlen negatív tényező anyós,aki mióta megtudta,azóta fúrja az egészet,lassan nem is látogatjuk,mert csak azt kell hallgatni,hogy minek neked kisfiam majd 40 évesen új munka,nem való neked az iskolapad,úgyse tudod megcsinálni.És ha nem hallom,akkor ilyennel tömi,hogy mivel most így nem keres semmit majd,én rá fogom kiabálni,el fogom zavarni,mert milyen férfi az,aki nem tudja eltartani a családját,egy kisbabás anyukának kell eltartania,fizetni a suliját.

Eddig csak szépen próbáltam megmagyarázni anyósnak,hogy nekünk is az jó ha a férjem boldog,márpedig az eddigi melójától nem az,másra vágyik 20 éve,én leszek a legboldogabb ha ennyivel igazán boldoggá tehetem,ne zaklassa már.

De nem fogja be,és legközelebb lehet nem leszek finom és nőies.

Miért jó ez neki? Miért akarja a férfiasságában megalázni a férjemet? Legszívesebben leüvölteném már...


2014. jún. 27. 13:35
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
26%
Tény, hogy nem egyszerű egy felnőtt családos embernek levelezőn tanulni, de még mindig reálisabb elképzelés, mint otthagyni a munkahelyét és csak ezzel foglakozni. Legalábbis én sokkal több olyan felnőttet ismerek, aki munka mellett tanul, mint aki felmondott emiatt. Sőt olyat egyet sem ismerek.
2014. jún. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
85%
7-es, nincs igazad. Fősulin volt egy csoporttársam, akit az anyja szakmunkásba adott be, mert nem tartotta többre a fiát. Ő nem nyugodott bele, jelentkezett bölcsész szakra a főiskolán, majd elvégezte a jogot is summa cum laude. Egyszóval simán lehet mérnök hentesből, csak rajta múlik. Más kérdés, hogy lesz meg a szakmai gyakorlata adott munkákhoz, de biztos megoldja!
2014. jún. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
89%

Jajj már, ha megtehetik, miért ne csinálhatná így?!


Ehhez tényleg semmi közük anyóséknak, és én simán megmondanám, hogy ha nem állnak le a rosszindulatú megjegyzésekkel, akkor köszönitek szépen, de nem fogjátok őket meglátogatni. Legyetek erősek, és ne hallgassatok azokra, akik azt mondják, hogy ez őrültség! :)

2014. jún. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
14%

"Tanulni soha nem késő!"


Igen, csak nem így. Komoly mérnöki tudáshoz még egy élet is kevés, nem, hogy 40 évesen elkezdi. Szerintem már a középszinthez sincs meg a tudása. Alap nélkül pedig ez nem fog összejönni. Hamar elmegy a kedve, a kérdező aki rábeszélte, mert kevésnek érezte, ki fogja dobni előbb-utóbb.

2014. jún. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
76%

Ha nő lenne az illető, sokkal kevesebben tiltakoznának ellene.

A kérdező extrán jól keres, biztos az anyagi háttér (tényleg vannak olyan munkák, amiket nem lehet abbahagyni egy baba miatt). Ha apa is dolgozna, fizetnének egy bébiszittert, mivel lennének előrébb?

2014. jún. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

34 éves,12 éve ismerem,azóta hallgatom,hogy gyűlöli a munkáját.Eddig nem volt biztos,hogy nekem fix az ügyfélköröm,most már 2 éve ez,most mertünk belevágni,most már nincs hitel,van megtakarítás,belefér bőven.

Anyós szemét az is szúrja,hogy én azért kapok pénzt,mert "verem a billentyűzetet"...

2014. jún. 27. 14:01
 17/33 anonim ***** válasza:
83%
Jó ötlet ez a tanulj levelezőn. De val.szeg még nem láttad azt a fásultságot a párodon, amikor TE azt mondod neki, hogy kezdj el mást keresni, de ha úgy gondolod, hagy ott a munkahelyedet azonnal a francba. Mert TE, a párja, látod rajta, hogy milyen szinten van tele mindene az egésszel. (Nálunk szerencsére tudott azonnal váltani, de simán ellettünk volna pár hónapig az én fizetésemből.)
2014. jún. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
8%
Persze Kérdező, de szuperanyós leszel. Hiszen már menynek is szuper vagy.
2014. jún. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
13%
Aha, a majdnem 40, az valójában csak 34. Szépen fiatalodik, mire elvégzi az egyetemet 25 lesz.
2014. jún. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Aki a levelezőt írja,válaszolja már meg,hogy oldaná meg.

Férjemnek meló hétfőtől szombatig,hétköznap 5ig,szombat 2-ig,van hogy tovább.

Suli péntek 12-20,szombat 8-18,szorgalmi időszakban minden második héten,vizsgaidőszakban kaotikus.

Nekem heti 20-30 órát dolgoznom kell,ezt most csak este,éjjel tudom,amikor itthon a férjem,de így nagyon nehéz.

Nappali képzés ingyen van,levelező 350ezer/félév.


Miért ne hagyná ott a nettó kb 120-at fizető melóját,amikor nekem ha lenne most 2 szabad délelőttöm,megkeresném?

(mielőtt valaki a mostani írkálásomat hozza fel,épp gyerekorvosra várunk 2 órája,a fiunk alszik)

2014. jún. 27. 14:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!